Kartonowe modele Poloneza, 125 i innych - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2003-09-10 14:18:05, Saghat pisze:
Szkoda, że nie można kupic już takich rzeczy


Niby mozna, ale ciezko i drogo. W watku o Allegro jest link do licytacji tego Poloneza, gosc rzuca chora cene cos kolo 50 zl
  
 
to już lepiej sobie wydrukowac i posklejać. ja mam juz maluszka, łade Nivę, Hummera, citroena xm, Golfa 3 i inne.

W sumie ich wygląd zależy od tego czy są proste (tzn maja mało elementów) czy skąplikowane. Ogólnie fajnie to wygląda.

POLECAM

BTW jak byście potzrebowali jakiegoś innego auta z kartonu, dajcie znać - podam link do strony z której można ściągnąc lub przesle mailem

[ wiadomość edytowana przez: lava1 dnia 2003-09-10 14:39:00 ]
  
 
Cytat:
2003-09-10 14:37:46, Lava1 pisze:
to już lepiej sobie wydrukowac i posklejać. ja mam juz maluszka, łade Nivę, Hummera, citroena xm, Golfa 3 i inne.

W sumie ich wygląd zależy od tego czy są proste (tzn maja mało elementów) czy skąplikowane. Ogólnie fajnie to wygląda.

BTW jak byście potzrebowali jakiegoś innego auta z kartonu, dajcie znać - podam link do strony z której można ściągnąc lub przesle mailem




Prosze bardzo - inne modele - prawdziwa skarbnica - TUTAJ

Jesli drukowales juz takie rzeczy - podaj kilka informacji, ustawia sie cos ? Np marginesy, dopasowanie do strony itp? Bo wazne by po wydruku czesci pasowaly do siebie.
  
 
powiem szczerze że większość modeli jest w pdf (Acrobat Reader) i tam są one już odpowiednio naniesione na strony, wystarczy wydruk. Prawdziwy szał na to jest w Japoni. jest mnóstwo Japońskich stron o papierowych modelach.

Co zaś się tych jpg, gifów i nnych plików graficznych to wstawiam je w Corela i drukuje
  
 
Mistrzostwo świata!Ściągnąłem sobie Fiacika,trzeba będzie go posklejać
  
 
Zajebioza, nawet nie wiedzialem ze to kiedys wydali w Małym Modelarzu... Wlasnie przerabiam to na mojego fiacika zeby byl identyko...

Proponuje wydruk na jakims twardym papierze, prosciej sie bedzie sklejac
  
 
A mnie nic się nie chce ściągnąć. Dlaczego????
  
 
Mnie się ściągnęło, ale uszkodzone. Buuuuu!!!!
  
 
He juz wiem co mam robić, żeby bez pracy sie nie zanudzić
  
 
Ja zassałem wszystkie z tej storny o PRL-u poza jednym jelczem, bo nie działa link do niego, ale i tak wyszło tego jakieś 11 MB
  
 
Mebig, z tego co zauwazylem to nie dzialaja tam pliki wieksze niz 2MB, a Jelcza - zreszta zurawia - tez mam
  
 
Zacznę od poloneza oczywiście
Teraz to już na 100% musze kupić kolorowy tusz do drukarki
  
 
Fajnie Mokry że kupisz, bo mi się właśnie skończył
  
 
Wyrwi wiem ze ty jestes wytrawnym sklejaczem powiedz na co mam zwrocic uwage jak bym chcail sobie takie cudo

moze jakis How To jak przerobic model cartoon na plastik
na serio tego potrzebuje

pozdr


[ wiadomość edytowana przez: thaniel dnia 2003-09-11 01:26:30 ]
  
 
Thaniel, najwiecej martwi mnie sam wydruk - zeby drukarka wydrukowala to bez zadnego skalowania, bo wtedy moga byc problemy z przyleganiem czesci. Nie trzeba wcale drukowac na grubym papierze, mozna potem podkleic karton pod newralgiczne czesci. Zalamania ito przeciagamy po linijce np tepym bardzo nozykiem - wtedy linia zgiecia wypadnie tam gdzie chcemy. Czesci ktore maja byc zaokraglone badz wyoblone przeciagamy wczesniej po rancie stolu lekko dociskajac do niego. Klej - najlepiej 2 rodzaje, wikol do newralgicznych czesci szkieleteu, pamietac nalezy ze dlugo schnie oraz ma tendencje do wykrzywiania papieru - zawartosc wody. Drugi to jakis szybkoschnacy, ale nie przesadzajmy z wynalazkami typu kropelka - chyba ze wiemy co robimy. Polecam np. Hermol albo cos z gamy UHU. Szyby wykonuje ostatnio przezroczystych okladek segregatorow, mozna kupic je same w sklepach art biurow.

Przed wydrukiem warto w jakims prostym nawet edytorze podciagnac kontrast oraz nasycenie kolorow, model wtedy wyglada o wiele lepiej.
  
 
Ja właśnie jestem mniejwięcej w połowie, radiowozu.
Poszedłem chyba na łatwizne Ale też prezentuje się całkiem sympatycznie, no może trochę jest kanciaty
  
 
Cytat:
2003-09-11 10:15:21, Ronaldo pisze:
Ja właśnie jestem mniejwięcej w połowie, radiowozu.
Poszedłem chyba na łatwizne Ale też prezentuje się całkiem sympatycznie, no może trochę jest kanciaty



Wrzucajcie zdjecia jesli ktos cos sklei
  
 
Myślę, że o wiele żywsze kolory i kontrast osiągniemy drukując na papierze foto
  
 
Cytat:
2003-09-11 10:22:02, Mokry pisze:
Myślę, że o wiele żywsze kolory i kontrast osiągniemy drukując na papierze foto


Niby tak, ale to juz chyba przesadyzm. Papier foto jest dosc drogi no i to jednak nie to co urok kartonu
  
 
Cytat:
2003-09-11 10:32:27, Wyrwizab pisze:
Niby tak, ale to juz chyba przesadyzm. Papier foto jest dosc drogi no i to jednak nie to co urok kartonu


No tak to przesadyzm masz rację ale jak mnie w domu zobaczą nad papierowym modelem to i tak już wszystko jedno
Papier foto HP to koszt około 4zł/szt jak znajdę chwile czasu to spróbuje podziałać na takim papierze. Przynajmniej tego borewicza skleję