Opel astra I - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dane techniczne:
pojemność: 1389 cm
liczba cylindrów: 4
moc: 44kW/60KM
moment obrotowy: 103 Nm
średnica cylindra/skok tłoka: 77,6x73,4 mm
stopień sprężania: 9,4:1
układ rozrządu: SOHC
liczba zaworów na cylinder: 2
rodzaj zasilania: wtrysk
liczba biegów: 5
0-100 km/h: 16.5s
v-max: 160 km/h
pojemność zbiornika: 52l
zużycie paliwa przy 120 km/h: 5.3l/100 km
zużycie paliwa w mieście: 8.9l/100 km
  
 
Nie pakuj się w to.
Wiem, co mówię, mój brat ujeżdża trzecią (albo czwartą) astrę. Okazyjnie od wujka za niewielkie pieniądze kupił kiedyś właśnie 1.4 60 KM - i wytrzymał z tym 2 miesiące. Jeździ się tym jak maluchem - są 2 położenia pedału gazu "0" i "full". To nie przyspiesza, to się powoli rozpędza. Niestety, masa robi swoje - waży to tyle co espero, a mocy ma 2/3 (w porównaniu do silnika 1,5).
Co do awaryjności - dokładnie tak jak w espero, i występuje wiele tych samych problemów (z wyjątkiem wycieraczek, astra ma metalowe tuleje ). Rdza na podobnym poziomie - też dół drzwi, też nadkola.
Wkurzający dla mnie jest dźwięk zamykanych drzwi w astrze - takie "brzdęk". Wyposażenie gorsze - dziecko czasem chce, żeby mu otworzyć okno, a do korby nie dosięgniesz.
Godne polecenia silniki to 1.4 16v i 1.6 16v - z tym, że oba lubią brać olej, a 1.4 16v ma wręcz identyczne osiągi jak 1.5 16v w espero.
Nie przesiadłbym się do astry, choć mógłbym bez najmniejszego problemu - brat dążył do hatchbacka i po drodze przeszedł parę sedanów w różnych wersjach silnikowych.
Poczytaj sobie jeszcze forum na astra.autokącik.pl
No i weź pod uwagę, że będziesz miał ogromny problem z późniejszą sprzedażą 60 konnego kombi.
Wszyscy chętni na astrę szukają silników 16v.
  
 
Cytat:
2004-09-28 08:04:44, n0ras pisze:
To nie przyspiesza, to się powoli rozpędza.


A czytałeś mój poprzedni wpis?
Cytat:
No i weź pod uwagę, że będziesz miał ogromny problem z późniejszą sprzedażą 60 konnego kombi.


Raczej nie kupuję auta z myślą o sprzedazy...
Zresztą - problem ze sprzedażą likwiduje się odpowiednią ceną - także najwyżej strace parę pln. Chociaż przy cenie, za jaką kupuję, trudno będzie stracić przy sprzedaży.
P.

P.S. Po zmianie auta z malucha na micrę, wydawało mi się, że to rakieta (15.9 do setki). Kwestia przyzwyczajenia...
  
 
Widzę, że jesteś już przekonany. Trudno - zmieniasz na gorsze.
Co do przyspieszenia - Ty podajesz dane katalogowe, ja takim wynalazkiem jechałem. Też mam 1.5 zagazowane i przy astrze 60 KM to jest rakieta. Weź pod uwagę, że dla ekonomii pewnie będziesz chciał astrę zagazować i z tych 60 KM zrobi się jeszcze mniej.
A co do późniejszej sprzedaży - cena jednak wszystkiego nie załatwia - znam delikwenta który chce się pozbyć vectry kombi. Jej jedyną wadą jest biały kolor - zszedł z ceny poniżej cen rocznika starszego i dalej 0 zainteresowania.
Przeglądnij sobie autokącik astry, np.
tu
jest wątek kogoś, kto chciał wybrać wersję silnikową.
I nie mów potem, że nikt Cię nie ostrzegał
  
 
Cytat:
Widzę, że jesteś już przekonany. Trudno - zmieniasz na gorsze.

