Toyota news !!! - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Narazie nie trafiłem na żadnego "elkuturo".
  
 
Mierzenie pulsu i kojąca muzyka

Specjaliści przewidują, że udział elektroniki w samochodzie wzrośnie z ok. 20 procent (wartościowo) obecnie do 40 procent w roku 2010. W przeciętnym aucie koszt elektroniki będzie wyższy od łącznego kosztu stali i plastików! Elektronika znacznie upraszcza zarządzanie systemami pojazdu, pozwala na miniaturyzację oraz dużą elastyczność, jakiej nie oferują rozwiązania mechaniczne.

Najlepszym przykładem możliwości elektroniki jest inteligentne auto Toyoty Pod (tak wygląda p.o.d. - personalization on demand), mierzące puls, oddychanie i styl jazdy kierowcy i w ten sposób wyczuwające jego nastrój. Jeżeli prowadzący jest zdenerwowany, automatycznie puszczana jest kojąca muzyka, a wnętrze oświetlają pastelowe kolory.

To ja bym już sobie Metalu nie posłuchł i Janooop też mógłby się nieco wkurzyć.



[ wiadomość edytowana przez: jackal dnia 2003-08-07 09:25:47 ]
  
 
Cytat:
2003-08-06 16:06:30, jackal pisze:
Iceman gratulować Ci czy współczuć jak sie czujesz po drugiej stronie barykady, czy też jak mówią - w klubie facetów nikomu nie potrzebnych .




Całkiem dobrze a ty kiedy zmieniasz stan ??
  
 
Cytat:
2003-08-07 13:18:12, Iceman pisze:
Cytat:
2003-08-06 16:06:30, jackal pisze:
Iceman gratulować Ci czy współczuć jak sie czujesz po drugiej stronie barykady, czy też jak mówią - w klubie facetów nikomu nie potrzebnych .




Całkiem dobrze a ty kiedy zmieniasz stan ??



Ja? I tak mam się przyznać do wyszystkiego na Forum? Hmmm, przecież i tak się wyda w Lubiatowie Wszystko wskazuje na to, że podążę "drogą pierścienia" w przyszłym roku w maju lub czerwcu.

  
 
Atrapa Toyoty

Jeżeli komuś wydaje się, że nowa Mazda 626 i nowa Honda Accord sprzedawane w Europie mają podobne atrapy chłodnic i zastanawiacie się kto od kogo ściągnął wzór, to ....

... tak oto wygląda amerykańska wersja Toyoty Solara http://www.toyota.com/solara/ model już na tyle stary (w tym miesiącu wchodzi nowy model na rok 2004), że chyba nie ma wątpliwości kto od kogo ściągał



[ wiadomość edytowana przez: jackal dnia 2003-08-07 16:10:08 ]
  
 
Nowe dodatki do Rav4

Toyota Modellista (firma tuningowa Toyota Modellista International) wypuściła a rynek nowe części do tuningu modelu RAV4 L. Nowy wystrój 'rugged sport runner' przeznaczony jest do modelu 4x4.
  
 
Ekologia po japońsku

Toyota Motor Corp ogłosiła, że podniosła wydatki na ochronę środowiska o 24% do 166.3 miliardów jenów w porównaniu do ubiegłego roku. Wydatki poszły na ... pokrycie kosztów badań i rozwoju pojazdów hybrydowych i z ogniwami paliwowymi.

  
 
Artykuł ogólnie niezbyt optymistyczny ale Corollka wypadała w Nim wspaniale
Pancerna Toyota
  
 
Praca w Toyocie

Toyota Motor Corp. rozważa zwiększenie zatrudnienia w swoim centum technicznym w Ann Arbor w stanie Michigan w USA. Koncern planuje zwiększenie ilości pracowników w związku ze wzrostem ilości fabryk i sprzedawanych w Ameryce Północnej modeli.

Widzę w Klubie kilku potencjalnych młodych i zdolnych pracowników
  
 
to uruchom kontakty i możesz mnie polecić, np. speca do testowania Toyek w zyciu codziennym, mogę podjąć tę pracę od jutra!!
  
 
Ja też ja też
  
 
Nowe wydanie "Toyota News"

W weekend znalazłem w mojej skrzynce kopertę z najnowszym wydaniem magazynu Toyota News. Pismo wydawane jest przez TMP dla użytkowników nowych Toyot w Polsce. Gazetka zmieniła nieco wygląd i jest dopiero pierwszym numerem w tym roku stąd część informacji już nieaktualnych.

W środku znajdziemy (strona po stronie) :

