Yaris-opony 195/50R15

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na początku b. proszę modów o nie kasowanie tematu i nie opieprzanie (wiem, że podobny temat jest na Ogólnym ale jakoś się tam rozjechał).

Mam pytanie (chyba w szczególności do Crita): standardowy rozmiar (z manuala) na felgi 15" to 185/55R15. Taki rozmiar dają pewnie do TSa. Ale jest to nietypowa opona i przez to droga. Zamiennikiem jest 195/50R15. Wg przeliczników taki rozmiar jest mniejszy o 9 mm, zaś prędkościomierz przewala na +1.5% (ujdzie). Czy wzmiankowana 195/50R15 nie będzie tarła w przednich nadkolach. Czy macie, Szanowni Yarisowcy, takie doświadczenie lub coś ze słuchu ?

BTW: taki rozmiar kupiłem do tigry. To były Goodyear Ventura i były wprost rewelacyjne. Już nie robią Ventury jest za to Hydragrip i qrcze jak to z nowościami - nie wiadomo co to za zwierzę.
  
 
jeśli nowo wybrana jest mniejszej średnicy to nie będzie problemu ze zmieszczeniem, zwracam uwagę w takim układzie tylko na szerokość, wedle doświadczeń opona 205 nie ociera więc 195 tym bardziej się zmieści bez problemu.

Pojawia się pytanie czy zamykać jeśli już taki temacior jest, to po co dublować, jak można rozwijać ?
  
 
...elo HICKS..kupiles juz opony??.....sluchaj skoro nie ma problemu z szrokoscia 205/50 R15....to moze chcesz kupic takie oponki...mam takie do sprzedania, jak nowki, przejechałem na nich okolo 1200 km, NOKIAN NRV, asymetryczne, powiem ci ze dlatego sprzedaje, bo zmienilem rozmiar alufelg, ale na pewno kupie takie same, polecam, daj znac, moze byc na e-mail : dzidzi01@wp.pl pozdrawiam....aha...cena....650....do uzgodnienia....
  
 
Siemanko,
Crit dzięki - wstrzymaj się z kasowaniem do końca weekendu ,pliz.
dzidzi - trochę za duże - też dzięki.
Ale walnij ogłoszenie tu:
link

Jak dasz dobrą cene to pójdzie od ręki.

Pozdro,
Hicks.
  
 
A ja znowu swoje!! To czy bedzie ocierac zalezy takze od felgi! Jak et 35 i szerkosc 7 cali to daje sobie glowe obciac ze bedzie ocierac!! Sprawdzone na 3 yarsiach w Poznaniu....
  
 
Stachu ociera z przodu czy z tylu?
w jakim momencie?
  
 
ociera bo ET za małe, czy ja napisałem że na takim ET nie ociera ? tak to każda opona będzie ocierać jak będzie na feldze ze złym ET.

Odpowiadałem że będzie ok, z myślą że felga jest poprawnie dobrana, bo nic o niej nie było pisane
  
 
Grzybek i z tylu i z przodu!!! Przy warunkach jakie podalem wczesniej.

Crit zgadzam sie z Toba, ja stwierdzilem dodatkowo ze jak nie ma podanego ET, to musze powiedziec o nim....
  
 
masz racje, warto zwrócić uwagę na to
  
 
Cytat:
Przy warunkach jakie podalem wczesniej



ale o dolna , gorna czesc nadkola? czy o blotniki?
  
 
Z tylu dokladnie to Ci nie powiem, bo nie pamietam , ale z przodu na miejscu laczenia zderzaka z nadkolem (blaszka odchodzi od nadkola do ktorego jest przykrecony zderzak)

Ja po prostu pozaginalem nadkola z tylu i z przodu ta blaszke i jest gites....
  
 
Cześć,
post Stacha trochę mnie zaniepokoił bo kupuję tez fele.
Wybrałem felgę Alustar Q, rozmiar 6,5x15. ET nieznane (co określa ten parametr ? )
Looknijcie tu:
link

Konfigurację uzupełnia opona Goodyear Hydragrip 195/50/R15.
Jak myślicie, będzie stres ?
  
 
kup z ET 38 i będzie bezstresowo
  
 
Qrna, nigdzie w necie nie podają et do tej felgi.
Czyli ET 38 to będzie optymalnie do moich potrzeb ?
  
 
z doswiedczenia felgi maja przewaznie et 38, powinno byc 45 (rzadka felga) ale skoro masz waska felge 6,5 to ja sie nie wypowiadam bo nie znam takiej konfiguracji, ale moze byc dobrze....

  
 
UWAGA !!!
Ponieważ pojawiły się poważne i uzasadnione wątpliwości związane z ocieraniem opon o nadkola, zmuszony jestem zweryfikować swoja wiedzę na ten temat, do chwili jak nie przeprowadzę kilku testów związanych z różnymi felgami i ich rozmiarami, wstrzymuję się od opinii odnośnie tego czy coś będzie lub nie ocierać. Wolę postawić sprawę jasno i nie narazić kogoś na straty związane z wydanymi pieniędzmi na koła lub klepanie błotników, nie mogę wykluczyć, że to, co napisałem do tej pory o rozmiarach jest poprawne, ale i też nie mogę wykluczyć, że wkradł się gdzieś błąd.
Jak tylko ustalę wszystko podam informację odnośnie wyników.
  
 
Crit asekurant

"Podejrzenia Panów są całkowiecie bezpodstawne, ta Pani weszła w tym kożuchu i w nim wychodzi".

A tak na poważnie to jakie parametry mają koła na yarisie z Twojego logo ?
  
 
205/40/17 felga 17x7 ET nie pamietam ale coś koło 40
  
 
no wiec myslalem ze bede musial czekac na oponki do soboty ale juz dzis je dostalem i od razu potawilem Yarka na felgi.... NIC NIE OBCIERA WSZYSTKO JEST W PORZADKU (przy 2 osobach) jak przetestuje na 4 osobach dam znac ale wyglada ze bedzie OK. PRZY 2 jest na 100% OK. felga 15"/7" ET-35 a opona 195/50/15
  
 
Mocno zastanawiajace..... poszukam, posprawdzam.. przekaze informacje Critowi i juz niedlugo zapadnie wyrok w sprawie ocierania.....