[Ogólne]Rozpórka przód 95-... - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-02-19 15:10:03, Marcel_XR3i pisze:
a Matiz ma oryginalnie montowana rozporke - pewnie karoseria nie trzyma dostatecznie


w fiatach brava czy cos takiego tez byla montowana z tylu
  
 
Glupia dyskusja czy potrzebna czy nie.... zalezy jak kto jezdzi i jaka ma zawieszke.... Tak ogolnie to essi nie jest polskim wynalazkiem i nie byl przeznaczony na polskie drogi A dla sceptykow proponuje maly test. Pojezdzijcie sobie troszke szybciej po tych wrednych garbach ktore leza na drogach osiedlowych pod katem 45 stopni i wtedy zapraszam na geometrie Dzien czasu takiej jazdy i sadze ze buda nie utrzyma kieliszkow na swoim miejscu

Pozdro !
  
 
Cytat:
2005-02-19 14:41:41, NoSeK pisze:
Problem bedzie z palakiem laczacym kielichy - nie jest on prosta rura tylko zespawanym z kilku czesci łukiem ... bo prosta rura moglaby o silnik wadzić. Jak bedzie troche cieplej to zmierze to jakos choc nie bedzie to latwe.



dzieki Nosku. Chodzilo wlasnie o to co pomierzyles. O rure sie nie rozchodzi bo to sie zrobi pod wymiar (rozstaw) kielichow.
Niedlugo sie biore za prace - zobaczymy co z tego wyjdzie.
  
 
I ja tysz bum chetnie cos takiego sobie sprawil za rozsadna cene.
I nawet 2 sztuki (1x 1,6 16V 3D `93 i Kombi TD `2000)
kontakt koba3@wp.pl
  
 
... moge załatwic JAKCY z polerowanego aluminium za 190 zł + przesyłka .....
  
 
Dzwonilem juz kiedys do Jacky i mi powiedzieli ze oni maja tylko stalowe malowane.
Po swietach wstawie zdjecia i wycene rozporki wyprodukowanej w Koninie - juz jest prawie skonczona
Cena mysle ze nie przekroczy 100zł

[ wiadomość edytowana przez: borys dnia 2005-03-24 12:43:36 ]
  
 
... oki ... borys z niecierpliwośćia czekam na info ...... chcem w końcu przeteścić ten mój zaawiasik ... a nie chce zeby mi silnik dołem wyjechał .....
  
 
No to teraz zacznie się masowa prodykcja rozpórek klubowych - trzeba by na nich jakie logo nakleic
  
 
Ja się piszę na taką rozpórkę rękami i nogami.

Pozdr.

Mr_Ozi
  
 
Witam

Montował ktoś kiedyś rozpórkę do przodu w Escorcie MKIV z 1987 roku z silnikiem diesel 1,6?? Ewentualnie gdzie można taką zdobyć??

Pozdrawiam
  
 
panowie szkoda gadać.......
mam wielką prośbę ;jezeli ktoś zna kogoś kto ma "to" do sprzedania ,proszę o wiadomość lub nr.tela
bardzo mi zależy ....................
- z góry dzięki ........
  
 
Cytat:
2005-03-24 12:42:22, borys pisze:
Dzwonilem juz kiedys do Jacky i mi powiedzieli ze oni maja tylko stalowe malowane. Po swietach wstawie zdjecia i wycene rozporki wyprodukowanej w Koninie - juz jest prawie skonczona Cena mysle ze nie przekroczy 100zł [ wiadomość edytowana przez: borys dnia 2005-03-24 12:43:36 ]



... niop ... i jaak BORYS z tą roozpórką ...... .....
  
 
A ja mam pytanie... A do MK6 tez bedzie robiona roporka..?
Bo ja bym sie pisal na takie cussss....
Ciekawe jaka bedzie cana finalna...?
  
 
Wybaczcie....... ten tydzien mialem zaganiany przez firmowe sprawy ale w przyszlym powinienem dokonczyc sprawe. Rozporki powinny byc tez i do mk6 (wymiary sa chyba te same a roznia sie tylko otworami przy amorach)
  
 
... oki ... zniecierpliwiony czekam na wieści .... bo essik jush mi zaaczyna skrzypieć ... .....
  
 
No i prace ruszyly.......
Efekty borysowskiej rozporki TUTAJ
W poniedzialek postaram sie dostarczyc ja do "firmy" i zobaczymy ile oni krzykna, jak za duzo to sam bede robil
Wolalbym zeby powiedzieli przyzwoita cene bo moje spawy nie sa ladne ale na pewno sa wytrzymale

[ wiadomość edytowana przez: borys dnia 2005-04-15 18:11:16 ]
  
 
Borys, wiem, że się czepiam, ale dwie uwagi

1. wszystko ładnie i pięknie, ale ten pierścień mocujący na prawym kielichu (od pasażera) nie jest pełny - obawiam się że wpłynie to dosyć mocno na wytrzymałość tego elementu .
2. W oryginalnych rozpórkach jest tak, że pierścienie mocujące do kielicha amorka są osobno i mają "uszy", a poprzeczka ma na końcach tuleje przez które przechodzi solidna śruba. Znacznie ułatwia to montaż i wszelkie prace przy silniku gdy przeszkadza rozpórka - wtedy odkręcasz tylko te dwie śruby i demontujesz samą poprzeczkę, a nie p.....sz się z demontażem całej rozpórki

  
 
MAG dzieki za uwagi i juz wyjasniam:
1 - wiem to bedzie poprawione, zle zmierzylem i zle ucialem ale to bedzie poprawione.
2 - spotkalem rozporki takie jak piszesz i takie jak zrobilem. Zrobilem ta ktora latwiej bylo zrobic. Z zalozeniem jej nie ma wiekszych problemow a wydaje mi sie ze taka bedzie bardziej sztywna (ale moge sie mylic)
  
 
Borys- a z czego ona jest zrobiona, to jest pręt czy rurka ?
  
 
rura gruboscienna