Corolla "87 Diesel - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Spoko chłopaki - na Allegro czasem można ją kupić całkiem tanio
Witam kolegę
TU jest choć trochę droga, TU też i nieco tańsza
Mam i jest spoko bo omawia dwa modele Corlli E8 i E9. Mi ona służy raczej do sprawdzenia danych choć i o termostacie sobie ostatnio poczytałam
Co do linek to sprawdź czy nie sa zapchane bo w mojej byłej E8 z tym miałam problem.
Nie wiem czy byłeś na mojej stronie www.WkurzonaMadzia - jeśli nie to zapraszam bo opisałam tam w miarę szczegółowo E8 i E9. Jeździłam i jeżdżę benzyniakiem ale zawsze fajnie czegoś nowego się dowiedzieć Diesle z tego modelu są prawie tak dobre jak diesle w gamie E9 - jeśli auto było odpowiednio dbane to będziesz się nią cieszył kolejne lata
  
 
Hej Hej

Dzieki za odzew dot. megho przybycia oraz pomoc w sparawie książki. Ja posiadam książkę o tytule: "Toyota - Owner`s manual. Corolla/Corolla 4WD"
Książeczka jest w całości po angielsku i wydrukowana w Japonii
Znajdują sie w niej ogólniki dotyczące (ze spisu terści):

1)Operation of instruments and controls (czyli kontroliki, klucze, swiatła licznik, różne rodzaje car audio zainstalowanych standardowo w Toykach :p)
2) Information befoe driving your TOYOTA
3) Starting and driving
4) In case of an emergency
5) Corrosion prevention and apperabce care
6) Maintenance requirements
7) Do-it-yourself maintanance (czyli jak zalożyc prawidlowo świece, sprawdzić poziom oleju itp)
Specyfications
9) Index

Opisane są w niej Toyotki: Sedan, Liftback, Hatchback (3 i 5 -cio drzwiowe) oraz Wagon.

Możecie jeszcze mi wyjaśnić jak określić kod modelu Toyotki?? Chodzi mi o to E 8, E9?? itp. Wiem że mam Toky z silnikiem 1C. Dobrze ?

Pozdrawiam
  
 
Kod Corolli czyli lata produkcji:
E7 - 1979-1983
E8 - 1983-1987
E9 - 1987-1992
E10 - 1992-1997
E11 - 1997-2002
E12 - 2002-2004
W między czasie Corollki przechodziły lifting tz. face lifting gdzie coś tam poprawiano w nich. Np. w moja była E8 Liftback była po liftingu bo miała schowane podświetlenie tablicy, dłuższe światła itd. Niooo i tak to wygląda (poprawcie mnie jeśli źle napisałam).

Co do ksiązki to chyba warto abys ją sobie zostawił - swego czasu szukałam, szukałam i nie znalazłam niczego o e8 liftback.
  
 
Cytat:
E8 - 1983-1987 E9 - 1987-1992



... aha rozumiem już. Tylko jaki jest miesiąc graniczny między E8 i E9 w 1987 r.

Moja Toyka jest z września `87.
  
 
Cytat:
2005-09-14 17:12:52, enrol pisze:
Wiem że mam Toky z silnikiem 1C. Dobrze ? Pozdrawiam



Pojemność 1.8 - dobrze
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-09-14 19:58:09, enrol pisze:
... aha rozumiem już. Tylko jaki jest miesiąc graniczny między E8 i E9 w 1987 r. Moja Toyka jest z września `87.



nie wiem moze gdzies miesiace końcowe?? W każdym razie E8 1,8 D różni się zdecydowanie od E9 1.8 D
  
 
Enrol .. wejdz na stronę Madzi i zobacz na zdjecia. Masz tam E8 i E9. Zobaczysz która Twoja.. Tu zdjecie przedstawiające oba samochody => klik

Możesz też odczytac kod VIN z tabliczki w komorze silnika

A miesiąc końcowy to najprawdopodobniej właśnie wrzesień

Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2005-09-15 09:14:20 ]
  
 
Misiek jeśli chodzi o diesle w E9 to były tez 1.8 w budzie Liftbacka takiego jak moja i w E8 tez były diesle w budzie Liftbacka
E8 diesel sedan wyglada tak

E9 diesel sedan tak:
  
 
Ja wszystkie odróżniam
  
 
Cytat:
2005-09-15 13:08:08, MisiekII pisze:
Ja wszystkie odróżniam



ja też
  
 
AAAAAAAAAA .... bez najmniejszej wątpliwości stwierdzam że mam E9 !!!! Taki jak na zdjęciu w poście Madzi, tylko że beżowy metalik!!
  
 
Kiedy zdjęcia?
Widziałem ostatnio taką w super stanie. Nietypowy i ładny kolor

Pozdrawiam
  
 
to witam w klubie miłośników E9 i taki sedanik u nas w rodzinie kiedyś jeździł
  
 
mam takie dwie jedną na części.
Dzis jedna idzie na części. Trochę jak pogrzeb (będzie pretekst do stypy
Kolega ma też taką samą więc zakup na części był bardzo uzasadniony. Wogóle z częśćmi blacharki to tragedia na rynku. 2 miesiące szukałem tylnych lewych drzwi. Jak znalazłem to chciał tyle co za całe auto zapłaciłem.
Teraz będzie mały prywatny magazynek i bez problemów (mam nadzieję).

[ wiadomość edytowana przez: talent dnia 2005-09-25 11:19:54 ]
  
 
Misiek miałem taką E8 byłu sprzedawane przez pewex Normalnie cud nie auto
  
 
Cytat:
2005-09-24 01:00:17, WlodekJota pisze:
Misiek miałem taką E8 byłu sprzedawane przez pewex Normalnie cud nie auto



dokładnie a miałeś z prawym lustarkiem?? Bo czesto te z pewexu były golasy że nawet prawego lusterka nie miały tylko lelwe ale auto kat!!
  
 
lusterko było ale autko naprawde bardzo dobre