[OGÓLNE] Wiem dlaczego muli się przy mocnym wciśnięciu gazu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam problemik i licze na wasze uwagi!!
Jade sobie swoim essim 1,3 z 95 roku mam na liczniku jakies 120km/h zwalniam do 100km/h zabieram sie za wyprzedzanie wciskam gaz auto przyspiesza w momencie gdy pedal gazu wcisne wiecej niz do polowy auto zamula sie i zwalnia ujme gazu auto przyspiesza Dojechalem do miasta to nie moglem na wzniesienie wjechac !!! Zdziwienie moje bylo jeszcze wieksze gdy wylaczylem zaplon podczas jazdy a nastepnie go wlaczylem po problemie ! Przejechalem kilka kilometrow i taka sama sytuacja !

Moze macie jakies pomysly co jest przyczyna !!!
Pozdrawiam !!!

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-01-06 20:36:36 ]
[ powód edycji: dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
Jako, ze czasem glupoty przerastaja ludzi to moze poprostu gaz ci sie konczy? O ile w ogole masz instalacje gazowa. Albo jesli nie to w baku sucho?
  
 
heh dobre !!! Instalacji LPG nie posiadam a w zbiorniku z 20 literkow jeszcze plywa !!!!
Mam dylemat bo pod koniec tygodnia wyjazd sie szykuje a tu takie cus!!!
  
 
moze filterek? albo jakies brudy w baku?
  
 
Kolezka mial cos podobnego jak mu sie zaplon przestawil... hmm i kable byly do wymiany
  
 
filtr powietrza jest nowy wiec kupie dzisiaj filtr paliwa i zobacze jakie beda tego efekty !! Auto kupilem 3 miesiaczki temu wymienilem swiece olej filtr powietrza i uszczelke pod pokrywa!! Jak wymiana filtra nie przyniesie pozytywnych zmian wymienie przewody WN !!!
Jak dorwe aparat to pstrykne pare fotek i zamieszcze w profilu !!
Dzieki pozdrawiam !!!
  
 
a gdzie ostatnio tankowałeś (może na stacji wynalazek)
  
 
Nie to raczej nie wina zlej jakosci paliwa, nie tankuje na przypadkowych stacjach zazwyczaj na statoil-u lub na BP !!!
Dziwna sprawa bo wczoraj caly dzien jezdzilem i nie bylo tych objawow!!
  
 
A moze sprzeglo ci sie slizga
  
 
Jak by sie sprzeglo slizgalo to by obroty wzrastaly a tu sytuacja jest zupelnie odwrotna
  
 
A może zapchał sie katalizator albo jeden z tłumików. Dosyć prawdopodobne.
  
 
Po wymianie filtru paliwa wybralem sie w planowana wycieczke przejechalem w jednym dniu(sobata) 200km w niedziele powrot i wszystko bylo ok!! Dzisiaj jade po miescie i dupa !!!
Ogladam swieczki i te nieszczesne kableWN i patrze a kabelek z numerkiem 3 ma w srodku wyrazny czarny nalot !!!
Potraktowalem go drobnym papierkiem sciernym odpalam,ruszam i autko znacznie lepiej sie zbiera

Co moze byc przyczyna tego ze ten kabelek nr 3 byl "osmolony" ?? Podczas gdy reszta wyglada wzorowo !!

POZDRAWIAM

[ wiadomość edytowana przez: RaFaL_ZGora dnia 2004-10-25 19:45:04 ]
  
 
Witam z Kablami okazalo sie wszystko dobrze !! Dzisiaj znalazlem mechanikow dobrze wyposazonych i co najwazniejsze tanich !!
Podlaczyli pod komputer znalezli co trzeba !! Sonda lambda nie zdala testu wiec wymienilem na uzywana za 100pln i stwierdzili ze silnik krokowy zbyt wolno reaguje na szybkie przekrecenie potencjometru ! Jak sie nim wolno obraca to palec silnika wysowa sie prawidlowo !!!! Chyba bede musial i ten silniczek wymienic !!!

Pozdrawiam !!