"A gdzie jest..." czyli komora silnika 1,8

  szukane wyrażenia:   komora
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zeby uniknąć pytań w stylu "gdzie jest CTS" zamieszczam mały rysuneczek.
Proszę aby ktoś skopiował to i umieścił na swoim serwerze, bo mój jest niepewny. No i możnaby to do działu porad...
Jeśli macie jakieś sugestie - czekam na nie.

Silnik 1800 bez ABS i klimy.
Wersje z ABS i klimą mają troszkę dodatkowych elementów i inny zbiorniczek spryskiwacza.




1. Osłona pod którą znajduje się wlot powietrza do kabiny i klapa obiegu wewnętrznego powietrza
2. Silnik wycieraczek
3. Rezonator kolektora dolotowego
4. Silnik dmuchawy
5. Zbiornik płynu wspomagania kierownicy
6. MAP - Manifold Air Pressure - czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym
7. Zawór zwrotny serwa hamulców
8. Zbiorniczek płynu sterowania sprzęgła
9. Silniczek krokowy (ale nie ten od LPG!!) Tuż pod nim (niewidoczny) znajduje się TPS - Throttle POsition Sensor - czujnik położenia przepustnicy
10. MAT - Manifold Air Temperature - czujnik temperatury powietrza w kolektorze dolotowym
11. Serwo wspomagania hamulców
12. Zbiorniczek płynu hamulcowego. W jego nakrętce jest czujnik poziomu płynu hamulcowego.
13. Pompa hamulcowa
14. Pompka spryskiwacza. luźne kabelki dyndające przy niej służą do podłączenia czujnika poziomu płynu spryskiwacza
15. Zbiornik wyrównawczy układu chłodzenia
16. pompa wspomagania kierownicy
17. EGR - Exhaust Gas Recirculation - zawór recyrkulacji spalin
18. Regulator ciśnienia paliwa
19. Filtr powietrza (a czego się spodziewaliście)
20. Korek oleju
21. wąż odmy 1
22. Wąż odmy 2 (ten lubi pękać i zalewać blok silnika i głowice)
23. Rozdzielacz zapłonu (kopułka)
24. Akumulator (a to niespodzianka!)
25. Cewka zapłonowa
26. Czujnik wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej (na desce rozdzielczej)
27. CTS - czujnik temperatury cieczy chłodzącej (z tego korzysta komputer silnika)
28. Termostat
29. Kabel sondy lambda


[ wiadomość edytowana przez: Robert_S dnia 2004-08-17 00:43:38 ]
  
 
Robert, gratuluje, nareszcie skończą się pytania gdzie co jest. Mi też to pomogło upewnić się. Dzięki
  
 
Super pomysł A czy któryś z bardziej obeznanych technicznie Kolegów mógłby to samo zrobić z motorkiem 1,5 ?
  
 
Robert,

Niech Ci Bozia w dzieciach, malinach, pieniążkach czy czym tam chcesz wynagrodzi. Pomysł przedni.
  
 
Dzieki za słowa uznania!

Pomysł nie był mój, ktoś kiedyś to zaproponował, ale z realizacją było gorzej. Więc się podjąłem - zajęło mi to może z 20 minut. Więc posiadacze 1,5 do dzieła!
  
 
Najpierw trzeba mieć cyfróweczkę a potem jeszcze się na tym troszkę znać
  
 
może trochę NTG ale czy ktoś ma inny bagnet do sprawdzania poziomu oleju niż na zdjęciu?
  
 
1.5 ktos zrobil?

[ wiadomość edytowana przez: maskekk dnia 2004-08-17 20:07:21 ]
  
 
To 1.5, ale opisac musi ktoś kompetentny....







Pozdr. P.
  
 


Co to za srebrna pucha obok akumulatora i dlaczego nie ma jej u mnie Cos od klimy?


[ wiadomość edytowana przez: soop dnia 2005-01-03 23:52:12 ]
  
 
Nie masz puchy, bo nie masz klimy

To jest zdaje się osuszacz....
  
 
a jak sprawdzic ile jest plynu sterowania sprzegla

[ wiadomość edytowana przez: pablo_ns dnia 2006-05-17 21:49:43 ]
  
 
Cytat:
2006-05-17 21:37:27, pablo_ns pisze:
a jak sprawdzic ile jest plyny sterowania sprzegla



A to się sprawdza wogóle?
  
 
odkręcasz zakrętke i patrzysz
  
 
jaki mam dolac. Ile ma go byc
  
 
Cytat:
2006-05-17 22:03:42, pablo_ns pisze:
jaki mam dolac. Ile ma go byc


Tyle żeby było widać ze jest DOT-4

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
najlepiej wyciągnij strzykawka stary płyn do maxa ile dasz rade... zalej swierzym... podeptaj kilkanascie razy pedałem... i znowu wyciągnij.. zalej swierzy... Albo poprostu odkrec odpowietrznik ponizej pompy hamulcowej i przelej poł butelki. Na bank masz czarny płyn
  
 
napewno jest DOT-4? Jakie sa objawy braku tego plynu. Musze go spuszczac czy moge tylko dolac?
  
 
Objawy braku?? hmmm... brak sprzegła.. ale to bys musiał go prawie nie miec. zrób tak jak ci pisałem.. albo wyciągaj i wlewaj nowy co kilka dni... az bedzie czysty.. to zaden wysiłek.. butelka DOT-4 kosztuje grosze (10-15zł) NAPEWNO DOT-4
  
 
ile jest tego plynu jakby caly spuscic. i jak to dokladnie zrobic prosze o szczegoly. Trzeba potem odpowietrzac? PS w instrukcji jest DOT-3

[ wiadomość edytowana przez: pablo_ns dnia 2006-05-17 22:58:47 ]