Czy do Poloneza da się zamontować Nitros?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No właśnie?
  
 
Wszystko sie da, tylko czy jest sens?
  
 
nie ma sensu nitro zakladac; za maly prezyrost mocy
  
 
za mały przyrost mocy!!!? Co Ty gadasz?! Przy dobrym silniku (w mairę nowa konstrukcja tzn. Rover, i te w Atu) 30% to przyrost bezpieczny dla silnika prawie nie wpływający na trwałość. Do starszych samochodów, albo z duży przebiegiem faktycznie nie ma sensu gdy nie osiągają one już swojej nominalnej (fabrycznej) mocy.
 
 
No to anonimie moze bys sie najpierw przedstawil??
Z przyrostem mocy to jest roznie. Masz przyrost od 10-30% za to moment obrotowy moze ci podskoczyc nawet o 80%. Tylko niestety jakim kosztem?? Sama instalacja do poloneza to koszt 2300-5000 tys zlotych, montaz okolo 1000 do tego butle trzeba napelniac (butla 10l wystarcza na jakies 20 wystrzalow) koszt napelnienia butli 250-500. Teraz podliczmy najtanszy koszt 2300+1000=3300 do tego podejrzewam ze butla wystarczy ni nie wiecej jak na miesiac dodaj co miesiac 250 zl. A co do uszczerbku na silniku??? Po polrocznym uzywania nitro kolega w BMW musial robic panewki pierscienie glowice. Niestety podtlenek azotu ma dosc duza temperature spalania tak wiec trzeba pomyslec o dodatkowym chlodzeniu silnika. I teraz odpowiedz mi czy za 10s przyjemnosci oplaca sie wydawac tyle pieniedzy??? Moim skromnym zdaniem NIE. Aha i mozecie zapomniec o takim efekcie jak w filmie "Szybcy i Wsciekli"
  
 
sens jest jak masz nowwego PN lub z dobrym silnikiem, ale wydajac ta kase to ja bym sobie zalundowal(troche dokladajac)BMW ktorym jezdzil bym od czasu do czasu, bo iwadomo co stare(i jeszcze uzywane extremalnie) sie psuje.
Jak chcesz miec 10s to polecam PN 1.4 16V i sie troche pobawic(tak jak mial Alf)
 
 
Co do silnika w Atu+ to jest akurat niekoniecznie nowa konstrukcja. Bo niestety nic nowgo w silinku nie ma
  
 
Mala przestroga... czytalem ostanio artykul w ktorym gosc wsadzil Nitro do Mondeo ST200 i po jakims czasie (czestej jazdy na NX) zabil silnik z powodu zbyt malej wydajnosci pompy paliwowej.
  
 
Moim zdaniem nitro to bezsens. No ale jeden lubi rybki a inny akwarium. A co do ceny - to kumpel kombinuje nitro sam i wyliczyl ze wtedy koszt wyniesie 900zl. No z telefonami do roznych firm liczyc 1000 Ale po co to mu to juz jego problem, dla mnie to nawet tyle nie jest warte - wolalbym zainwestowac w inny silnik, walek rozrzadu itp i miec przyrost mocy non stop a nie przez 15 s.
  
 
Czyli dokladnie tak jak ja pisalem Wyrwi . Nieoplaca sie.
  
 
Jak kogoś stać by z poldka , nawet nowego, zrobić torpedę na krótki dystans to niech sobie montuje nitrosa...Tylko niech szykuje po miesiącu kasę na nowy silnik i skrz. biegów , wał nap., i most... . Pomijając sam koszt nitrosa a potem wymiane poszczególnych podzespolw to chyba nie jest opłacalne...Co do przyrostu mocy i płynącej radości jazdy to jest na pewno ale jakim kosztem....
  
 
A teraz troche humorystycznie
W 1995r byly sierzant wojsk amerykanskich zaontowal w swoim starym chevrolecie rakiete sluzaca do dodatkowego zwiekszania predkosci wojskowych samolotow transportowych. Kiedy ja odplalil predkosc 800km/h osiagnal juz po 20s, zas nastepne 20s jego auto lecialo w powietrzu zanim na wysokosci 38m uderzylo w skale, robiac w niej metrowej glebokosci dziure. I to jest max tuning
  
 
hi hi hi
Nieźle.
Za nisko leciał

  
 
Ja mam Nitro w Brembosie. W bagażniku. Całę pół litra
  
 
Jezdziłem kiedyś poldkiem na nitro. Na gazie w zimie nie chciał zapalić, benzyna sie skończyła to wlałem rozpuszczalnik. Miał chyba b. małą LO bo słychać było spal. stukowe

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2002-07-09 21:06:43, Till pisze:
No właśnie?



no raczej nitro w poldku powalony pomysl, bo konstrucja poldka (wal i te bzdury)nie wytrzymaja...lepiej kupic zachodnie autko(nawet stare bmw, ale ono bedzie mialo wiekszy zapas-chodzi mi ze wytrzymaja moc, oczywiscie w beznasddziejnym silniku to wogole nie ma co zakladac nitro) i tam wlozyc gaz rozweselajacy
 
 
oj naogladaliscie sie filmow...
1) nitro jest w polsce ZAKAZANE !!!
2) Posiadanie jakiejkowiek ilosci przy sobie gazu do narkozy przez policje jest traktowane jak posianie broni !!!
3) silnik to sie konczy po czyms takim strasznie szybciutko
4) szybciej niz silnik to sie skonczy most...
5) wyscigi ulczne tez sa zakazane
6) policje w polsce trudniej podsluchac
  
 
sorry,ale o tym, ze nitro jest zakazane to ja nie slyszalem...
  
 
Może i można ale po co?
Czasu masz za dużo albo kasy ?
Poldek to dobre auto w swojej cenie ale mercedesa z niego nie zrobisz , zamiast kombinować to lepiej uzbierać kasę i kupić coś lepszego np. Espereka z 2l silnikiem
(Ja bym tak zrobił)
  
 
Ja kiedyś bzykiem (motorower ) na nitro próbowałem, a dokładniej na nitro pomieszanym z olejem napędowym i olejem LUX 10 Nawet na tym jździło, ale sinik się szybko skończył ...