Xxx [KriSSo] xxx - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a co powiecie na takie cudo w sumie byłoby już rozwiązane w części chłodzenie stożka bo w tej obudowie napewno by się tak nie grzał hmmm no a może by się grzał bardziej???

stożek
  
 
Eeeee to jakies niewiadomoco ... daj spokoj carbon-look ? O co w ogole chodzi ... czeba montowac normalnego stożka i tyle a jak nie normalnego to takiego jak ma Baks ... i do tego bezposrednio podpiac rure z zimnym z pod zderzaka i juz.
  
 
Qrcze.. Chcialbym sobie zalozyc stozek ale man zafajdany GAZ.. A wszyscy wokolo mowia mi ze to nie ma prawa bytu.. Chlopy z gazowni ogladali silnior i powiedzieli ze bedzie gasl..
Jak mam sobie sam sprawdzic czy przy dojezdzaniu do swiatel nie gedzie mi auto gaslo..?
essi MK6 1,6 16v + LPG
Wiem ze MICAB ma gaz + stozek.. Jak on tego dokonal..? Nie wiem... Ale GRATULUJE..i ja tez tak chce...
  
 
Cytat:
2004-12-04 15:22:24, open pisze:
... Wiem ze MICAB ma gaz + stozek.. Jak on tego dokonal..? Nie wiem... Ale GRATULUJE..i ja tez tak chce...



....hmmmmmmmm wiec to bylo tak: siedzimy sobie w pewny letni wieczorek nad jeziorkiem popijajac ....cole. Siedzimy tak i siedzimy i kminimy...... hmmm dlaczego kazdy mowi, ze stozek + lpg nie ma racji bytu?? I postanowilismy to sprawdzic. Przelozylismy stpzek z innego auta do cabriolota z lpg i bangla bez zadnych problemow do tej pory.

Wierz tylko w to co sam sprawdzisz, jak ktos ci mowi, ze cos jest niemozliwe... sprawdz czy tak jest w rzeczywistosci ...
  
 
Cytat:
2004-12-04 15:36:31, shibby pisze:
Wierz tylko w to co sam sprawdzisz, jak ktos ci mowi, ze cos jest niemozliwe... sprawdz czy tak jest w rzeczywistosci ...



Wiesz... Chyba bede musial sie od kogos zapozyczyc i zobaczyc.. Jak bedzie gasl to trudno a jak nie to do sklepu po stozek...
  
 
ja wsadzilem starym do astry i jest git. Sprawa tylko odpowiedniego dolotu bo jak mialem taka rure jak przy benzynie to wogole nie chciala isc powyzej 100km/h bo zadmuchiwalo gazik. Doszedlem do kompromisu i teraz nie ma takiego v-max jak normalnie ale za to wszystko inne jest git.
  
 
a co do tych obudow to nie jest zadna glupota. Taka sam u grabowskiego ksztuje chyba 400zl i jest to dobry sposob na odizolowanie podobono.
  
 
KriSSo powiedz gdzie kupiłeś ten stożek. W sklepie czy zamawiałeś gdzieś z neta? Też bym chętnie takiego sobie zafundował na mikołaja (a raczej Essiemu )
  
 
no u mnie stożek chodzi jak trzeba mimo, że jest gaz....a rure mam tak jak KriSSo poprowadzoną bezpośrednio do stożka ze zderzaka więc dmucha naprawde mocno......podobno jak Ci będzie gasł to można coś pokombinować z ilościa gazu i powietrza....

a co do termoizolacji od silnika to z moich obserwacji wynika, że przy takim dolocie ze zderzaka bezpośrednio obudowa nie jest potrzebna, jeździłem ze swoim stożkiem w lato i też go dobrze chłodzi......oczywiście można sie pobawić w izolacje ale pytanie czy to ma sens ?? bo moim zdaniem nie...nio chyba, że ktos juz wyczynowo szykuje auto na wyścigi.....

wiec Open walcz z montażem stożka...warto

Maniurka....stożek możesz kupić w każdym sklepie tuningowym......wszystko zależy od Twoich upodobań i portfela ....tylko polecam kupić taki, który tak jak Krissa będzie zakończony metalową płytką....bo wtedy ładnie sie go montuje na nóżke....bo wiesz sa jeszcze takie co mają dziure na środku...ale to już więcej kombinacji przy montażu
  
 
ale przy SGI chyba nie ma problemu ??

może ktoś ma?
  
