łańcuch rozrządu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej, czy wiecie jak długo schodzi z dostaniem się do łańcucha i wymianą jego. Jak rozpoznać że łańcuch jest wyciągnięty?. Pisałem wcześniej na forum że mam problem z odgłosem żęzenia łańcucha przy zmianie obrotów silnika.
  
 
silnik 1.3 rocznik 96`
  
 
a ile kilometrów natrzaskane?
  
 
81 tys nabiłem
  
 
To nie musi byc lancuch, a walek rozrzadu. W tych silnikach sa miekkie i szybko sie wypier... wycieraja krywki.
  
 
Mam Essiego z 96' i silniczkiem 1,3. Przejechałem 160kkm i łańcuszek się nie odzywa. Liczę na następne 160kkm na nim.
Podejrzewam że u Ciebie dzwoni coś innego... Może wydech?
  
 
przy tym przebiegu to na 99% nie łańcuch. a sprawdzałeś luzy na zaworach?
  
 
Witam
No właśnie ja zastanawiam się cały czas co mma czy pasek rozrządu czy łańcuszek??? Różnie ludzi mówili raz tak i tak . Jak to sprawdzić rocznik 97 silnik 1.3. No i przy jakim stanie licznika tzreba coś zrobić przy rozrządzie(łańcuszek lub pasek).
Pozdrowionka
  
 
Cytat:
2004-12-09 23:00:56, antonio pisze:
Witam No właśnie ja zastanawiam się cały czas co mma czy pasek rozrządu czy łańcuszek??? Różnie ludzi mówili raz tak i tak . Jak to sprawdzić rocznik 97 silnik 1.3. No i przy jakim stanie licznika tzreba coś zrobić przy rozrządzie(łańcuszek lub pasek). Pozdrowionka



Lancuch na 100%. Wymiana niby po 120tys lub bez koniecznosci (rozne zrodla).
  
 
z tego co wiem nie ma potrzeby wymiany łańcucha /tak piszą w książkach/ ale można to zrobić powiedzmy po 150 - 200tys czy jak kto woli po 120, tym bardziej że koszt części jest naprawdę nieduży, ale gorzj z robotą bo ciężko się dostać do tego łańcucha
  
 
czyli ja w swojej essince 1,3 Cl z 96r tez mam lancuszek rozrzadu?
  
 
Cytat:
2004-12-10 11:56:00, MaRRecki pisze:
czyli ja w swojej essince 1,3 Cl z 96r tez mam lancuszek rozrzadu?



Ta. 1.3 maja ze 20 lub wiecej lat wiec cezko sukac tam paska