Termostat wymieniony - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-01-27 08:44:53, Dahoo pisze:
Jak pisałem, że auto rozgrzewa mi się po 300 metrach to była pogoda jesienna a temperatury w granicach 3 do 7 stopni. teraz jak jest ok -5 to rzeczywiście muszę przejechać nawet 8 do 10 kilometrów żeby wskazówka doszła do środka skali i tam już się "zawiesiła"do końca jazdy. z tego co napisałeś wynika, że twój termostat działa bardzo dobrze, tzn zachowuje sie tak jak mój, który jest wymieniony. Jeśli chodzi o spalanie, to rzeczywiście masz coś nie tak. Mój teraz przy niskich temperaturach to tyle pali gazu. Radzę wizytę w jakiejś stacji diagnostycznej, która podłączy się do twojego kompa. Wydaje mi się to konieczne, bo z tego co pisałeś w innym wątku to wynika że miłeś remont silnika.



No dobrze ze to napisałeś bo mi tez autko nagrzewa sie po 6-7 km a nie tak wczesnie jak kiedys pisałes
No i widze ze spalanie ci podskoczyło do 12.5 l gazu na 100km bo wczesniej pisałes ze w 11 l sie zamykasz.
u mnie ono wynosi 12l -12.5l gazu przy obecnych warunkach.
czyli nasze essiny dalej sie zachowuja podobnie to pewnie jakieś blizniaki z fabryki
  
 
Cytat:
z tego co napisałeś wynika, że twój termostat działa bardzo dobrze



dzisiaj testowalem specjalnie ze stoperem w rece.
-5 st C na zewnatrz.
Po jakis 3-4 minutach na parkingu mialem wskazowke na koncu bialego i lekko letni nadmuch.
Po jakis 18 minutach i 10km powietrze bylo gorace a wskazowka okolo R i M.

Wiec to raczej ok. czyli diagnosta w sobote..