Ściąga mnie na lewo :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

w piątek robiłem przekładkę opon, gość miał jakieś problemy z wyważeniem prawego przedniego koła, ale jakoś tam wyważył i zasugerował, żeby lepiej wsadzić je na tył, więc się zgodziłem.
Jak tylko wyjechałem z warsztatu, od razu zaczęło mnie ściągać w lewo - przed przekładką było OK!! Dodam jeszcze, że jeździłem na tych oponach, które teraz mam, w zeszłym roku i mnie nie ściągało, na letnich też wszystko było OK. Poradźcie please co robić, jechać na zbieżność czy może zamienić przód z tyłem tak jak to było dotychczas, a może jeszcze coś innego?

--
pozdrawiam
Damco
  
 
A cisnienie masz rowne? Pokombinuj z roszadami kolek, jedz na zbieznosc... przyczyn moze byc sporo. Jesli nie sciagalo przed zmiana kolek, to zacisk chyba nie trzyma.
  
 
Sorry, ale mógłbyś mi przybliżyć co to znaczy, że zacisk nie trzyma? Może mogę to reklamować, jak gość zawalił przy przekładce?
Ciśnienia jeszcze nie sprawdzałem, ale zrobię to. A tak przy okazji, to ciśnienie prawidłowo mierzy się przy założonym czy zdjętym kole (1.7 - przód i 2.0 -tył)?

--
Damian

[ wiadomość edytowana przez: damco dnia 2003-11-18 10:54:30 ]
  
 
Zacisk hamulcowy nie trzyma na stale - to dobrze. Znaczy sie, nie blokuje, jak nie wciskasz hamulca.
Co do cisnienia, to zapodaj 2.0 na wszystkie kola.
  
 
Mi to wyglada na nierównomierne żużycie bieżnika. Może masz trochę przestawione kąty w przednim zawiasie i bieżnik się zużył bardziej od wewnętrznej strony w poprzednim sezonie. Teraz założone oponki mają zapewne inne miejsca, są na innych kołach. Najlepiej zaznaczać opony która na jakie koło była. Po zamianie jednego z kół przednich z tylnym(które się zużywa przeważnie równo) mogło to spowodować skutki w postaci ściągania
  
 
Opony mam zaznaczone, także nie ma problemu. Gość je zamienił, bo stwierdził, że tak będzie lepiej. Sprawdzę jeszcze ciśnienie i ew. zrobie podmiankę tył na przód, może się obejdzie bez ustawiania zbieżności. A swoją drogą, to jak to jest, czy zbieżność może się od tak sobie rozregulować przy zmianie opon?
No i jak to jest z tym pomiarem ciśnienia? Mierzyć na zdjętych kołach czy na założonych?

Aha, jeszcze odnośnie kątów w przednim zawiasie, to całkiem możliwe, że jest tak jak piszesz, tylko dlaczego w takim razie na letnich oponach nic mnie nie ściągało? Opony są nowe (te letnie), także nie ma mowy o zużyciu bieżnika.

--
Damian

[ wiadomość edytowana przez: damco dnia 2003-11-18 13:16:12 ]

[ wiadomość edytowana przez: damco dnia 2003-11-18 13:18:09 ]
  
 
Ja stawiam na cisnienie. Mierz normalnie na zalozonych kolach.
  
 
OK, dzięki wszystkim. Zmierzę najpierw ciśnienie i dam znać.


Wyrównałem ciśnienie w kołach i jest dużo lepiej, chociaż jeszcze nie tak jak było wcześniej, ale być może to wina mojego przyrządu pomiarowego, który trochę dziwnie się zachowywał.
W każdym bądź razie chyba tędy droga.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

--
Damian

[ wiadomość edytowana przez: damco dnia 2003-11-20 09:37:57 ]