Co powoduje drganie kierownicy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jaka czesc mechaniczna pprzedniego zawieszenia moze powodowac drganie kierownicy (kół nie podejrzewam bo sdprawdzalem na 2 kompletach i jest to samo)
  
 
Ale to drżenie występuje przy jakiej prędkości mniej więcej, ogólnie czy tylko przy dużych, a może tylko podszas chamowania??
  
 
Drżenie wystepuje tak przy hamowaniu jak przy normalnej jezdzie . Zaczyna sie w granicach 60km/h najbardziej czuc przy ok 90.
  
 
Jak by to było tylko przy hamowaniu to bym powiedział że mogą być krzywe szczęki hamulcowe, ale ja w czsie normalnej jazdy też, no to narazie nie przychodzi mi nic innego do gły poza kołami, ale może niech się wypowie ktoś z większym doświadczeniem.
  
 
Zaczy tarcze chciałem powiedzieć
  
 
U mnie to bylo lozysko, nie wylo, nie pukalo i dlatego ponad pol roku z tym walczylem
  
 
Cytat:
2004-11-04 10:35:07, RadoB pisze:
Jaka czesc mechaniczna pprzedniego zawieszenia moze powodowac drganie kierownicy (kół nie podejrzewam bo sdprawdzalem na 2 kompletach i jest to samo)


u mnie pzryczyna drzenia był plastik na kolumnie kierownicy był on pekniety i kolumna sie ruszałą po wymianie jest wszytko ok al enie wiem jak jest u ciebie skonstruowana kolumna bo ja mam troszke starszy model
  
 
U mnie nie było problemu dopóki nie ustawiłem zbieżności kół. Na złym ustawieniu kół opona wydarła się z jednej strony trochę bardziej i po poprawce zaczęło szarpać kierownicą. Po zmianie opon było ok, ale po pewnym czasie znów się zaczęło. Okazało się, że kiedyś przy wyższej temperaturze moja żona przehamowała opony - poprostu miała ostre hamowanie no i zaczęło się. Okazało się, że różnica w bieżniku była dosłownie część milimetra i to wystarczyło.
A może masz źle wyważone koła - też może być przyczyną.
  
 
Cytat:
2004-11-04 10:35:07, RadoB pisze:
Jaka czesc mechaniczna pprzedniego zawieszenia moze powodowac drganie kierownicy (kół nie podejrzewam bo sdprawdzalem na 2 kompletach i jest to samo)


Drży Ci kierownica czy cały samochód ?
Myślę, że przy drganiach samej kierownicy tarcze, opony itp nie mają za wiele do gadania. Drgania raczej przeniosłyby się na całe auto.
  
 
Cytat:
2004-11-04 13:15:40, kacza pisze:
Drży Ci kierownica czy cały samochód ? Myślę, że przy drganiach samej kierownicy tarcze, opony itp nie mają za wiele do gadania. Drgania raczej przeniosłyby się na całe auto.



A ja sie z tym nie zgodze mnie od lozyska drgala tylko kierownica i tylko miedzy 90-120 km
  
 
Cytat:
2004-11-04 13:20:13, Inferno pisze:
A ja sie z tym nie zgodze mnie od lozyska drgala tylko kierownica i tylko miedzy 90-120 km


OK to ja sie juz nie wypowiadam to bylo tylko tak na logike...
  
 
Cytat:
2004-11-04 13:41:10, kacza pisze:
OK to ja sie juz nie wypowiadam to bylo tylko tak na logike...



nie masz sie co bulwersowac kazda sugestia jest bardzo cenna i nie znaczy ze jest tak hjak ja pisze tez moge sie mylic