Czy 1.5 odpali pod kompem z 1,6 abimexa?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witka dzis nabylem silnik po kapitalce do mojego podlota(a wlasciwie to dostalem go za friko)Jako ze moj silniczek ma juz 310tys to trzeba go oddac do kapitalki na ten czas mam ten nowy tylko do pelni szczescia brakuje mi jednego a mianowicie czy silnik 1,5 po przelozeniu calego soprzetu z 1,6 zagada pod kompem od 1,6 abimexa?jak to sie bedzie mialo do zaplonu itd?czy ktos bedzie wiedzial?bo szkoda mojej roboty jesli to nie zadziala
  
 
Cytat:
2004-11-02 23:18:15, Alan28 pisze:
witka dzis nabylem silnik po kapitalce do mojego podlota(a wlasciwie to dostalem go za friko)Jako ze moj silniczek ma juz 310tys to trzeba go oddac do kapitalki na ten czas mam ten nowy tylko do pelni szczescia brakuje mi jednego a mianowicie czy silnik 1,5 po przelozeniu calego soprzetu z 1,6 zagada pod kompem od 1,6 abimexa?jak to sie bedzie mialo do zaplonu itd?czy ktos bedzie wiedzial?bo szkoda mojej roboty jesli to nie zadziala


Prawdopodobnie odpali. Różnica w zapłonie to "ledwo" 5 stopni, różnica w ilości paliwa "ledwo" 6%. Może chodzić jak młockarnia i nie mieć powera, a może być dobrze. Kto wie.
  
 
IMO powinien odpalic bez wiekszych problemow - ja jezdzilem z kompem od Kadeta i Astry i z pamieciami od tych aut i jezdzil
  
 
Nie wiem , jak to wygląda przy abimexie , jak chodzi o szczegóły , natomiast ja jeżdzę w swoim Ritmie na silniku 2,0 od Lancii Delty z założonym jednopunktowym wtryskiem Bosch Monotronic pochodzącym z silnika 1,6 od Ritma . Jeździ całkiem nieźle , natomiast miałem problem z ustawieniem wolnych obrotów i odrobinę brakuje mocy w górnym zakresie obrotów ( komputer jest ustawiony do parametrów silnika o 20% mniejszego ) .
U ciebie powinno być odwrotnie - wolne obroty trochę za wysokie , mocy więcej ( ale nie za darmo - bo za większe porcje paliwa wtryskiwane do cylindrów zapłacisz na stacji benzynowej ! )
Można się pokusić i w moim i twoim przypadku o przeprogramowanie kompa , ale ja w każdym razie nie wiem czy warto ?
  
 
Bedzie chodził i raczej bez problemów. Mapa zapłonu 1.5 i 1.6 mogą być nawet takie same. We3 wszystkich opracowaniach jest tylko jedna mapa i nik nie pisnął że mogą sie różnic. BTW ja mam w swoim 1.5 GLE aparat od 1.6 i uważam że na tym chodzi lepiej (nawet Chojnacki takie wkładał). Co do sterowania dawką benzyny- jeśli masz sondę lambda to przecież sie musi dostosować. A jak nie to też bedzie jeździł. A jeśli masz LPG to wogóle już nie widze problemów.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
dzieki Olo choc slowo otuchy,moj silnik ma juz 305 tys i pali oleju wiecej niz gazu,czas go oddac do kapitalki wiec na ten czas bede smigal na silniku 1,5moze bedzie dawal rade jako ze mam skrzynie z cargo plusa na mocniejszym przelozeniudziekowa chlopaki za info
  
 
Cytat:
2004-11-03 12:36:02, OLO pisze:
...Mapa zapłonu 1.5 i 1.6 mogą być nawet takie same. We3 wszystkich opracowaniach jest tylko jedna mapa i nik nie pisnął że mogą sie różnic.


Mapy są takie same (chyba), różny jest tylko stat. kąt zapłonu.
  
 
według mnie odpali bez problemu
  
 
pewnie. Już ktos kiedyś pisał że nawet nie widział róznic po odpalaniu na innych kompach abimexa. Chyba Mrozek.
Nie powiem aby te silniki sie od siebie b. mocno rózniły

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
w czwartek przekladka zobaczymy co bedzie
  
 
no to juz od wczoraj mam nowy silniczekautko odpalilo od pierwszego strzala wiec wszystkie obawy o silnik 1,5 byly niepotrzebne no i sama radosc jednak choc silniczek niezle chulal to przez te 305tys to chyba mu polowa koni poszla do rzezni bo na tym 1,5 po kapitalce autko jakby mialo ich ze trzy razy wiecej a moze to zasluga tego ze ma silnik 1.5 kompa od 1.6 i skrzynie biegow z poloneza cargo? :mrgreen:
  
 
no - gratulki

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."