Oglnie...czy trzeba miec zderzaki???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie...czyli...czy jest wymog prawny dot. obowiazku posiadania zderzakow np. w 126p???
  
 
ogólnie....trzeba mieć!!!!!!1

P.S.
Był już taki temat.
  
 
Ogólnie to było juz multum tematów.
Były opisy 126 bez zderzaków , kilak oduzych fiatach bez zderzakach , nawet jeden przypadkowo o ładzie......
Był tez temat o zabaraniu dowodu przez zderzaki gdzie przez 4 strony pare osób sie kłóciło podajac warunki prawne...... dla posiadania zderzaków.

Poszukaj.
  
 
Pojazd musi byc wyposazony w zderzaki, jelsi istnieje realne zagrozenie, ze inny pojazd moze pod niego wjechac... I tyle.
  
 
no ale maluch jest takim pojazdem, ze pod niego moze wjechac jedynie...resorak...albo rower 3-kolowy...ok sorki...poszukam...
  
 
Panowie. Sprawa wg przepisów wygląda tak: pojazd mechaniczny jest homologowany razem ze zderzakami i jeżeli takie zderzaki się z niego zdejmie to po prostu pojazd wg przepisów traci homologację. Jak miałem w swoimi poldku zrobiony zderzak taki jak na fotce, to miałem duże problemy na przeglądach. Miśki się nie czepiały bo im się taki wynalazek podobał

  
 
piekna robota,

tylko ta tablica rejestracyjna psuje linie
  
 
Dzięki Samael Zderzak "klepałem" ręcznie z blachy. Trochę to trwało żeby mu nadać taki kształt
  
 
A gdzie pisze w kodeksiie że muszą być zdrzaki?Możesz sobie odkręcić i mieć to gdzieś.Przy kontroli wymagane jest tylko sprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej.jeśli dostaniesz mandat za brak zderzaka mając to oswietlenie blach to znaczy że Cię nacieli a ty sie im dałeś.
  
 
SERU - dziwna sprawa...

JAk mi się miśki czepili o nieseryjne zderzaki to pojechałem do rzeczoznawcy w stacji wojewódzkiej diagnostycznej - tam gdzie wydaja dowody i homologacje....

I stwierdził że za zderzaki to mi mogą skoczyć ("..tam gdzie pan może pana majstra w dupe pocałować" Węzykiem, wężykiem... )
ponieważ w przepisach są 2 warunki aby auto MUSIAŁO mieć zderzaki...

1) na wystające lub ostre krawędzie.... (dlatego w nowych autach nie można jeżdzić bez zderzaka, bo odsłaniają się wszystkie elem. konstrukcyjne)

2) prześwit (a dokładniej zwis) jest większy niż chyba 20 czy 30 cm (to co było pisane wyżej - grożba wjechania pod spód, ew. w wypadku potrącenia - wciągniecie pieszego pod auto...)
Dlatego wszystkie auta terenowe mają obowiązkowe zderzaki...


PS. Informacje te konsultowałem również z m.in. prawnikiem zajmującym się Prawem drogowym, oraz Komendantem Policji...
  
 
to zalezy od wysokosci zwisu nad powierzchnia, jakie sustawy to reguluja, bylo na forum
  
 
Cytat:
A gdzie pisze w kodeksiie że muszą być zdrzaki?Możesz sobie odkręcić i mieć to gdzieś.Przy kontroli wymagane jest tylko sprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej.jeśli dostaniesz mandat za brak zderzaka mając to oswietlenie blach to znaczy że Cię nacieli a ty sie im dałeś.



Niestety żyjemy w takim kraju, że każdy interpretuje przepisy jak chce i jeżeli chce się dopczepic to i tak się doczepi. Ja swojego czasu wygrałem zatarg słowny z diagnostą na przeglądzie właśnie apropo homologacji, zderzaków, utraty przez pojazd homologacji, o tym, że wolno używac akcesoriów i częsci przeznaczonych i homologowanych do danego pojazdu etc.. mówiąc mu: "Panie, ten samochód jest cały w szpachli a na szpachli nie ma napisanej homologacji, że jest dopuszczona do stosowania właśnie w tym samochodzie. I co? Wycofa mi pan mój samochód z ruchu?"

Na dobrą sprawę mozna stracić dowód za białe zegary, kierwonicę od malucha w polonezie/kancie i aluminiowe nakładki na pedałach. Przepisy swoje a diagności trzymają się warunków homologacyjnych w których wyraźnie jest napisane jaką kierownicę pojazd może posiadać, jakie zderzaki itp.
  
 
Zderzakow nie trzeba miec,bylem 2razy na przegladzie 3p(brak zderzakow) i diagnosta nic mi nie mowil,przy kontroli doczepiaja sie z tylu,to policjantowi mowie,ze oswietlenie tablicy rej.mam w klapie i juz sie nie pluje.
  
 
Cytat:
2004-07-09 13:29:28, -SerU- pisze:
. Przepisy swoje a diagności trzymają się warunków homologacyjnych w których wyraźnie jest napisane jaką kierownicę pojazd może posiadać, jakie zderzaki itp.



Na taką okazję mam wydrukowaną homologację FIA dla 125'ki
i tam np. w pozycji "material zderzaków" jest "tworzywo sztuczne/plastik"
  
 
Ale np. z tą kierownicą od malca w DF, to zależy. Bo z drugiej strony to ta kierownica ma homologacje. Jak wszystkie "sportowe" kiery, żeby mogły być sprzedawane w sklepach muszą przejść badania i uzyskać home. Także jak to jest do końca to nikt nie wie. A jak trafisz na policjanta z kompleksami, który całe życie motorowerem jeździ to ci za byle g... zabierze. I to jest w tym wszystkim najgorsze.
  
 
wystarczy ze niebedzie ostrych krawedzi po za obrysem auta /jak juz ktos napisal/ i sie miski nie czepia. qmpla mam diagnoste a nawet 4 kumpli
  
 
Nie chce mi sie teraz wszystkiego czytać, zarzucam tylko liny:

zderzaki 125p w przepisach...

pytanie o zderzak ciag dalszy

ZDERZAK (też o zdejmowaniu)

Zdjęcie zderzaków. (i nie chodzi o fotke )

Tyle na teraz. Wyszukiwarka rulez
  
 
a ja widziałem pare 7 bez zdezaków (tylko fotki) jak to wyglada w 7 tez trzeba ??bo bardzo mi sie podoba bez ale niechce miec problemów moze gadka ze te roczniki nie musza miec zalatwi sprawe ??
  
 
mi zabrali dowod za brak zderzakow;/ pytalem sie na dwoch stacjach diagonstycznych i mowili mi podobnie jak pisal seru o tych homologacjach ze jak auto wyjezdza z fabryki i jest wyposazone w zderzaki to musi je miec. Sami glinarze jak mnie zatrzymali powiedzili ze najwazniejsze zeby zderzak byl z przodu, z tylu nie jest az tak potrzebny. Wszytsko uzaleznione jest od tego jaki jest zatrzymujacy nas gliniarz ja trafilem akurat na ch..ja i nic nie daly tlumaczenia ze jest tam jakis przepis dlatego zeby miec spokoj zalozylem zderzaczki od nysy
  
 
Heh A propo tematu zderzaków. Właśnie jakąś godzinę temu mojemu kolesiowi zabrali dowód za brak tylnego zderzaka w polonezie caro. Jeszcze macie jakieś mądre teorie, że nie musi ich być?? Powtarzam-przepisy przepisami a homologacja swoje.