Jakie macie usprawnienia poldka?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam.. panowie jakie macie ciekawe, i przydatne usprawnienia fabryki zeby by nie wielkim nakladzie gotowki auto lepiej sie prowadzilo, jezdzilo, wygladalo itd.... chetnie zapoznam sie ze wszystkimi i byc moze wykorzystam u siebie..
  
 
uuu nie tędy droga kolego...
pytanie zbyt ogólnikowe...
Nie minę się z tematem wątku jesli powiem że dobrym usprawnieniem jest psiuknięcie wd-40 do zamka od klucza
  
 
ja mam kilka... mozna tak powiedzieć.. drobnych.. zmian. Prowadzi i jezdzi znacznie lepiej od serii. Ale chyba nie o to Ci chodziło ?
  
 
Ja powiem tak - musiałbyś przejrzeć 3/4 wątków na forum - wtedy będziesz wiedział Ja np. mam zasłoniętą tekturą chłodnicę w zimie A na poważnie - długo i obszernie trzebaby pisać. Bardzo obszernie. I bardzo, bardzo długo.
  
 
Moj kolega ostanio wyczyscil (czyt. odrdzewil) CILITEM drzwi

Lepiej wyglada
  
 
to moze inaczej...

znacie jakies sposoby przerobki zeby poprawic fabryke.? zeby silnik byl troche zwawszy, ladniej pracowal, mniej palil..

jakie patenty macie zastosowane zeby poprawic wlasnosci jezdne a co za tym idzie polepszyc bezpieczenstwo lub wygode..

moze ktos ma jakies patenty ktorych nie bylo fabrycznie a bardzo sie przydaja na codzien?

nie kiedy drobne zmiany daja niespodziewane efekty....

ogolnie zaczalem prace nad swoim autem.. szukam ciekawych pomyslow...licze ze podzielicie sie swoimi;]

  
 
Usprawnienia- CB radia , siedzenie mniej lub bardziej wygodne, centrlane zamki, klimatyzacje, el.szyby lusterka podgrzewane siedzenia, podgrzewane luisterka, skórzane kierownice igałki , silniki jedne bardziej mułowate drugie mniej, kierownice z innych aut lub poprostu mniejsze o d malucha hehe, zawieszenia skróceone poszerzane , niektórzxy pozakładali dodoatkowe swiatła, hali holownicze do przyczepy , szyberdachy felgi szersze węższę no co chcesz to masz tylko poszykaj.
P.S nawet wycieraczki były przerabiane hehe
  
 
Kolego, nasze usprawnienia, to jak je robilismy, kiedy, gdzie i co one tak naprwde daly sa opisane w watkach na forum. Nikt nie bedzie po raz N-ty opisywal tego samego. Zerknij do wyszukiwarki, przejzyj forum od ostatniej strony , a znajdziesz to, czego szukasz...
  
 
no tak.. wiele z tego co wymieniles sie przydaje... ale mnie na poczatku interesuje strona techniczna auta i jego wyglad...

mam silnik 1.5 gle jest jakis sposob ktory przy nie wielkich nakladach pienieznych daje jakies ciekawe efekty? np . lepsza dynamike, mniejsze spalanie...

moze idzie zastosowac jakies male zmiany w zawieszeniu.. ktore bede mogl sam wykonac a poprawia walory jezdne?
  
 
Cytat:
2006-01-05 23:54:45, skrap pisze:
zeby silnik byl troche zwawszy, ladniej pracowal, mniej palil..



Jedno wyklucza drugie.Nigdy nie bedziesz miał zwawego silnika który mało pali,
Albo szybko, albo oszczędnie.
  
 
Z fotki wynika że masz Caro MR92' na pewno drażni Cię to że światło w bagażniku pali się tylko gdy włączone są światła postojowe. Ja miałem to samo, poprowadziłem dodatkowy prąd do światła w bagażniku (prąd wziąłem z pierwszego z lewej bezpiecznika - w nim zawsze jest prąd)

Wszyscy co się tu wpisali mają racje...zastanów się co chciałbyś zmienić w swoim autku i poszukaj na forum w dziale technika lub wpisz do wyszukiwarki.

Twoje pytanie jest zbyt ogóle co użytkownik to inne auto,inne oczekiwania i upodobania, inne przeróbki
  
 
to jest logiczne... chodzilo mi o to zeby ktos podal jakis sposob na poprawe dynamiki (wieksze spalanie) albo sposob jak zmniejszys spalanie (slabszy)

moze ktos ma jakis pomysl co zrobic z wyblaknietymi zderzakami...

albo jak wyciagnac kola na zw. zeby lepiej wygladal.. nie zmieniajac mostu na szeroki.. bo wyglada smieszne

cos mozna by bylo zrobic z koncowka rury zakrzywiona do dolu.. moze ktos ma jakis ciekawy patent..

jest wiele drobnych zmian ktore nadaja ladny efekt calosci

[ wiadomość edytowana przez: skrap dnia 2006-01-06 00:16:50 ]
  
 
pasta do butów w buteleczcze z kerfura za 3zł
  
 
No.. Mak ma np diesla jako usprawnienie. Ale niekoniecznie FSO
  
 
do zderzaków mozesz kupic preparat - czernidło czy jakoś tak, co do układu jezdnego to zmien sobie spręzyny na te od trucka diesla i zetnij je o 2 zwoje, bedziesz mial sztwnijszy przód , nie będzie sie bujał jak ponton. Z tyłu możesz dorzucić 3 pióro resoru i wyklepac to na plasko bo inaczej będzie wysoko tył stał, w silniku postaraj się zeby wszystko było wyregulawane jak trzeba bo bez duzych nakładów nic nie zdziałasz, mozesz kupić używane wspomaganie i je zamontować, fotele INTER GROCLIN- jest o nich wątek gdzieś niżej, na MR91 więc przydałoby się poszerzyć zawieszenie. Mase rzeczy można zrobić.
  
 
baaa... polecam zwłaszcza usprawnienie 1.9D w budzie od II'ki
  
 
Cytat:
2006-01-06 00:16:40, vox pisze:
do zderzaków mozesz kupic preparat - czernidło czy jakoś tak



przeca wyraźnie żem napisał! - pasta do butów z kerfura za 3zł! Skoro nie widać różnicy, po co przepłacać, buahahhaah
  
 
Cytat:
2006-01-06 00:16:52, Makaveli pisze:
baaa... polecam zwłaszcza usprawnienie 1.9D w budzie od II'ki


65 kucy klepiacych pod maską. blleee wole 1.6 TD w budzie MK II toto przynajmniej przyspiesza
  
 
czernidla do zderzakow nic nie daja... a co by sie stalo jak bym je sikna matowym sprayem? odpadnie mi ta farba czy bedzie sie trzymala?
  
 
Cytat:
2006-01-06 00:18:42, Ramzes_II pisze:
65 kucy klepiacych pod maską. blleee wole 1.6 TD w budzie MK II toto przynajmniej przyspiesza



Przecież to to samo praktycznie. Przynajmniej ja nie czuję różnicy, a dodam, że te 1.6TD było świeżutkie from Holland, a to moje 1.9 to jakaś padlina przechodzona niemiłosiernie.