Przekonany jestem, a że na gorsze - Twoja subiektywna opinia.

Cytat:
Co do przyspieszenia - Ty podajesz dane katalogowe, ja takim wynalazkiem jechałem. Też mam 1.5 zagazowane i przy astrze 60 KM to jest rakieta.


Czyli jednak nie czytasz uważnie moich słów - więc powtórzę - moje espero na gazie przyspiesza do setki w około 20 sekund!!!
Teraz porównuj sobie do czego chcesz!

Cytat:
Weź pod uwagę, że dla ekonomii pewnie będziesz chciał astrę zagazować i z tych 60 KM zrobi się jeszcze mniej.


Nie zgadłeś - będę latał na Pb.


Cytat:
A co do późniejszej sprzedaży - cena jednak wszystkiego nie załatwia - znam delikwenta który chce się pozbyć vectry kombi. Jej jedyną wadą jest biały kolor - zszedł z ceny poniżej cen rocznika starszego i dalej 0 zainteresowania.


Ja chcę kupić zielony metalic (moim skromnym zdaniem) - jeden z ładniejszych lakierów opla.
Biały kolor kojarzy się z autem firmowym - ot, cała tajemnica problemów Twojego delikwenta. Zresztą cena, która zamierzam zapłacić, to około trzy roczniki wstecz...


Cytat:
Przeglądnij sobie autokącik astry, np. tu jest wątek kogoś, kto chciał wybrać wersję silnikową.

Przeglądałem już wcześniej...


Cytat:
I nie mów potem, że nikt Cię nie ostrzegał


Absolutnie - jak będę niezadowolony z astry, będziesz pierwszą osobą, której przyznam racje!
Pozdr. P.

P.S. Tak na marginesie - nie znam dokładnych danych, ale chyba pare tysięcy astry z silnikiem 1.4 60 KM sprzedano...
Czyżby wielka rzesza sfrustrowanych chybionym zakupem kierowców...?
A może po prostu nie każdy jeździ po ulicach jak Alain Prost...
  
 
nie obraz sie pyrek ale obserwujac ten post (nie moge sie wypowiedziec merytorycznie bo nie jezdzilem astra) mam wrazenie ze podjales juz decyzje wiec wlasciwie po co te pytania? z tego co wyczytalem tutaj od tych ktorzy mieli z tym autem doczynienia to to co zyskasz na zakupie to:
- piate drzwi
- skladane fotele
- mlodszy rocznik
a to co stracisz:
- wielkosc samochodu
- komfort jazdy
- osiagi (20sek do setki oznacza ze cos masz uszkodzone i po prostu trzeba naprawic)
- tania eksploatacje
- znajomosc auta

(nie mowie o wzgledach finansowych bo jak napisales kupujesz samochod do jazdy a nie z mysla o odsprzedazy wiec jego wartosc rynkowa specjalnie cie po zakupie nie bedzie obchodzila)

moze to nadinterpretacja ale wydaje mi sie ze twoj esperak sprawia ci duzo problemow, po trosze ci sie znudzil no i cena zawrocila ci w glowie

ja nie zamienialbym espero chocby z jednego prostego powodu..bez istotnie wiekszych nakladow finansowych moge kupic samochod no zalozmy nawet ze rownorzedny ale tez uzywany i tak naprawde do konca nie wiadomo co w nim siedzi..espero mam od nowosci i po prostu wiem czego sie po nim moge spodziewac

no to tyle..w kazdym razie nie zamierzam cie ostrzegac jak inni raczej zycze ci zebys byl zadowolony z nowego nabytku i zeby ci sie dobrze sprawowal

