[Polonez] [zegary] - co oznaczają różne kontrolki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co oznacza czerwona kontrolka pierwsza z lewej na desce rozdzielczej w polonezie z 91r?

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-04-19 16:02:33 ]
[ powód edycji: Modyfikowałem tytuł ]
  
 
Czy ma symbol pedału?
Jeśli tak, to sygbnalizuje ona niski poziom płynu hamulcowego oraz zaciagnięty reczny.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 

lamka kontrolna uszkodzenia układu hamulcowego i zaciągniętego hamulca ręcznego

jeżeli ręczny masz ok to sprawdź poziom płynu hamulcowego w zbiorniczkach
  
 
ZTCP to przy zaciągniętym rękawie kontrolka miga, a przy niskim poziomie płynu świeci światłem ciągłym.
  
 
Panowie i Panie jeśli są
koło zegarka w polonezie trucku pali mi się na zielono kontrolka w kształcie "jakby haka holowniczego" co to jest?
mój brat powiedział że to znaczy ze trzeba przyjarać fifkę ale jakoś mu nie wierze
  
 
jezeli sie pali ta kontrolka to znaczy ze masz podlaczona przyczepe
albo cos sie zwalilo
  
 
To jest kontrolka od haka - (skoro jest w kształcie haka) - czy go masz? Czy masz do niego ten specjalny wyłącznik? (Z takim samym symbolem).
  
 
Jak się świeci ta kontrolka oznacza to że została włączona (przełącznikiem) funkcja korekcji ukladu rozpoznawania przepalenia żarówki świateł zewnętrznych. Plusy mają funkcję kontroli przepalenia żarówek. Jak się podłączy przyczepę zmienia się prąd pobierany przez żarówki i układ nie działa poprawnie. Wtedy włącza się przycisk zapala się kontrolka i sterownik świateł wie że żarówek jest więcej z powodu podłączenia przyczepy. Musisz mieć przełącznik z takim samym oznaczeniem aby ją wyłączyć.
  
 
Mam Pytanie co do kontrolki, co ona oznacza gdy jest zapalona...
Niestety mam tylko to zdjecie:

Nie jest zapalona ale mysle ze ktos zalapie o ktora chodzi...
  
 
Klocki hamulcowe Ci się kończą.
  
 
dokładnie, czujnik zużycia przednich okładzin ciernych - jeśli czerwona , w starszych wersjach jest tam kontrolka włączonego urządzenia rozruchowego - jeśli żłóta.
  
 
Skoro ma kontrolkęhaka to musi być tam kontrolka klocków.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
witam, nigdzie nie moge znalezc co oznacza pewna kontrolka, mam poloneza atu plus, kontrolka wyglada mniej wiecej tak (O)
(kolo po obu stronach po 3 promyki) znajduje sie w lewym gornym rogu. Opis nie jest zbyt precyzyjny ale moze ktos wie OCB.
Z gory dzieki za pomoc

p.s. pojawia sie w trakcie jazdy, czasem miga, ale ogolnie siweci stale


[ wiadomość edytowana przez: bati88 dnia 2007-04-19 15:15:08 ]
  
 
było już jakiś czas temu .. Jest to kontrolka informująca o zużyciu przednich okładzin hamulcowych - czyli po prostu klocki Ci się kończą.
  
 
Czas w koncu nabyc lub wyciagnac z szafy instrukcje obslugi i sie z nia zapoznac - przeciez to sa podstawy podstaw!!
  
 
Witam!Mam takie pytanie czasem zapala mi sie taka zołtak lampka w kszalcie pedalu(mam plusa)i nie bardzo wiem co to moze byc...podejrzewam,ze cos z hamulcami...Z gory dziekuje za pomoc
  
 
To jest kontrolka informujaca o tym ze masz przepalona zarowke stopu lub zdaje sie w plusach jeszcze kierunkowskazow (ale tego juz pewny nie jestem). Zacznij od sprawdzenia tych zarowek , potem wszystkich polaczen , sprawdz tez czy masz zarowki o dobrej mocy , a jak wszystko bedzie w porzadku to pewnie urzadzenie mikroprocesorowe.
  
 
Chce mi się krzyczeć Gdyby była lista "przebojów" najczęściej pojawiających się pytań to pytanie o lampkę kontrolną świateł hamulca byłoby na 1 miejscu ! Teorii obiegowych o tej kontrolce jest mnóstwo, słyszałem jak niektórzy twierdzili, że ta kontrolka sprawdza czy nie ma wycieków, albo odpowietrza układ i jeszcze inne cuda wianki. A konstruktorom chodziło tylko o ułatwienie kierowcy kontroli świateł stopu bo samemu raczej trudno bez kontrolki to sprawdzić ..
Raz kolejny dla tych którzy nie doczytali w instrukcji albo na tym lub innym forum: Po włączeinu zapłonu zawsze świeci (miga w starszych wersjach). Jeśli świeci po naciśnięciu hamulca to oznacza, że należy wymienić żarówkę albo żarówki świateł stopu. Jeśli po naciśnięciu pedału gaśnie to wszystko jest dobrze
A przepalenie żarówek kierunkowskazów sygnalizowane jest tak jak w 99% pojazdów czyli przyspieszoną pracą migacza.
Skoro kolega szela ma plusa to warto jeszcze mu powiedzieć, że auto ma kontrolkę przepalenia jeszcze innych swiateł zewnętrznych.
Pozdr


[ wiadomość edytowana przez: pablo_fso dnia 2007-04-29 14:10:54 ]
  
 
Cytat:
2007-04-29 14:09:34, pablo_fso pisze:
Chce mi się krzyczeć Jeśli po naciśnięciu pedału gaśnie to wszystko jest dobrze [ wiadomość edytowana przez: pablo_fso dnia 2007-04-29 14:10:54 ]



u mnie sie zapala po nacisnieciu pedału.... a gasnie po puszczeniu i zarówki ok....
  
 
No to mamy problem bo u mnie tez wszystkie 3 stopy swieca,a lampeczka nie zapala sie przy przekreceniu kluczyka i nigdy sie nie zapalala...Potrafi sie zapalic przy jezdzie,potrafi sie zapalic przy hamowaniu...Zazwyczaj lekkie nacisniecie hamulca raz lub dwa pomagalo i lampka gasla,a ostanio musialem"pompowac"hamulec...Mysalem,ze to cos z cisniem plynu ale mam dobry poziom :/ Wiec juz nie wiem co jest grane :/ Z gory dziekuje za pomoc