CD

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanie kieruje do posiadaczy Cd.
Czy wam tez Cd przerywa od wstrzasow?
Czasem wystarczy mala dziura by przerwala mi plyta nie glubi sciezki(odtwarza od tego samego momentu co przerwalo).
Ale jakby nie bylo bardzo to wkurza czlowieka bo wystarczy mala nierownosc na drodze i mamy przerwe
Poradzcie co moge zrobic by bylo lepiej dzis biore sie za czyszczenie soczewki choc duzo to raczej nie da.
Radio to blaupunkt z 98...
  
 
Mam usiebie gwintowane zawieszenie twarde na maxa.
Pod Pioneerem deh-6400r nic nie skacze.
Pozdro
  
 
Moje stare Sony skakało na byle dziurze (czasem w ogóle sie wykładał i wysuwał CD), obecny Clarion (wcale nie wysoki model) jeszcze ani razu nie przeskoczył a Wrocław nie ma gładkich dróg...
To chyba jednak starsze radio i starszy mechanizm jest winny
  
 
W większości przypadków przeskakiwanie jest spowodowanym błędnym montażem i niedoborami w zasilaniu. Radio nie może być luźne w kieszeni i powinno mieć zapewnione odpowiednie zasilanie.
  
 
Generalnie stare radyjka CD nie mają bufora czyli pamięci wewnętrznej.
Czytają bezpośrednio ścieżke i są zawieszone żyroskopowo.
Na małej fałdzie jest oki na dziurze już skacze.
Obecnie jest bufor i cd-ek czyta z bufora I nie ma większego problemu.
Stare cd-ki są uczulone strasznie na ustawienie.
Nie mogą być pochylone(za bardzo)
W praktyce wcale.
Nowe nawet nie wysokie modele już nie skaczą.
Pozdro.
Może masz za bardzo pochylone.
  
 
Radyjko jezdzi w polonezie w plusie w seryjnym miejscu, ale nie jest to az takie duze pochylenie.
Kumpel mial kiedys Philipsa bardzo stary model moc to chyba 15X4 czyli radio bardzo stare. Ale Cd bylo tak udane ze nawe na najwiekszych dziurach nie przerywalo. A u mnie w blaupunkcie nawet przy ostrym chamowaniu zadarza sie ze radio sie przytnie...
  
 
Otórz drogi Panie "vwmaniak" - gdzie Pan wyczytał że nowe radia i to dobrych firm mają bufor pamięci ????. Może i na pseudo Pioner - przez jedno "e" i kosztujące nowe 250zł to i mają bufor pamięci, ale nie produkty dobrych marek. (Alipne, JVC, Pionner, Sony itp.)
Żadne aktualnie dobre radio nie czyta muzyki z bufora !!!!.(bufor powoduje pogorszenie dzwięku i zniekształcenia) Odczytuje je bezpośrednio z płyty, a to że nic nie przeskakuje to zasługa pływającego zawieszenia mechanizmu płyty i czytnika - inaczej silikonowego. Jak mocno uderzysz w radio (zamocowane stabilnie) np. ręką (dodam uderzenie - nie machanie) to w każdym radyjku przestanie grać na sekunde lub dwie muzyka. Dodatkowo jak mi nie wierzysz to poszukaj np. u siebie w instrukcji od pioneera dane na temat bufora pamięci (nie jest nic podane bo go nie ma) bufor pamięci pozostał i całe szczęcia tylko w przenośnych discmanach i w tanich tandetnych radiach samochodowych.
  
 
Mialem starego Alpine'a, ktory jezdzil i w malcu i w polonezie, w malcu byl slabo zamontowany i przerywal tylko na duuuuzych dziurach, w poldku mu sie to ani razu nie zdazylo.
  
 
W instrukcji Pioneera DEH-6400r jest napisane:
"Posiada bufor antywstrząsowy 40-120 sek"
Pozdro drogi panie Hani.
  
 
O sorry nie zauważyłem twojego modelu, pisałem o nowych radiach. (jak napisałeś obecnie jest bufor- powinno być był bufor). Wcześniej stosowano mechanizmy pływające w droższych modelach Aktualnie dziś nawet najtanszy model dobrych szanujących się firm nie stosuje bufora, po prostu został zniesiony za słabej jakości dzwięk.
  
 
Rozebralem sobie to cd i okazalo sie ze chyba padlla jedna z sylikonowych poduszek, a teraz moje pytanie czy ktos to wymienial a jesli tak to gdzie to mozna kupic?
Wydaje mi sie ze jak wymienie zawieszenie w tym Cd na nowe to bedzie OK.
A mialem MD Sony i tam bylo idealnie nie bylo mozliwosci by MD kiedykolwiek przerwalo.
  
 
Jop troszke skusiłem.
Zapomiałem że mój Pionek ma już 3 latka.
Pozdro.
  
 
Cytat:
2004-10-24 18:55:02, Gsi_Rulez pisze:
Rozebralem sobie to cd i okazalo sie ze chyba padlla jedna z sylikonowych poduszek, a teraz moje pytanie czy ktos to wymienial a jesli tak to gdzie to mozna kupic? Wydaje mi sie ze jak wymienie zawieszenie w tym Cd na nowe to bedzie OK. A mialem MD Sony i tam bylo idealnie nie bylo mozliwosci by MD kiedykolwiek przerwalo.

Mam wlasnie MD Sony i tam rzeczywiscie nie ma szans zebyc cokolwiek przerwalo. Szkoda ze ten system sie nie rozpowszechnil bo praktycznie pod kazdym wzgldem przebija CD
  
 
Cytat:
2004-10-24 21:09:45, Ali-En pisze:
Mam wlasnie MD Sony i tam rzeczywiscie nie ma szans zebyc cokolwiek przerwalo. Szkoda ze ten system sie nie rozpowszechnil bo praktycznie pod kazdym wzgldem przebija CD


Md mam nadal i to najwyzszy model z 99 radyjko spoko ale teraz lezy sobie w domu bo nie mam na czym nagrywac MD.
Ze sprzedaza tez pewnie bedzie ciezko i grosze sie za niego dostanie, wiec nie sprzedaje. A co do jakosci i funkcji w tym radiu to nawet sredniej klasy Cd z tego roku nie jest w stanie mu dorownac.
  
 
MDX C6500R ??
  
 
GSI... a czasem to radyjko nie ma tłumienia wstrzasów cieczowego?? jak tak to w niektorych przypadkach wyztarczy ze radyjko jest zamontowane pod delikatnym katem i bedzie przerywac bo tłumiki wstrzasow wtedy przestaja dzialac...
  
 
Cytat:
2004-10-26 09:13:50, Vyzn-R pisze:
GSI... a czasem to radyjko nie ma tłumienia wstrzasów cieczowego?? jak tak to w niektorych przypadkach wyztarczy ze radyjko jest zamontowane pod delikatnym katem i bedzie przerywac bo tłumiki wstrzasow wtedy przestaja dzialac...


Mozliwe ze masz racje bo tutaj zawieszenie jest na sylikonach a czyms sa napewno wymienione.
Cos czuje ze terzeba bedzie sie pozbyc tego Blaupunkta i zaopatrzyc sie w nagrywarke Md a calkiem niezle widzialem na allegro za 300 nowki.
  
 
Cytat:
2004-10-25 22:47:20, Ali-En pisze:
MDX C6500R ??


MDX C7900R