Lampka check engine ...jak ją wygasić???

  szukane wyrażenia:   check  -  engine
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś posiada Hondę Concerto 1.5 z instalacją

pali mi się lampka "check engine" i nie mogą mi dobrać emulatora ...

- na pierwszym emulatorze zapalała się podczas przejechania pierwszych 8 tys. km tylko wtedy gdy silnik miał "zbyt niskie lub zbyt wysokie obroty" na danym biegu, ale później przeszła w stan ciągłego świecenia po przełączeniu od razu na gaz
- z drugim emulatorem powtórzyła się podobna sytuacja - tylko, że stan ciągłego świecenie osiągnęła już po przejechaniu 1 tys. km

na benzynie jeździ ok - i się nic nie świeci

Pali ok- 6,5 l gazu + 1,5 l benzyny na 100 km (przejechałem 12 tys. km)

Mechanik mi mówi, że bardzo ciężko dobrać odpowiedni emulator do niektórych samochodów ..... inni mi radzą aby odciąć jakiś kabelek od komp.

Może ktoś miał podobny przypadek....?????
  
 
A ktory silnik masz w hondzi dokladnie i jaka instalke ?

pozdr
  
 
Witam
Silnik:
Pojemność 1493
wtrysk paliwa wielopunktowy, o działaniu nieciągłym (MFI-i), elektronicznie sterowany, Honda PGM-FI

Nr silnika D15B2E3....

a instalacja - podobno włoska - 2 generacji - i ma wszystkie elementy niezbedne (tak mnie zapewniali) - homologacja jest - nazwy nie pamietam - nie mam papierów przy sobie

była wymieniana sonda lambda - spalanie i jej działanie ok

[ wiadomość edytowana przez: Concerto dnia 2004-10-29 12:53:07 ]
  
 
witam.
mam pytania.
czy oryginalne kolory z sondy to 2 czarne biały i zielony.
komputer jest zlokalizowany w nogach pasażera i posiada 3 wtyczki wielopinowe a jedna ma 26 wtyków.
  
 
witam,
czy bez grzebania przy kom. i przecinania kabelków nie uda się wygasić lampki? - najbardziej by mi zależało na dobraniu odpowiedniego emulatora.

w salonie Hondy odradzają mi ruszania komputera - a nawet powiedzieli, że lepiej, że ta lampka się świeci (tylko na gazie) ponieważ silnik chodzi w trybie awaryjnym i do komp. nie ładują się dodatkowe błędy.

Błąd, który jest wykazywany przez gniazdo samodiagnostyki wykazuje "problemy z wtryskiwaczami".

Wolałbym aby nie został odłączony wskaźnik "check engine"

Czy można w inny sposób wybrnąć z tej sytuacji?

Pozdrawiam
Tomek


[ wiadomość edytowana przez: Concerto dnia 2004-11-05 13:02:50 ]
  
 
witam. nie ma innego wyjścia jedynie odciąc jeśli swiecenie kontrolki komuś moze przeszkadzać . nie ma ona wpływu na prace silnika. ma na to wpływ emulacja z emulatora gazowego. komp samochodowy czyta,że wtryskiwacze nie działają.
  
 
dziękuję za odpowiedź

cóż... wychodzi na to, że będę musiał niestety przyzwyczaić się do świecącej kontrolki, choć przyznam, że przeszkadza mi podczas jazdy nocą... (oszczędna jazda na LPG jakoś mi to wynagrodzi)

ale, jeszcze będę próbował dobrać odpowiedni emulator - może trafię...

jeszcze raz serdecznie dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam
Tomek