Avensis-problem z wtryskami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam.
jestem nowy na forum,przegladalem wczesniejsze posty i spotakalem sie z problem lejacych wtryskow ale dalej nie doszedlem do tego czy jest mozliwosc ich naprawy.z tego co sie zdazylem juz zorientowac to moja avensis ma dosc nie spotykane wtryski jest to model 2004r 2.0 d4d d-cat 116 koni,wyczytalem ze te modele nie byly sprzedawane w polsce i dlatego tez nie moge dostac nic z uzywki a ceny nowych sa kosmiczne.prosze o jakies informacje jak wyjsc z tego problemu nie bankrutujac.
  
 
Ktoś Ci coś nawciskał.

D-Cat'y są 2.2, mają 177KM ( przynajmniej tyle podaje fabryka ).

2.0 D4D 116KM z D-Catem ma tylko "D" wspólne.

pzdr
  
 
Cytat:
2009-03-17 15:05:29, marcinm pisze:
Ktoś Ci coś nawciskał. D-Cat'y są 2.2, mają 177KM ( przynajmniej tyle podaje fabryka ). 2.0 D4D 116KM z D-Catem ma tylko "D" wspólne. pzdr


to nie musi być kit,u nas tych modeli nie sprzedawali ,ale ja też się "chyba " spotkałem z takim motorem tzn.116KM d4d z katalizatorem cząstek stałych,bylo to dość dawno więc nie potwierdzam ale tez nie zaprzeczam,trzeba wnikliwiej poszukać,popytam.pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2009-03-17 21:24:35, syd pisze:
to nie musi być kit,u nas tych modeli nie sprzedawali ,ale ja też się "chyba " spotkałem z takim motorem tzn.116KM d4d z katalizatorem cząstek stałych,bylo to dość dawno więc nie potwierdzam ale tez nie zaprzeczam,trzeba wnikliwiej poszukać,popytam.pozdrawiam.


Tak jest 2.0 d-cat istnieje...wiem bo sam niedawno prawie bym ciemnote wcisnal znajomemu,ktory sie upieral ze ma cos takiego ,po wnikliwym sprawdzeniu okazalo sie ze ma racje auto oczywiscie z dzikiego zachodu.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
witam
mam pytanie dotyczace mojego nieszczesliwego d-cata 116 konnego,daje juz sobie spokoj z szukaniem czesci zamiennych z uzywki,postanowilem wymienic silnik,znalazlem z 2007r 2 litrowy d4d,czy bedzie mozliwe przelozenie silnika kompletnego z calym osprzetem i podlaczenie go mojego auta tak aby wszystko chodzilo normalnie?
prosze o pomoc(licze na wiedze bigelektrona)
  
 
Cytat:
2009-03-17 22:37:10, utacha pisze:
witam mam pytanie dotyczace mojego nieszczesliwego d-cata 116 konnego,daje juz sobie spokoj z szukaniem czesci zamiennych z uzywki,postanowilem wymienic silnik,znalazlem z 2007r 2 litrowy d4d,czy bedzie mozliwe przelozenie silnika kompletnego z calym osprzetem i podlaczenie go mojego auta tak aby wszystko chodzilo normalnie? prosze o pomoc(licze na wiedze bigelektrona)


obawiam się że silnik z roku2007 jest silnikiem z serii 1ad (alum blok) a w twoim wozie jest z żeliwa,musisz na to zwrócić uwage,a poza tym jeśli mam racje co do konstrukci tych silników to są to dwa inne silniki,inne sterowanie ,może skrzynia biegów,gdzieindziej zamontowana chłodnica intrcoolera,chyba linki zmiany biegów,wiązki elektryczne no i ecu też chyba nie zachula,daj znać jaki ty masz motor np.1cd czy 1ad,i jaki jest ten co chcesz kupić.pozdrawiam.
  
 
ale tego co kojarze to to ten sam silnik co zwykły d4d 1cd tylko z innym katalizatorem,oczywiście wszystko trzeba sprawdzić.
  
 
dzwonilem do faceta co ma ten silnik i jutro da mi odpowiedz jaki to model, powiedzial ze ma tez instalacje silnika i zobaczy tez za komputerem.moze jakby to wszystko bylo to bedzie jakas mozliwosc uruchomienia(mam przynajmniej jakas nadzieje)
  
 
to dodam że w silniku 1ad jest 6cio biegowa skrzynia a ty masz pewnie 5cio??? a co wogóle ci się dzieje z tymi wtryskami że chcesz motor wymieniać,te koszty chyba przewyrzszą cenę nawet nowych wtysków???
  
 
przełożyć silnika się nieda bo silnik z 2007 roku 2.0 jest juz na bloku od 2.2, jest zupełnie inne sterowanie inna skrzynia 6 biegów.