Toyota news !!! - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Generacja Y i Toyota

Toyota Motor Corp. kieruje swoje zainteresowanie na młodzież i dwudziestolatków, oferując im swoje nowe produkty pod marką Scion.

Generacja Y jest bardzo wymagająca, szuka inowacji, a także chce się wyróżniać od reszty - stąd nietypowe rozwiązania i stylistyka aut.

Więcej o obu autach Scion:

Scion xA

Scion xB
  
 
Formula One Rav4

Każdy kupujący tego lata samochód Toyoty bierze udział w losowaniu, w którym do wygrania są 2 auta Rav4 z limitowanej edycji Formula One. Wystarczy kupić auto w .... Zjednoczonych Emiratach Arabskich
  
 
Sprzedaż aut w Polsce

W pierwszym półroczu 2003 sprzedano u nas ponad 173.000 samochodów. Na miejscu czwartym, tuż za Renault, plasuje się Toyota ze sprzedażą 18 009 aut (wzrost o 47,8 proc.!). Niemal równą popularnością cieszą się Yaris (7741 sztuk) i Corolla (7487). Na trzecim miejscu jest Avensis ze sprzedażą 2040 samochodów. Na jesieni ten model otrzyma nowy benzynowy silnik o pojemności 2,4 l.
  
 
Cytat:
2003-07-09 17:28:38, jackal pisze:
Toyota czyli "Bunt maszyn"
(Interia/03.07.2003 17:57)

Już jutro na amerykańskich ekranach kin debiutuje najnowsza produkcja z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej - "Terminator 3: Bunt maszyn", która w Polsce pojawić się ma 8 sierpnia. Tradycyjnie przy okazji premiery nowego filmu warto zwrócić uwagę na wykorzystane w nim samochody.

W "T3" uwagę zwracają na siebie dwa modele japońskiego koncernu - pick-up, Toyota Tundra oraz kabriolet, Lexus SC430. Zostały one dostarczone na specjalne życzenie producentów filmu i uczestniczą w najciekawszych scenach pościgowych z udziałem głównych bohaterów filmu. Za kierownicą Tundry zasiadł sam Arnold Schwarzenegger.

Równocześnie w amerykańskiej sieci sprzedaży pojawią się teraz specjalne, filmowe wersje samochodów Toyoty. Tundra T3, wyglądająca zupełnie tak, jak filmowy egzemplarz, wyposażona będzie w specjalne plakietki T3, światła przeciwmgłowe, 17-calowe obręcze kół ze stopów magnezu, skórzaną tapicerkę oraz metaliczne wstawki na desce rozdzielczej. Tundra w specjalnej edycji wyposażona też została w zawieszenie o sportowej charakterystyce oraz podwójną końcówkę układu wydechowego.





Widziałam film wczoraj - i Leksus to cacuszko a w Tundrze nie znalazłam nic nadzwyczajnego
  
 
Cytat:
2003-08-05 09:06:22, gosiek pisze:
Widziałam film wczoraj - i Leksus to cacuszko a w Tundrze nie znalazłam nic nadzwyczajnego



Bo Tundra to wielka kobyła, zypełnie obca nam ideowo. W USA mają chyba więcej modeli terenówek niż aut osobowych.

A propos Lexusa , w pierwszym półroczy sprzedano u nas 62 sztuki.
  
 
Toyota na Antypodach

W ubiegłym miesiącu Toyota uplasowała się w Australii na drugim miejscu pod względem sprzedaży nowych samochodów z ilością 15,507 sztuk. Nieznacznie wyprzedza ją Holden (australijskie GM) 15,991, a daleko w tyle jest Ford z 11,578.

Żeby u nas tyle sprzedawali miesięcznie, pomyślcie ile fajnych żywanych Toyek byłoby do kupienia. Jaki wybór modeli, kolorów, wyposażenia, silników
  
 
Największa ...

TOYOTA jest największą firmą samochodową na świecie pod względem wartości giełdowej (stock value).
  
 
Test nowej Toyoty Avensis Wagon 2.0 D4 High Najnowsze Auto+
  
 
Cytat:
2003-08-01 17:05:36, jackal pisze:
Nowa hybryda Toyoty


Toyota Motor Corp ogłosiła, że wypuszcza na rynek hybrydową benzynowo-elektryczną wersję minivana Alphard (zdjęcia modelu Alphard), który pojawił sie w sprzedaży w maju 2002. Model Aphard Hybrid napędzany jest silnikiem o pojemności 2.4 litra.





