Dziwne dzwięki z pod kierownicy :((

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich, mam pytanko moj essi pierwszy raz ( za mojej kadencji ) stał na wiekszym mrozie ok -5 stopni, i dzisiaj podczas jazdy a konkretnie podczas kręcenia kierownicą wydobywają sie z pod niej dziwne dzwięki jak by - nie wiem jak to okreslic ale dzwiek jest taki jakby sie do srodak gdzies dostał "piasek" tak dziwnie chrobocze czy ktos z was spodkał sie z czyms takim ??
dodam ze dzwiek wychodzi z okolicy zaraz za kierownica
  
 
Spróbuj włożyć jakąś szmatkę pomiędzy kierownicę a plastik za kierownicą i po prostu pociągnij ją w różnych ołaszczyznach w jedną i drugą stronę. Może faktycznie coś tam wpadło albo trochę wody się dostało i skrzypi. Ja podobnie miałem w poprzednim moim escorcie tyle tylko że dostało mi się tam trochę piachu.
  
 
na przełączniku zespolonym masz takie dwa dyngsy które dotykają takich oto metalowych obręczy za kierownicą


trzeba to wszystko wyczyścić i jeszcze raz nasmarować
  
 
a u mnie te dziwne dźwięki pojawiają się i znikają, a ja nic na razie z tym nie robię
Poczekam , aż cały czas będzie piszczeć to wtedy się za to zabiorę
  
 
dodam do tego postu ...
po wyjeciu kluczyka ze stacyjki nie zawsze zaskakuje mi blokada kierownicy...
da sie to ustrojstwo jakos rozebrac? mozna tam hmmm czyms psiknąc ... wina kluczyka czy tych zappadek?

ma ktos jakis pomysł bo w poprzednich postach i odpowiedziach niestety nie było nic podobnego
  
 
Zero, co Ty tam kombinowałeś?? Kierunki Ci się nie wyłączały?? Mam taki problem i może to rozwiązanie z ta opaską??
  
 
dzieki wielkie wszystkim za podpowiedzi. Zero zrobiłem tak jak mowiłes , wczoraj powalczyłem z kierownicą , wyczyściłem wszystko i nasmarowałem jescze raz , i teraz kręcenie kierownicą to istny raj