Baza co i jak ???????? rozrabianie z rozcienczalnikiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
chodzi mi op to czy jak kupiłem bazy litr i rozcienczalnik do niej to czy moge sobie wszystko od razu wymieszac???? znaczy sie 1;1 baza ,rozpuchol zeby miec od razu 2l gotowej bazy do malowani czy lepiej rozrabiac tyle ile potrzeba ?????????



bardzo pilne prosze o porady

aha czas miedzy malowaniami moze sie wydłuzyc do 3 tygodni a mam kilka elementó do malowania
  
 
mozesz tylko przelej to wszystko do puszki 2 litrowej albo do 2 litorwych i zamknij szczelnie zeby ci nie wyparowalo...
mozesz tesz mieszac sobie tyle ile ci potrzeba przy malowaniu. wybor nalezy do ciebie.
  
 
a po jakim czasie malowac klarem


jak wyschnie baza czy jest jakis okreslony czas po którym trzeba malowac prosze o porady bo jutro chce sie za to zabrac
  
 
rozny lakiernik rozny sposob. jedni mowia ze odrazu po polozeniu bazy klasci bezbarwny inni ze jak wyschnie po okolo 30-60 minut a jeszcze inni klada mokre na mokre.
ja mysle ze 20-30 minutek po polozeniu bazy wystarczy i mozeszz klasc bezbarwny.
  
 
a do klaru dodaje sie tylko utwarzdzacz ???? czy mozna dodac coś jedszcze {pytam bo słyszałem ze dodają równiez rozcienczalnik , a aja kupiłwm klar z firmy NOVOL i pisze tylko klar i utwardzacz



aha i jeszcze jedno podstawowe pytanie czy jak pomaluje baze klarem to czy lakier ściemni cały element bo po 2 malowaniach bazą wydaje mi sie jakby była troche za jasna ta baza do lakieru na autku
  
 
jak masz lakier NOVOLA to tam dodajesz utwardzacz. rozpuchola nie musisz bo novol jest zadki.
bezbarwny powinien to troche sciemnic. ale jak jest za jasny to na wszelki wypadek pomaluj to ejszcze raz, bedziesz w 100% pewny ze jest ok.
  
 
wielkie dzieki za odpowiedzi wyszło bardzo ładnie ale jutro pomaluje to jeszcze raz bo dojrzałem kilka małych defektów a chce zeby wyszła jak sie to mówi IGŁA


aha jeszcze jedno pytanie czy jak rozrobie baze w innej niz podają recepty to znaczy {1;1} baza .rozpuchol

tylko zrobie np. 5 setek bazy a 7setek rozpucholu czy lakier sie rozjasni czy poprostu bedzie bardziej rozcienczony bo jak by nie było to ten rozpuchol paruje jak baza wysycha


prosze o porady na ten temat bo jestem laikiem w tych sprawach
  
 
hm no tego to juz ci nie powiem bo nie wiem
ale ja na poczatku malowalem baza i dolewalem tylko troche rozpuchola i bylo ok.
jak dla mnie to jak dolejesz wiecej rozpuchola to tylko bardziej rozcienczysz baze. kolor nie powienin sie zmienic chociarz
jak pomalujesz to wstaw tutaj fotke jestem ciekawy jak ci to wyszlo