- list Pana Makoto Seki Prezydenta TMP przedstawiający nową formę gazetki i jej zawartość,
- fotoreportaż z otwarcia nowej siedziby Toyoty w Polsce,
- nowy zmodernizowany Yaris i wszystko o nim,
- test zderzeniowy nowego Avensisa przeprowadzony przez Euro NCAP (przedruk z Auto Świat),
- fotoreportaż z wkopania kamienia węgielnego pod nową fabrykę Toyoty w Jelczu-Laskowicach (będzie produkować 2-litrowe silniki diesla do Corolli i Avensisów),
- o nagrodach zdobytych przez Toyotę (Autopremiera 2003 - Avensis, Złoty Klucz - najlepsze serwisy wg Auto Świata, Auto Kobiety 2003 - Yaris),
- o niezawodności aut Toyoty - m.in. ostatni raport TUV* (ze słynnym 8-ym miejscem Starletki wśród aut do 3 lat - omówiliśmy to w innym wątku ),
- o możliwości podrasowania toyotowskich diesli przy użyciu pakietów przygotowanych przez Toyota Team Europe (www.tte.de),
- o nowej Toyocie Land Cruiser państwa Kydryński-Jopek,
- o klubach Land Cruisera,
- o Toyocie Land Criuser z 1978 r. wielokrotnego mistrza Palski w rajdach terenówek Pana Piotra Małuszyńskiego,
- o nowym modelu Toyoty Prius (przedruk z Auto Świat),
- wywiad z nowym użytkownikiem Yarisa, leciwym Panu Ryszardzie Garlickim,
- o nowych alarmach oferowanych przez Toyotę - zachwalanych Cobrach (www.cobra.it) ,
- trochę propagandy o ASO W&J Wiśniewski w podwarszawskich Mościskach,
- o akcji "Odblaskowa Gmina" i Toyocie sponsorującej elementy odblaskowe,
- o TF 103, czyli najnowszym bolidzie F1 produkcji Toyoty (hmmm sezon się już prawie kończy),
- o Warszawskiej ofercie serwisowej Toyoty (16 najpopularniejszych usług po niższych cenach),
- listę wszystkich autoryzowanych dilerów Toyoty w Polsce.

*) ostatni raport TUV, auta do lat 3 (miejsce, model, % usterek)

1. Toyota Yaris 1,3
2. Mazda Demio 2,1
3. Toyota Corolla 2,2
3. Toyota Picnic 2,2
5. Toyota Avensis 2,3
6. Mercedes SLK 2,5
7. Mazda MX-5 2,6
8. Subaru Legacy 2,7
8. Toyota Starlet 2,7
10. Porsche 911 2,8
11. Toyota RAV4 2,9
12. Mercedes C-Klasse 3,1
12. Nissan Almera 3,1
14. Porsche Boxster 3,2
14. Saab 93 3,2
16. Ford Focus 3,5


  
 
Nowy afrykański Condor

Toyota South Africa wprowadziła facelifting wersji Condor (opis i zdjęcia). Terenówka, będąca ważnym modelem dla Toyoty w RPA, w wersji podstawowej otrzyma silnik 2-litrowy 96-konny.
  
 
Nowa fabryka w Indiach

Toyota Motor Corp. planuje otworzyć swoją drugą fabrykę w Indiach i wprowadzić nowe modele miejskich aut.
  
 
Wojna cenowa trwa

Wielka Trójka - General Motors, Ford Motor Co. i DaimlerChrysler - w dalszym ciągu prowadzi wojnę cenową na rynku amerykańskim. Tak zwane "zachęty cenowe" Wielkiej Trójki sięgają już średnio $4.000 czyli ponad 15.000 PLN.

Notujący ostatnio dwukrotny wzrost sprzedaży koreański Hyundai,
zatrzymał obniżki na poziomie $1.500.

Dla porównania Toyota oferowała w lipcu średnie zniżki w wysokości $1.132. Wedle japońskiej filozofii, jeśli produkt jest dobry, to należy za niego uzyskać odpowiednią cenę. O jakości nikt nie wspomina, bo i po co
  
 
Troszkę wieści z USA

Koncern Toyoty ogłosił najlepszą w historii sprzedaż aut w lipcu 2003 - 169.631 sztuk, wzrost o 4,5% w porównaniu do lipca rok temu.

Od początku roku sprzedano 1.072.773 pojazdów, wzrost o 3,7%. Z tego sama Toyota sprzedała w lipcu 147.232, a od poczatku roku 932.118 aut.

Od rozpoczęcia sprzedaży aut w USA (październik 1957) do lipca 2003, Toyota sprzedała 30 milionów pojazdów.

W lipcu sprzedano 89.339 lekkich ciężarówek - m.in. Highlander, Sequoia, Sienna, 4Runner - najlepiej w historii.

Sprzedaż modelu Corolla sedan osiągnęła w lipcu poziom 31.476 sztuk, wzrost o 35,3%.

Od rozpoczęcia sprzedaży Scionów 9 czerwca br. sprzedano
w Kaliforni (tylko tam są sprzedawane) 1.619 samochodów - z tego Scion xB 1.065, a xA 554.

Dział Lexusa sprzedał w lipcu 22.399 aut (wzrost o 16%), a od początku roku już 140.655 (wzrost o 3,5%). Najlepiej w lipcu sprzedawały się modele RX 330 8.372 (wzrost o 45,6%) i GX 470 2.403 sztuk.

  
 
Zlot Klubu Toyoty

W długi sierpniowy weekend w nadmorskim Lubiatowie odbędzie się Zlot miłośników tej szacownej japońskiej marki. Przygotowano wiele atrakcji i prób dla Klubowiczów oraz sympatyków.

Pozdrawiam wszystkich wybierających się na Zlot i tych którzy chcieliby tam być, ale nie mogą.

Do zobaczenia gdzieś na trasie.
  
 
Ja będę się wybierał
  
 
Asysta parkowania

Toyota opracowała system wspomagający parkowanie o nazwie "parking assist". Monitor na desce rozdzielczej pokazuje pole za samochodem, rozwiązanie znane np. z Nissana Primery. Nowy system zostanie zainstalowany najpierw w najnowszym Priusie, za jakis czas będziemy mogli go pewnie używać i w innych modelach Toyek.
  
 
A dzis w radiu slyszalem ze Toyota zabronila jezdzic pracownikom do pracy samochodami bo te 30 tys. samochodow przyczynia sie to powstawania korkow