Problem ze wskaznikiem temperatury ??? termostatem ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W mojej esince mialem dzisiaj bardzo nieprzyjemną sytuacje
ujechalem moze 1 km - trwało to 3-5 minut i ustawilem sie grzecznie w korku ..patrze na wskaznik temperatury a wskazówka lezy na czerwonym polu - a nawet dalej za tym polem

Szybko zjechalem na trawnik , zgasilem silnik
Niestety nie sprawdzilem czy jest płyn .. raczej jest
zaden kabelek nie wisiał , kolektor wydechowy nie był specjalnie gorący , para nie buchała spod maski
z nawiewu dmuchało raczej chłodne powietrze
odczekałem 10 -15 minut i wrócilem na parking
Dzis dokonam ogledzin dalszych ...

Silnik 1.3 endura
jakies dodatkowe sugestie ???

  
 
Sprawdż też poziom oleju. Ja raz jak miałem za niski poziom to też mi się tak stało.

A jeśli idzie o to dziwne zachowanie to raczej czujnik temperatury ew. wskaźnik.
  
 
na 95% czujnik temperatury
  
 
Zgadzam się, czujnik ale warto też sprawdzić wiązkę przewodów-przebicie...
  
 
Jadę sobie kiedyś z Krakowa, patrzę na temp, a tu już powinien mi silnik odparować.... hamuje, tu normal, za chwilę prawie zero. Potem OK przez kilka dni i znowu jazda... po wymianie czujnika wsjo OK.
  
 
problem usunięty
Płyn był , sucho w okolicy korka zbiornika , silnik zimny a na wskazniku nadal max , zdjąlem przewód - wskazanie sie poprawilo
uruchomilem i działało poprawnie ale końcówka jest luzna ( sam czujnik wkręcony do kónca )
wymienilem czujnik - 18 PLN ( za nieorginalny ) wymiana gratis - nawet płynu nie trzeba uzzupełniac ulało sie moze poł szklanki , jedna sruba do odkęceniai wkręcenia i jest juz dobrze
A staryczujnik jest sie rozpadał na kawałki ...