131 2d po raz drugi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wszyscy sobie kupują nowe-stare autka, to ja też postanowiłem, że nie będę gorszy

Kupiłem sobie drugą sztukę Fiata 131 w wersji 2d z 1977 roku . W sobotę pociągiem wybrałem się po nią do Słupska, pół godzinki formalności, pobieżne oględziny i wycieczka do kuzyna do Łeby w celu przenocowania. W niedzielę około południa wytartowałem w drogę powrotną i jak widać, udało mi się dotrzeć tym autkiem do Wrocka bez przeszkód. Wprawdzie gdzieś w okolicach Nakła nad Notecią rozsypał się gaźnik i straciłem wolne obroty ale udało mi sie ten problem jakoś przezwyciężyć

Poniżej fotki tego cacka





Samochód ma też ciekawą atrapę-jeszcze takiej nie widziałem. Ma ktoś pojęcie, co to za atrapa?



Parę szczegółów technicznych-silnik 1.6 ohv, skrzynia 4, szyby na korbkę, mocno zniszczone wnętrze, nadwozie do remontu (całe szczęście, że spód jest zdrowy), leje się olej spod głowicy i miski olejowej, opony do wymiany (slicki), wycieraczki sparciałe i nie działają zbyt dobrze, ciekawy patent na to żeby wiatr nie szumiał w środku-pozaklejane taśmą izolacyjną szyby, padnięty rozrusznik, hamulce do roboty (albo zapowietrzone albo leży pompa). W sumie więcej minusów ale jestem zadowolony z zakupu-będzie co robić na wiosnę. Przynajmniej dachu nie będę musiał wymieniać i mam po raz kolejny okazję odratować rzadki model Fiata
  
 
fajny fiacior, gdzie ty je wynajdujesz? jak ja chcialem kupic sobie mirke to trafialem tylko na 1,3 4d i to w takim stanie ze przod sie rozlazil

ile za nia dales?
  
 
Ło qrde, moja pozycja monopolisty powoli staje się zagrożona .
No właśnie - ile dałeś jeśli można?
  
 
Ile dałem? Hmm...Odpowiednio A tak na poważnie to razem z paliwem na drogę powrotną wyszło poniżej 1300 PLN

Swoją drogą straszne ceny paliw są na północy-im dalej tym drożej mimo, że bliżej rafinerii. Dziś we Wrocku tankowałem po 3.28 a 98 była po 3.39
  
 
piekny tak trzymac...

moze jak kiedys skoncze remont 127 i 128 to moze znajde sobie
131 bo mi sie cholernie podoba...
w sumie jedna mam nawet upatrzona


[ wiadomość edytowana przez: trez dnia 2004-12-13 15:23:25 ]
  
 
nie ma to tamto Mirka jest fajna, i nawet pomaranczowy kolorek do niej pasuje, ladnie odbijaja na tym kolorku czarne dodatki....
zebym byl milionerem, to napewno 131 znalazl by sie w moim garazu, tak samo jak 128 2drzwiowy sedan

zycze wytrwalosci w remontowaniu!!
POZDRAWIAM
  
 
Cytat:
2004-12-13 15:15:54, -SerU- pisze:
Dziś we Wrocku tankowałem po 3.28 a 98 była po 3.39



ja sie ciesze jak glupi ze u mnie spadła do 3,62 za 95, ale u Was to raj na ziemi.. nie jest źle bo ciągle tanieje, jak dojdzie do 3,28 to z radości bede jezdzil przez 4 godziny wokół domu.
  
 
no ja sie rowniez ciesze ze grono 131 sie powieksza niezly okaz 2d ciezko dostac. Masz teraz fajna baze do budowy wersji rally
  
 
No, no, jeszcze troche i SerU będzie wrocławskim odpowiednikiem Rejsa

Ja juz gratulowałem zakupu, teraz tylko zostaje obejżeć nabytek
  
 
Cytat:
Ja juz gratulowałem zakupu, teraz tylko zostaje obejżeć nabytek



Jakbyś przypadkiem był we Wrocku w środę około 19.00 to zapraszam na parking pod pocztą na pl.Dominikańskim Będą też inne atrakcje i to duże-zlot fur wyprodukowanych w niewielkich ilościach
  
 
To przypadkiem będę, furą wyprodukowaną w niewielkiej ilości
  
 
Cytat:
2004-12-13 15:15:54, -SerU- pisze:
Dziś we Wrocku tankowałem po 3.28 a 98 była po 3.39

Kurde a w opolu jest po ok 3.75, a daleko od wrocka to nie jest
  
 
Cytat:
2004-12-13 15:15:54, -SerU- pisze:
Ile dałem? Hmm...Odpowiednio A tak na poważnie to razem z paliwem na drogę powrotną wyszło poniżej 1300 PLN Swoją drogą straszne ceny paliw są na północy-im dalej tym drożej mimo, że bliżej rafinerii. Dziś we Wrocku tankowałem po 3.28 a 98 była po 3.39



Po ile tankowales????????????????

Ja sie glupi cieszylem,ze za 3.76 zatankowlaem a nawet wiem gdzie po 3.46 jest wacha...............skad u was taka tania benzyna??? za 3.28 to ja juz z rok nie widzialem!!!!!!!!


[ wiadomość edytowana przez: el_comendanto dnia 2004-12-14 16:15:51 ]
  
 
Heh Tankowałem po 3.89 w Łebie

Poniżej fotki bliźniaków dosłownie sprzed chwili









Sorki za jakośc ale już się ciemno robiło a cyfrówka, którą robiłem nie ma lampy i w ogóle sucks
  
 
Cytat:
2004-12-14 16:15:23, el_comendanto pisze:
nawet wiem gdzie po 3.46 jest wacha..............? za 3.28 to ja juz z rok nie widzialem!!!!!!!! [ wiadomość edytowana przez: el_comendanto dnia 2004-12-14 16:15:51 ]



Uchyl rabka tajemnicy i powiedz gdzie
  
 
Dziś znów tamtędy przejeżdżałem i cena nadal ta sama 3.28 i to jest niemal środek miasta Jutro wezmę cyfraka i cyknę fotki słupów z cenami kilku stacji we Wrocku
  
 
strasznie male pieniadze za paliwo u mnie na podkarpaciu w okolicach krosna rzeszowa itp ceny wachaja sie paliwa ok 3.85-4.00 za benzyne
a za rope z tego c pamietam to cos koło 3.40
  
 
Fajna parka! Seru, możesz mi cyknąć fotke deski rozdzielczej w czarnym? I czym ją malowałeś. Bo ja mam plastikową od mojego 128 w piwnicy i wygląda ochydnie. Miałem psikać sprejem na czarno, ale mozna sobie coś urozaicić
  
 


A mikstura, którą to malowałem, to mój własny patent

Skład: podkład do plastików (odrobinka), podkład do lakierów renowacyjnych (zółty), beżowa renowacja (kość słoniowa). Wszystko to zmieszałem obserwując jaki to ma odcień , rozcieńczyłem rozcieńczalnikeim do wyrobów ftalowch i karbamidowcyh i trysnąłem z pistoletu. Niech mi tylko nikt tu nie pisze, że to odpadnie bo zostało dobrze przetestowane i nic się z tym nie dzieje . Szorowałem deskę nie raz i jest git. Poza tym na tym kolorze nie widać kurzu Deskę przed malowaniem oczywiście porządnie zmatowiłem papierem ściernym.
  
 
Tylko nie rób tego drugiej mirce