Kolo zapasowe w sprayu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam szanownych klubowiczy

w zwiazku z tym ze ostatnio zabralem sie za wszystkie sprawy zwiazane z autem, chcialbym sie dowiedziec czy uzywacie czegos takiego jak w temacie, czyli kola zapasowego w sprayu. Chcialbym zwolnic miejsce w bagazniku i zakupic cos takiego. Jakiej firmy polecacie, ma to byc do kol 15".

Pozdrawiam
  
 
miałem kiedyś do czynienia z takim ustrojstwem i nie mam dobrej opinii....nie pamiętam jaka to firma była....ale kupiłem na stacji orlen....zapłaciłem 30zl i co ....i nic tylko niepotrzebnie wydane pieniądze
  
 
Odradzam ja juz sie na czyms takim przejechalem. Chociaz moze to kiepski producent byl......Norauto.
  
 
dodaja jako gratis.... do łańcuchów w spray'u
a tak na poważnie sprzedaja takie coś jak łańcuchw spray'u Ktoś kiedyś pytał o to i podobno niekótre uszczelniacze dobrze działają, jednakże tylko jako dojazd. No to złap dziurę w Niedziele rano...
  
 
Cytat:
2004-11-14 19:25:48, Kielek pisze:
dodaja jako gratis.... do łańcuchów w spray'u a tak na poważnie sprzedaja takie coś jak łańcuchw spray'u Ktoś kiedyś pytał o to i podobno niekótre uszczelniacze dobrze działają, jednakże tylko jako dojazd. No to złap dziurę w Niedziele rano...



no mi chodzi o to zeby tego tylko w jezdzie po miescie uzywac albo jak gdzies pod miasto sie wybieram. bo tak to na trase zawsze biore zapasowke. Tzn uzywac w sensie wozic to zamiast kola
  
 
a ja mam dobra opinie
w bialym xr'e mialem taki zapas w spraju po niemcu (jakis ichni producent) i pomimo uzycia go po terminie przydatnosci kolo napompowane tym specyfikiem od ponad roku trzyma cisnienie
  
 
Cytat:
2004-11-14 19:41:52, PUNIU pisze:
a ja mam dobra opinie w bialym xr'e mialem taki zapas w spraju po niemcu (jakis ichni producent) i pomimo uzycia go po terminie przydatnosci kolo napompowane tym specyfikiem od ponad roku trzyma cisnienie



to moze ktos mi producenta zapoda ktorego warto kupic produkt?
  
 
mam opakowanie jeszcze na dzialce ale z powodu pogody nie predko sie na nia wybiore chyba ze rodzice udadza sie w tamtym kierunku
  
 
Podzielam sie dobrą opinią wraz z Puniem..
Od jakiegos czasu wiecznie mi uchodziło powietrze z koła i wyleczyłem to wlasnie takowym spreyem ze stacji Orlenu za całe 15 zeta.
Traktowanie tego jako koło zapasowe po mieście mysle ze jest bardzo dobrym rozwiązaniem....szybkie i co najwazniejsze czyste
  
 
Ja mam spray elf do takowego kolka i musze powiedziec ze sprawuje sie dobrze nawet bardzo uzywałem sprayu do oponki 195/50/15 cena cos okolo 25 zl
  
 
Witam
A propos "koła zapasowego w sparyu" jest inna kwestia. W którejś gazecie motoryzacyjnej było stwierdzenie, że jesli samochód był homologowany z kołem zapasowym to ma jeździć z kołem zapasowym a nie ze sprayem. Podobno upierdliwy policjant mógłby sie przyczepić. Było też twierdzenie, że jesli była homologacja modelu tylko z "normalnym" kołem to nie można mieć dojazdówki. Inny problem to spary jest dobry na małe dziurki. Jesteś "ugotowany" jeśli masz rozcięcie lub rozdarcie (na naszych drogach mozliwe) - co wtedy laweta?
pozdrawiam
Arturek
  
 
Cytat:
2004-11-16 23:44:14, Arturek pisze:
Jesteś "ugotowany" jeśli masz rozcięcie lub rozdarcie (na naszych drogach mozliwe) - co wtedy laweta?


Albo... telefon do przyjaciela
Ja narazie woze pianke - kolo mam z 15 km od miejsca zamieszkania... jak cos sie stanie to bede sie martwil.
Jezdze tylko po miescie - nie wyobrazam sobie pojechac w trase bez kola zapasowego.