 
Mam więc chłopaki do was prośbę. Czy jakbym podesłał któremuś z was kaskę to byłaby możliwość kupna takiego samego stożka dla mnie? Nie ma tu u mnie w okolocy jakiegoś sklepu tuningowego (a przynajmniej nie wiem czy jest), do Wrocka za daleko aby gonić po stożek i jeszcze na dodatek szukać sklepu. Na gieldzie u nas nie szukam bo cholera co człowiekowi wcisną jak się nie zna. ,a chcialbym załozyć stożek a zkaską nie za dabrze ,a cena jaką podajecie jest do przyjęcia No a przecie chłopakom z BTT mozna zaufać i padliny nie wcisną
  
 
mss....szczerze mówiąc niewiem ja jest przy SGI......

maniurka....nie ma problemu....możemy tak zrobić......do tego proponuje CI odrazu zestaw montażowy BTT kit 57i....czyli rura do dolotu i kątownik dociety tak ja powinien być.......mogę Ci to tak złożyć, że tylko założysz do auta i będzie git
  
 
Cytat:
2004-12-04 23:24:45, micab pisze:
mss....szczerze mówiąc niewiem ja jest przy SGI......



to możemy tak isę dogadac, że jak będę na Walnym to przełożymy na próbę do mojego??
  
 
Z grzebaninką w autku nie ma problemu (patrz białe kierunki a'la Micab). Robótka w garażu to moje hobby a przy essim to już wogóle tak że dziękuję bardzo za pomoc ale przyjemność składania tego w całość zostawie dla siebie Proszę tylko o zakup "kopca kreta" Mam tylko nadzieję że bedzie to współgrało z gazikiem w mojej strzle 1,8 mk6
  
 
Cytat:
2004-12-04 23:28:20, mss pisze:
to możemy tak isę dogadac, że jak będę na Walnym to przełożymy na próbę do mojego??


oczywiście...nie ma problemu

maniurka...powiem szczerze, że tego nie jestem w stanie Ci zagwarantować.....widzisz u mnie działa super......ale nie ma pewności jak bedzie u Ciebie... to zależy od tego jak jest gaz wyregulowany....

tzn.....sam stozek nie powinien powodować problemów......problemem może być dolot......bo gaz nie lubi powietrza mocno wdmuchiwanego.....ale mój np. lubi
  
 
Cytat:
2004-12-04 23:36:01, micab pisze:
bo gaz nie lubi powietrza mocno wdmuchiwanego.....ale mój np. lubi



ee... to u mnie nie powinno być problemu, bo przecież elektrozawory dopiero wpuszczają u mnie gaz
  
 
no coś się pokombinuje. Podaj na priv gdzie kaskewysyłać i ile dokładnie.
  
 
No to ja dorzuce trzy grosze

MSS przy SGI nie powinno byc problemow

Co do zwyklej II generacji - najlepszym rozwiazaniem jest reduktor z kompensacja cisnienia. Ja taki mam, tylko jeszcze nie jest podlaczona kompensacja, ale sie zrobi. Ja np. jestem pewien, ze w moim Zetecu 1.6 bedzie przygasal - po zalozeniu instalki wiatrak silnika wdmuchiwal powietrze do filtra i silnik momentalnie tracil obroty. Na razie zalozylem kolanko, zeby chwytal powietrze od spodu, ale tak jak mowie, jak podlacze kompensacje wszystko powinno byc oki.
  
 
a ja jeszcze sprawdze u siebie w garażu, poprostu dmuche mu dużym ciśnieniem w dolot powietrza
  
 
Cytat:
2004-12-04 23:43:35, toradek pisze:
... Ja np. jestem pewien, ze w moim Zetecu 1.6 bedzie przygasal - po zalozeniu instalki wiatrak silnika wdmuchiwal powietrze do filtra i silnik momentalnie tracil obroty. Na razie zalozylem kolanko, zeby chwytal powietrze od spodu, ale tak jak mowie, jak podlacze kompensacje wszystko powinno byc oki.



No tak jakie to proste, a ja się w lecie zastanawiałem dlaczego jak mi się włączał wiatrak to essi mi świrował na gazie przy wolnych obrotach Nie pomyślałem o tym
Dzięki Toradek