Kontrolka paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy ktos z was zrobił sobie a własciwie Essiemu kontrolkę od paliwa.?
mam zamiar to zrobić, zeby jakaś czerwona czy pomarańczowa dioda świeciła sie jak zostaje np 8 litrów.
Chętnie posłucham dobrych rad
  
 
Hmmm.. u mnie niby jest kontrolka na desce (wersja Ghia) ale jakos nie doznalem jej blasku

Pozdrawiam
  
 
a ja własnie czytałem post nt. wskazan wskaźnika i kontrolka jest potrzebna.
Jak już to zrobie to zamieszcę foty i opisy
a będzie to tak: 8 litrów w zbiorniku - pomarańczowa kontrolka na wsk; 4 litry - czerwona !
i co o tym myslicie?
  
 
Cytat:
2004-11-25 18:20:06, Hetmann pisze:
8 litrów w zbiorniku - pomarańczowa kontrolka na wsk; 4 litry - czerwona ! i co o tym myslicie?


No bomba rob - zawsze ktos skorzysta...
  
 
ale to...do końca roku, bo na razie szykuję "blaszane" mieszkanko dla mojego Essika. jeszcze tylko podłoga...i mozna będzie działać!
  
 
... niop ... to powodzenia przy wykończeniu i urządzaniu mieszkanka essiemu .... czekamy na fotki z ozywienia kontrolki paliwa .....
  
 
ooo, fajny pomysl, rowniez czekam na wyniki Twojej pracy.
  
 
ja też bym sobie chętnie zamontował taki wskaźniczek.

Można zastosować np. diode dwu-kolorową
  
 
I ja także czekam na opis
  
 
No ciekawe.....
  
 
zbudowanie kontrolki rezerwy paliwa jest bardzo proste układ na 4 tranzystorach i paru dodatkach kontrolka zapala się jak wskazówka wchodzi na czerwone pole a jak jest przed to mruga na wybojach. tylko najwazniejsze czy masz w swoji bolidzie czujnik rezerwy koło pompy ? W MK V były one raczej seryjnie montowane
  
 
Tja ciekawe tym bardziej iz czujnik jest w baku pełnym paliwa.
  
 
cały temat kontrolki rezerwy est tutaj razem z wypowiedziami jego autora kontrolka
  
 
Dzięki ZERO chętnie poczytam...co w trawie (a raczej w kontrolce) piszczy.
Choć ja to widze tak: miernik podłączony do wskaźnika paliwapozwoli określić jakie jest napięcie przy jakim poziomie paliwa (np. przy tankowaniu od zera)a...później to juz tylko kwestia odpowiednigo przkaźnika napięciowego który załacza się przy określonym napięci i zasila diode. Oczywiście to podstawa, do tego pewnie troszki rezystorków i powinno byc ok....