FSO Syrena Sport - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
poprosze na mail : marcin.szadkowski@wp.pl. zakochalem sie w tym modelu, zrobie sobie z papieru
  
 
http://www.syrena-pomorze.a1.pl/ - tutaj znajdują się plany, nie ma co wysyłać na maila
  
 
hm, wysylane maile wydawaly mi sie wieksze, to jest wszystko - 2 kartki ?
  
 
Cytat:
2005-07-03 10:35:01, cypherius pisze:
hm, wysylane maile wydawaly mi sie wieksze, to jest wszystko - 2 kartki ?



ano 2 kartki,

a co do rozmiarów maila to zależy od tego czy ktoś zmieniał rozmiar obrazka... jak pierwszy raz zeskanowałem to każda strona miała prawie 20MB
  
 
ok, dzieki za info. biore sie za robienie modelu, postepy wkleje na forum pozdrawiam
  
 
zaczalem robic szkielet, dzis chyba skoncze
  
 
Cytat:
2005-07-06 14:33:15, cypherius pisze:
zaczalem robic szkielet, dzis chyba skoncze


zapodaj foty
  
 
nie skonczylem, moze dzis go dokoncze...
  
 
Cytat:
2005-07-07 15:08:23, cypherius pisze:
nie skonczylem, moze dzis go dokoncze...


ej no obiecałeś
  
 
w kolko jakies problemy techniczne brak odpowiednich narzedzi.. dawno ine bawilem sie w modelarstwo kartonowe biore sie do roboty wlasnie.
  
 
Cytat:
2005-07-02 19:57:18, GDA pisze:
http://www.syrena-pomorze.a1.pl/ - tutaj znajdują się plany, nie ma co wysyłać na maila


A mnie ten link nie działa.
  
 
na TVP2 w "Telepeerele" pokazywali ten film z prezentacji torowej syreny sport....
były ujęcia wnętrza, jazdy oraz silnika... qrcze nie wiedziałem że tam maski nie było jako takiej tylko cały przód (do szyby) się podnosił (prawie jak w Viperze, tyle że w przeciwnym kierunku)
  
 
tez to samo widzialem, a jakie wrazenie na gwiazdach programu zrobila chcialbym ten urywek miec na kompie...
  
 
kutfa jeszcze jak dzialalo autko .com to pisalem do wytworni filmow dokumentalnych i do TVP
moje skojarzenia byly nastepujace - w wytworni filmow dokumentalnych byly rbione kroniki filmowe - kto chodzil w latach 80 do kina to wie co to
po raz pierwszy syrena sport byla pokazana za jakis tam dorzynkach tudziez obchodach 1- maja (niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle)
nie wierze w to ze nie mieli tego nagranego choc WFDiF sie wypierała w mailu
TVP w ogole nie odpisalo - ma ktos nagrany ten odcinek tego teledupere??
a moze ktos do nich pisal
??
a na sam koniec zeby Wam narobic smaczku znalezione przeze mnie w sieci
POPATRZCIE SAMI sie kiedys sam zastanawialem nad czyms takowym
aha i jeszcze co z modelem kartonowym ?? gdzie foty?
  
 
Cytat:
2005-07-18 16:40:36, Nomad pisze:
... qrcze nie wiedziałem że tam maski nie było jako takiej tylko cały przód (do szyby) się podnosił (prawie jak w Viperze, tyle że w przeciwnym kierunku)



  
 
Cytat:
2005-08-06 22:44:02, rdt pisze:
(...)a na sam koniec zeby Wam narobic smaczku znalezione przeze mnie w sieci POPATRZCIE SAMI sie kiedys sam zastanawialem nad czyms takowym aha i jeszcze co z modelem kartonowym ?? gdzie foty?


Popatrzyłem - mógłbyś z grubsza opisać po kolei etapy działalności znajdujące sie na fotkach?
  
 
wiesz tyle co ja wywnioskowale bo opisu nawet w englisch nie znalazlem
wiec koles robi model auta - moim zdaniem na tip top ideal potem nakleja takie "granice krawędzi" drzwi, maski, potem ten model okleja warstwą włókna a dzieki "granicom krawędzi" ma osobno drzwi maske i bryłe nadwozia
nastepnie do tego czym oklejał pierwotną sylwetke samochodu mocuje stelaże
po odklejeniu ta czesc ze stelazami jest "formą" do wyklejania nadwozi
czyli po krotce:
- robi pierwowzor (pozytyw)
- okleja go wloknem(negatyw)
- z tego negatywu ma forme na wyklejanie dalszych nadwozi

Syrena sport w swoim pierwowzorze (mam nadzieje ze ktos sie za to wezmie i ta jedyna bedzie nie tylko jedyną a wlasnie pierwowzorem ) byla wyklejana raczej od razu na gotowo :-mysle tak poniewaz z dosc obszernego wywyiadu z ś.p. prof.C.Nawrotem wynikało ze pewnego dnia jego wspolpracownik za szybko wyklejał maske i wszystko sie "zlało do środka" czy jakos tak

wkleiłem linka dlatego ze łatwo znaleść cos o budowie jachtów z laminatu ale nadwozi samochodowych juz cięzej
Miłego oglądania
aaaaaaaaa i jeszcze - co z tym materialem filmowym - ma to ktos ?? gadal ktos z telewizornią może ??


[ wiadomość edytowana przez: rdt dnia 2005-08-13 12:24:49 ]
  
 
tez to w tvp widzialem... spory urywek, nie zapomne jakie wrazenie zrobila syrenka sport na gwiazdach programu
  
 
Witam
na wstepie powiem ze bardzo mnie zainteresowala SyrenaSport, jako ciekawostke dodam ze trafilem tu szukajac czegos o Triumphie Spitfaierze
Ściągnąłem plany za co jestem wdzięczny, mam w związku z tym pare pytań, jeśli ktoś wie
- na jakiej płycie zostala zrobiona SS
- czym oprócz silnika róznila się SS
- ponoć były plany seryjnej produkcji więc do masówki to potrzebne są bardziej szczegółowe plany, czy ktoś wie gdzie mogą być, czy np FSO ma jakieś archiwum
- jakie osiągi miala SS i jak bardzo różnila się od zwyklej parametrami
- czy są gdzieś plany tego silnika od junaka , albo czy wie ktoś jak bardzo był zmieniony
Narazie tyle jak ktoś będzie wiedział cokolwiek będe wdzięczny za odpowiedz
  
 
podobno wszytskie dokumenty wraz z prototypem zostaly zniszczone, choc moge sie mylic.... mam nadzieje ze sie myle