Фотографии дают представление, как выглядит автомобиль в данном кузове, включая несколько возможных вариантов оснащения кузова и салона.

orety ale brzydkie toto...
  
 
Mniejsze zyski Toyoty

Z powodu silnego jena i wzrostu kosztów zyski netto japońskiego koncernu Toyota Motor spadły w pierwszym kwartale o 9,7 proc. - poinformował we wtorek czwarty na świecie producent samochodów.

Zysk netto producenta aut Lexus i Camry obniżył się do 222,6 mld jenów (1,85 mld dolarów). Obecnie Toyota zwiększyła w USA sprzedaż o 6,2 proc. do 494 tys. pojazdów, podczas gdy popyt na tym rynku w ostatnim miesiącu wykazał spadek o 4,5 proc. Japońska firma zwiększyła za to swój udział w amerykańskim rynku do 11,1 proc.

Z danych specjalistycznej firmy Autodata Corp. wynika, że w minionym kwartale Toyota niemal podwoiła upusty przy zakupie samochodów do 970 dolarów za jeden pojazd. Natomiast według obliczeń CNW Marketing Research w czerwcu wydała ona na każdy pojazd 2.238 dolarów, podczas gdy General Motors - 3.994 dolarów, a Ford 3.986 dolarów.

Japoński producent zwiększył sprzedaż samochodów w minionym kwartale ogółem o 8,2 proc., do 1,59 mln egzemplarzy. Koncern równocześnie podniósł roczną prognozę sprzedaży o 2,4 proc. do 6,41 mln pojazdów.
  
 
Nowe modele Toyoty

Tym razem nie będę przynudzał o zyskach, cenach akcji (3,060 jenów = $25.53 ) i innych nieciekawych newsach

Podaję link do nowych (sierpień 2003) i przyszłych modeli Toyoty w USA.

Future Vehicles - 9 modeli

Polecam zwłaszcza FXS i RSC (wygląda jak Yaris Janooopa po tuningu)
  
 
Cytat:
2003-08-06 15:35:13, jackal pisze:
Nowe modele Toyoty

Tym razem nie będę przynudzał o zyskach, cenach akcji (3,060 jenów = $25.53 ) i innych nieciekawych newsach

Podaję link do nowych (sierpień 2003) i przyszłych modeli Toyoty w USA.

Future Vehicles - 9 modeli

Polecam zwłaszcza FXS i RSC (wygląda jak Yaris Janooopa po tuningu)



Ale ................widzieliście nową Corollę? Całkiem całkiem interesująca, tzn. że dałbym się za nia pokroić

A Camry? Po prostu poezja. Pomarzyć dobra rzecz
  
 
No dobra ze wzgedu na to ze wczoraj suknoł mi miesiąc jak jestem po ślubie wiec oczekuje od was prezentu, co by nie być zachłannym to może być ta corollka nowa
Co do koloru to zdaje sie na wasz gust
  
 
RSC jest git
  
 
Cytat:
2003-08-06 15:53:51, Iceman pisze:
No dobra ze wzgedu na to ze wczoraj suknoł mi miesiąc jak jestem po ślubie wiec oczekuje od was prezentu, co by nie być zachłannym to może być ta corollka nowa
Co do koloru to zdaje sie na wasz gust





Cha cha cha cha dobre U mnie za tydzień minie 2 lata. Strasznie szybko zleciało.
  
 
Iceman gratulować Ci czy współczuć jak sie czujesz po drugiej stronie barykady, czy też jak mówią - w klubie facetów nikomu nie potrzebnych .

Wracając do Toyoty, niestety martwi mnie przyszło wzornictwo aut, ciekawe jak to się będzie miało do modeli europejskich.
  
 
Tuning i kodeks drogowy

Artykuł z dzisiejszego Auto Świata, co można a czego nie w pigułce (choć dość ogólne). Nieciekawie brzmi tam sformuowanie "oceniane są według zdrowego rozsądku".

poczytajcie sobie
  
 
Kodeks kodeksem a widzi mi się pana władzy dalej w mocy jak będzie cxhciał to w nowym aucie bez przeróbek też coś znajdzie
  
 
Taki właśnie kraj nam się trafił, co człowiek to inna interpretacja przepisów.
  
 
A nie wiesz czy nie trafisz na jakiegoś elkulturo paragrafa