W końcu ile tego oleju

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć.Mam problem w DF.Kiedyś na forum pisało że do skrzyni biegów wchodzi około 1,5l oleju.Ja wlałem już trzy litry i jescze mogę lać.Czy to normalne?Wycieków nie mam, auto stoi cały czas w garażu, gdyby coś ciekło byłoby widać.Z góry dzięki za odpowiedzi.
  
 
Jak to 3 litry po wlaniu ~1,6 powinno sie juz wylewac z wlewu
  
 
A tu nic.Leję szczykawą już poszły trzy litry.Owszem kapało przez chwile ale poczekałem 5 minut i znowu mozna było lać.
  
 
Może wlewasz nie przez ten korek co trzeba ?? tam są 2 - 1 niżej i drugi wyżej
  
 
Wlewam tym niższym oczywiście.Kurde co jest.Paranoja.Chyba sobię kupię beczkę oleju i sprawdzimy ile wejdzie.
  
 
Pewnie nie mam racji ale czy przypadkiem nie przepuszcza uszczelniacz na wałku sprzęgłowym??? Jest tam wogóle jakiś uszczelniacz??? Bo jeśli tak jest to masz uszczelnioną tą metalową pokrywe na dole skrzyni biegów i cały olej wlatuje między skrzynie a koło zamachowe ze sprzęgłem a to na pewno dla sprzęgła nie będzie zdrowe. Poprawcie mnie jeśli się myle
  
 
Cytat:
2004-11-07 00:22:48, Adamski pisze:
Pewnie nie mam racji ale czy przypadkiem nie przepuszcza uszczelniacz na wałku sprzęgłowym??? Jest tam wogóle jakiś uszczelniacz??? Bo jeśli tak jest to masz uszczelnioną tą metalową pokrywe na dole skrzyni biegów i cały olej wlatuje między skrzynie a koło zamachowe ze sprzęgłem a to na pewno dla sprzęgła nie będzie zdrowe. Poprawcie mnie jeśli się myle



Znajomy mówił mi o jakimś takim przypadku. Nie pamiętam już o co chodziło, ale chyba o taki przypadek jak piszesz. Generalnie jakaś kaszana wyszła tak czy siak.
  
 
3 litry weszło i luz
to ty magik jesteś
  
 
No ale gdyby olej szedł na sprzęgło to pewnie ślizgało by się jak skurczybyk.Wleję jeszcze litr i niech się dzieje co chce.
  
 
Cytat:
Wleję jeszcze litr i niech się dzieje co chce.




Idź na całość - wlej 2 litry.
  
 
Nie wiem ile wchodzi do skrzyni w DF ale nie podpuszczajcie kolegi.

Kiedys tak lalem olej do skrzyni w maluchu weszlo prawie dwa razy tyle niz trzeba... W garazu oleju nie bylo ale po pierwszej jezdzi wywalilo uszelki no i sie przedobrzylo...