Łada 1500S z Wrocka - sitekWROC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich forumowiczów. Wreszcie sie zmobilizowałem i zrobiłem zdjęcia mojej ładzie 2106 1500S. Auto kupiłem ponad dwa lata temu i teraz startuje z jego remontem.
Auto miało wcześniej jednego właściciela. Dzięki temu zachowały sie wszystkie dokumenty zakupu, historia napraw i takie tam. Auto przechodzi właśnie gruntowny przegląd zawieszenia, układu napędowego i hamulcowego. We własnym zakresie naprawiam i wymieniam, co konieczne. Czasami wymieniam, co niekonieczne, ale jak już rozebrane to lepiej wymienić
Po mechanice przyjdzie czas na blachy - podłoga i połączenia błotników z progami.
Przedstawiam parę zdjęć jeszcze sprzed rozpoczęcia jakichkolwiek prac.








nie wiem czemu nie widac zdjęć ... moze ktos z kolegow mi napisze na skrzynke o co biega ...

[ wiadomość edytowana przez: sitektWROC dnia 2011-10-25 00:10:14 ]
  
 
Póki co widzę tylko foty z profilu tzn:





Ładna.




-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
zdj1
zdj2
zdj3
zdj4
Mnie też coś się twoje zdjęcia nie chciały dać załadować, wiec wrzuciłem jako linki. Fajna ta twoja łada.
  
 
Fajny statek!

A piesek czemu leży? Mój też na zakrętach się kładł. Dociążyłem futrzaka - nawrzucałem nakrętek do środka i stoi bardziej stabilnie.
Mój nazywa się Azor - przynajmniej ma tak wygrawerowane na obroży.
  
 
Ja wrzucam fotki.






O proszę, oglądajcie.
  
 
Co się dzieje z progami ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
prawdopodobnie ruda się dokarmia Poza tym nieźle się trzyma
  
 
Hej,
Jeśli chodzi o te progi to na łączeniach z błotnikami porobiły sie dziury takie ze ho ho.Poprzedni właściciel oddał to kilka lat temu do blacharza a ten pozalepiał... Ja zdecydowałem sie to zrobić jak należy i Łada dostanie porządne reperaturki w te miejsca. Jak robiłem zdjęcia to auto było juz przygotowywane mocno wstępnie do roboty dlatego brak np. ozdobnych listew na progach.
Dziękuje za miłe słowa odnośnie ładziany

Obecnie robie tylne zawieszenie (tuleje, amorki , sprężyny i takie tam). I co dziś odkryłem - mam ruskie rozbieralne amorki na tyle. czyli można będzie poeksperymentować z wymiana oleju w środku.

Plan prac jest generalnie taki:
1. Wyprowadzić tylne zawieszenie i hamulce na tyle. (jeszcze przed zimą)
2. Przednie zawieszenie (tuleje w wahaczach, sworznie,) i hamulce ale tylko przewody bo tarcze i klocki sa w bardzo dobrym stanie.
3. Naprawy blacharskie (progi zostaną, wspawane zakończenia błotników, podłużnice przednie a właściwie te poprzeczki z mocowaniami na lewarek, i pewne elementy podłogi)
4. Poprawienie dawnych napraw dolnych partii drzwi.
5. Lakierowanie - będę lakierował auto dookoła ale do wysokości tego pierwszego przetłoczenia od dołu - gdyż na zdecydowanej większości elementów jest oryginalny lakier wiec szkoda

Ale sie rozpisałem, uff
Jutro wezmę aparat do garazu to bedzie więcej widać co jest teraz i jak.