Mój pech czy nie znajomość tematu przez firm

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupilem z dwa tygodnie temu nowe opony w firmie Baooun.
dzis pojechalem w dzien do wulkanizatora, zeby uzbrojc kola.
facet dzwoni do mnie ze niemoze uszczelnic tych nowych opon poniewaz zalamany jest profi opony. Bylem w szoku przeciez to nowe opony a on nato ze byly zel skladowane i odksztalcily sie.
  
 
ciekawe co na to ta firma która ci sprzedała opony....
pewnie nie będzie tak łatwo zarządać wymiany lub zwrotu pieniędzy
  
 
Jacek, jak będą problemy, to daj znać... pojedziemy silną grupą pod wezwaniem i grzecznie poprosimy o pozytywne załatwienie sprawy...
  
 
Jacek napisz to na forum 4x4 Tam sporo ludzi interesuje temat opon terenowych
więc zaczną bardziej się przyglądać oponom zanim je kupią .

Powodzenia w załatwianiu wymiany
  
 
Jak nie uda Ci się oddać, to może założyć dętki (rozumiem, że te kupione opony są bezdętkowe).
Pan Kombinatorrr

Chociaż -> muszą odebrać z powrotem -> jesli masz dowód zakupu -> korzystasz z instytucji rękojmii (art.556 KC) i odstępujesz od umowy (oni mogą Ci zaproponować ew. niezwłoczną wymianę, na towar wolny od wad) na mocy art. 560 KC żądając zwrotu pieniędzy. Jako dowód (wadliwości opon) załączyłbym opinię/oświadczenie wulkanizatora. Jeśliby się sklep upierał przy swoim -> zagroziłbym Federacją Konsumentów (http://www.federacja-konsumentow.org.pl/), powołaniem rzeczoznawcy (w przypadku potwierdzenia wadliwości -> koszt poniesie sprzedawca), sądem, etc. Jeśli zgodziłbyś się na wymianę to możesz też zażądać pokrycia kosztów jakie poniosłeś (dojazd, wulkanizator, etc. -> art.560, par.4).
  
 
Cytat:
2002-12-04 13:36:04, Mariusznia pisze:
... korzystasz z instytucji rękojmii (art.556 KC) i odstępujesz od umowy ...



Załatw to jeszcze w tym miesiącu - rękojma z dniem 1 stycznia przestaje być obowiązująca, pozostaje tylko tryb gwarancyjny a to może trwać - firma odeśle do producenta, producent napisze espertyzę że były źle składowane, sklep sie odwoła a ty bedziesz bez opon i kasy
  
 
Ale od 1 I ''03 (ustawa z 27 VII 2002: Dz.U.02.141.1176) zamiast rękojmii pojawi się obligatoryjna odpowiedzialność sprzedawcy za niezgodność towaru z umową (i to przez 2 lata!). Za niezgodny z umową uznaje się tutaj m.in. towar niedający się do celu określonego przez kupującego podczas zawierania umowy ze sprzedawcą -> czyli Ty chciałeś opony bezdętkowe do samochodu a dostałeś gumowe ochraniacze felg. Tak czy owak -> jako, że transakcja została zawarta pod rządami starego KC możesz - wg mnie - nadal (nawet po 1 I) korzystać z zapisów o rękojmii, które obowiązywały w 2002 lub - jesli będziesz uważał za korzystniejsze - powołać się na nową ustawę. Oba akty prawne stanowią dla Ciebie ochronę i zgodnie z nimi przysługuje Ci roszczenie o dobre opony. Uffff

Oczywiście możesz też bujać się z gwarantem (zwykle to producent), ale to chyba mniej korzystne.
  
 
czesc
Facet zalozyl detki do tych kol i poradzil zeby kilka dni pojezdzic moze sie uloza.
dzwonilem dzis to tej firmy zapytac sie jak mam zlozyc reklamacje produktu. NAJLEPIEJ OSPBISCIE. A Mariusz ta firma ma siedzibe w poznaniu, i ma umnie takiego minusa zeeee.
dzieki za rady.