pozdrawiam
  
 
Masz rację - decyzję podjąłem, ale chciałem się dowiedzieć czegoś o aucie, które zamierzam kupić.
Zresztą - pieniądze jeszcze u mnie, zaliczki nie było, więc mam możliwość odwrotu.
Jeżeli usłyszałbym od Was obiektywnie złe opinie o np. jakości, cenach części, korozji, wadach fabrycznych, czy coś takiego, to bym jeszcze sie poważnie zastanowił.
A tu widze tylko porównania do espero.
Zdaję sobie sprawę, że astra jest mniejsza, słabsza, że nie znam tego egzemplarza tak, jak swoje espero. Z tym się pogodziłem.
A espero nie sprawia mi za dużo problemów - właśnie żal mi Go oddawać w obce ręce. Wymieniłem amorki, tarcze, klocki, szczęki, głośniki, dziś byłem u p. Sławka - podłączał espero do kompa i wszystko gra i buczy!
Osiągi to ewidentnie wina mojej instalki, ale myślę, że można to jakoś uregulować. O 20 sekundach piszę, bo większość z Was twierdzi, że 60 konną astrą nie da się jeździć...
Komfort w astrze jest przyzwoity - sporo jeździem w OBI astrą kombi. Dla mnie wystarczający...

a za życzenia dziękuje serdecznie - oby się spełniły!!!
Pozdr. P.
  
 
No i nie posłuchałem się Was i kupiłem....
Co dalej - zobaczymy.
Przyspieszenia jak dla mnie na wystarczającym poziomie - do 120 km/h. Potem to już tylko bujanie. Ale da się w miarę sprawnie przemieszczać z punktu A do punktu B.
Komfort - porównywalny jak w espero.
Miejsca - jakby ciut mniej, ale to chyba raczej kwestia ustawienia fotela. Chodzi o przód, bo z tyłu jeszcze nie miałem przyjemności podróżować.

Razi bardzo brak obrotomierza, ale ten typ tak ma...
Poza tym brak elektryki (lusterka i szyby) - chociaż w espero ostatnio prawa szyba zamyka się z szykością 1 cm na nie wiem ile...

Ogólnie - pomimo prób zniechęcenia przez klubowiczów - jestem zadowolony. Reszta wyjdzie w tzw. praniu.
Pożyjemy, zobaczymy.

Pozdr. P.
  
 
gratuluje Piotrze....Astra to dobre autko i zycze wielu wielu kilometrow bezproblemowej jazdy
  
 
GRATULUJĘ

Życzę bez obsługowej eksploatacji

Tylko pamiętaj, jak przestaniesz odwiedzać Klub Espero, to będziemy się mścić


[ wiadomość edytowana przez: -JACO- dnia 2004-10-04 20:38:21 ]
  
 
eee, nie martw się!!!
Póki co, mam naklejkę klubową na zbyciu...
Nie wypada nakleić na astrze...
  
 
Dziś miałem chwilkę, żeby pstryknąć zdjęcie....
Tylko słaba jakość, bo to kamerką internetową robione.

Pozdr. P.




  
 
Wozik wydaje się być zadbany.

Powedz mi, ile dałeś za tego krążownika??
  
 
16.500
  
 
a który rocznik??
  
 
1999, pierwsza rej. III/2000 r., 107.000 km. I właściciel
  
 
nio nio, to świżynka
Tym bardziej gratuluję
  
 
Cytat:
2004-10-11 21:10:58, -JACO- pisze:
nio nio, to świżynka Tym bardziej gratuluję


Dzięki, ale okaże się w eksploatacji...
Póki co, auto sprawdzone na diagnostyce i wszystko o.k.
Za tydzień jedzie do p. Sławka na przegląd.
P.
  
 
Mam pytanie. W zakupionej przez Teściową rok temu Astrze I nie ma rolety bagażnika.
Czy ktoś orientuje się, czy można taką założyć ???
samochód był sprowadzany z zagranicy. Nie ma miejsca na montaż rolety, nie ma tam otworów. Zastanawiam się, czy pod plastikami mogą być takie otwory ??? Chcę kupić roletę ale nie chcę wydać kasy na marne.
  
 
Orzecz kurwa Ikraus - aleś odgrzebał....