Zmieniam zawieszenie na niższe i twardsze... Pomóżcie!

  szukane wyrażenia:   zawieszenie
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W końcu uzbierałem na to trochę pieniędzy i jak najszybciej chcę wymienić zawieszenie na niższe i twardsze...

Pamiętam do dziś wypowiedź "Lee":
"...mi poradzono sprezyny Ventura -40mm i do tego Kayaby gazowe...
wg mnie wybor trafiony w 10!
sprezyny komplet 520zl
kyb przod 180zl
kyb tyl 130zl..."

Na ostatnim zlocie w Warszawie na Cargo rozmawiałem z "Sahelem" i "MaćkiemGT", którzy są również tego samego zdania, że ten zestaw jest jak najbardziej OK!
Teraz moje pytanie: skąd tak niskie ceny o których mówi "Lee"? Gdzie to mogę zakupić osobiście w Warszawie?
Jakich modeli mam dokładnie szukać? Wystarszy powiedzieć że do Espero i to wszystko???
  
 
espero/nexia/lanos/kadett/astra classic/VectraA/ascona - w tych autkach zawieszenie jest niemal identyczne

  
 
Lee mieszka na południu więc jest napewno taniej niż w Warszawie. U mnie taki zestaw amorków kosztuje niecałe 30 zł więcej...
  
 
z tego co się orientuję, to tanio kayaby można nabyć w warsztacie w którym zakładałem ventury - to ten sam warsztat w którym i Maciek je zakładał. Na jego stronie znajdziesz adres ale w przybliżeniu jest to na tyłach cmentarza powązkowskiego na ulicy łączącej Tatarską z Obozową. Cena sprężyn się zgadza, co do amorków to nie wiem ile kosztują. Jak będziesz miał tą cenę to jestem ciekaw ile kosztuje sam przód bo u mnie sachsy są na dobiciu.
  
 
Sahel i co z tym chrupaniem w zawieszeniu...już wiesz co to??

ps mi też coś zaczyna chrupać... chyba się mój esperaczek zaraził
jutro będe patrzył co się rozpada
  
 
Łukasz no nie dobijaj mnie... na mojej stronie masz zestawienie firm i cen!!! W kolumnie z nazwą firmy są też adresy internetowe, jedyna firma która nie miała wtedy adresu www to była C&D RECORD
ul. Krucza17, 00-525 Warszawa
tel/fax: 022-625-10-70, 628-01-83
e-mail: prince@man.poznan.pl
C&D stronka
jeżeli powołasz się na KTP masz 15% zniżki!!!!

A skąd to wiem?
strona ktp.pl
  
 
Cytat:
2003-01-04 02:17:53, Tomek-Mydlowski pisze:
Sahel i co z tym chrupaniem w zawieszeniu...już wiesz co to??

ps mi też coś zaczyna chrupać... chyba się mój esperaczek zaraził
jutro będe patrzył co się rozpada



co do chrupania w zawieszeniu to faktycznie coś się dzieje i tylko z przodu. Będę musiał się umówić z Panem Sławkiem na przeglądzik, ale na razie brak kasy i czasu. Jak będziesz wiedział co u Ciebie się działo to daj znać.
  
 
elo!

Łukasz to super!!!
zobaczysz bedziesz zadowolony!!!
dla mnie wymiana zawiecha to jak transplantacja serca

moj najtanszy sklep z KYBami:
Orzesze 032 2213317
tam sobie porownuj ceny...

twarde zawiecho + polskie drogi = zbieraj $ na kreglarza i dentyste!!!
  
 
Poszukałem informacji o amorkach firmy Alko i jestem mile zaskoczony, mają dużo lepsze opinie wsród użytkowników niż produkty Sachsa, o Monroe nie wspominając.

I są sporo tańsze...
  
 
Po przeczytaniu tego topicu caly czas sie zastanawiam czy warto i czy ceny rzeczywiscie sa takie super.
no i mam pytani eod tych ktorzy widzilei moj smaohcod, prozd u mnie taki wysoki jest wynikiem zlych sprezyn czy zlych amorkow ?
i an koniec moje pytanie kieruje do Łukasza : na jakie zmieniles i czy jestes zadowolony ?
  
 
Fajnie ci. Ja mam dopiero polowe floty na sprezyny
  
 
Przód stoi przez sprężyny, bo amorki masz stare ?

Łukasz chyba nic nie wstawił nowego, na form nic nie mówił
  
 
czyli wystarczyloby dla obnizenia zmienic przednie sprezyny na sportowe ?
i obnizyc o jakies 40 mm ?
  
 

moim zdaniem jeżeli obniżysz zawieszenie o 4 cm
to w niedługim czasie zgubisz przedni zderzak np. na jakimś krawężniku lub spowalniaczu
  
 
Cytat:
2003-05-28 13:11:30, Lasombra pisze:
czyli wystarczyloby dla obnizenia zmienic przednie sprezyny na sportowe ?
i obnizyc o jakies 40 mm ?




Nie.

Takie sprężyny zabiją szybko zwykłe amorki. Do twardszych i obniżających sprężyn trzeba wstawić nowe sztywne amorki. Wspomniane KYB, Alko, Wyższe serie Sachsa, Nk (Jak da się znaleźć, ale odradzane z powodu zbyt twardej charakterystyki ) lub dla bogatszych Bilstein lub Koni

MaciekGT ma z przodu Bilsteiny z regulacją twardości i możliwością regeneracji, tylko koszt jednego wynosi 500 zł...
  
 
"sprezyny komplet 520zl
kyb przod 180zl"

a mozna zrobic tak zeby tylko sam przod na poczatek zrobic a potem tyl ?

a ile orientacyjnie kosztuje zalozenie takich amorków i sprezyn ?
  
 
Cytat:
2003-05-28 13:43:58, Lasombra pisze:
"sprezyny komplet 520zl
kyb przod 180zl"

a mozna zrobic tak zeby tylko sam przod na poczatek zrobic a potem tyl ?

a ile orientacyjnie kosztuje zalozenie takich amorków i sprezyn ?



Znaczy się komplet nowy na przód, a na tył narazie same sprężyny ? Można, ale lepiej szybko wymienić, bo tył będzie niespokojny. Stare amorki nie będą w stanie pochłaniać drgań od twardszych sprężyn. Na przód załozenie kosztuje więcej. Nie wiem ile w Warszawce...Ale na tył pewnie z 20-30 zł za sztukę (amorek).
  
 
a zalozenie na prozd i sprezyn i amrokwo ile kosztuje?
a po drugie gdzi emoge tak tnaio kupic wszystko ??
  
 
el0!!

sprezyny Ventury sprzedaja w komplecie 4 sztuki...
ale mozna sprawdzic Sparco, OMP, Eibach, H&R, AP Racing, Koni
inne firmy sa malo popularne na rynku...

Lasombra po Twoich ostatnich modernizacjach wizualnych widze ze
nie jestes jednym z tych co obnizaja srednie wynagrodzenie w Polsce...
wiec nie badz skapy przy zawiechu...
  
 
Pan Sławek

ul.Maszynowa 12c
tel.kom. 0-601-23-09-90


Zadzwoń, będziesz wiedział ile dokładnie zapłacisz u siebie