Polerowanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Niedawno kupiłem w końcu swoje Espero. Ma ono trochę rys głębszych i płytszych i ogólnie rzecz biorąc lakier jest już trochę "nieświeży". Czy ktoś zna jakiś dobry adres w Warszawie gdzie mógłbym samochód trochę odświeżyć? Czy polerowanie w sumie jest bezpieczne dla lakieru?
Pozdrawiam.
  
 
Jeżeli chodzi o mniejsze zarysowania to nie ma najmniejszego problemu, polerka powinna sobie z nimi poradzić... dobrze wykonana polerka. Czy jest bezpieczne ? Zależy właśnie od jakości świadczonych usług, profesjonalizmu załogi, stosowanych "patentów" oraz naturalnie środków i kosmetyków którymi zakład się posługuje. Pamiętać jednak należy, że bardzo różne techniki stosuje się do lakierów metalicznych i akrylowych. Co do adresów, to ciężko mi się wypowiedzieć, gdyż tego typu zabiegi przeprowadzam samodzielnie.
  
 
Dzięki za wpis. Samodzielnie? Może i tak, aczkolwiek myślę że w warsztacie mają maszyny itp, odpowiednie nakładki. Ja musiałbym to robić ręcznie, więc zajęłoby mi to ze dwa dni. A i efekt pewno byłby gorszy.
  
 
Zgadza się. Bez odpowiednich maszyn (polerek wolnoobrotowych) i nakładek nie warto się za to zabierać, gdyż po prostu szkoda siły.
Jeśli jednak kiedykolwiek najdzie Cię ochota, żeby robić to samodzielnie, to odradzam szlifirekę kątową z założononą nań polerką - można się na takim rozwiązaniu nieźle przejechać.
Pozdrawiam.
  
 
Cześć! mimo moich nieumiejętności technicznych polecam jednak WYMYCIE samochodu na myjce bezdotykowej a nie tam maszynki!
Serca taka nie ma i spieprzy sprawę a nia poprawi. Ja tam sam bym o lakierek zadbał! Pozdrawiam i przemyśl!!! Nara
  
 
Myjka bezdotykowa czy ręczna ??? Ja wyleczyłem się ze środków do mycia bezdotykowego bardzo szybko, kiedy się dowiedziałem jak fajnie agresywnie oddziaływują na lakier Tak więc ręczna jak najbardziej, ale żrące hemikalia do mycia bezdotykowego - niepolecam.
  
 
A ja tam recznie i samemu
  
 
Dzięki za podpowiedzi! Ale czy rzeczywiście przy pomocy rąk, szmatki i emulsji do polerowania coś mi się uda zrobić? Wkrótce się okaże. Na razie siedzę nad zaprawkami. Zegarmistrzowska iście to robota