Lanos pickup - Norblin?? - Strona 7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W Norblinie nie ma lanosa pickupa...
  
 
W sieci są nowe foty samochodu ZAZ Lanos VAN. A co ze zdjęciami Lanosa Pick-Up z FSO? Pojawią się gdzieś kiedyś?
Pozdrawiam


żródło:autoblog.com
  
 
a więc oni moga miec znaczek zaza na kierownicy a my nie mozemy miec fso? moze wprowadza wraz z nowym rokiem mogliby tez taka atrape tylko z logo fso. a co do lanosa pickupa,nie jest ładny ale jako dostawczak powinien sie sprawdzic. a że zaz to inwestor fso lepiej zeby odniosl sukces.
  
 
Nasze lanosy nie mają na kierownicy znaczka, choćby plastikowego, bo się nikomu nie chce go zaprojektować i wykonać. Odnoszę wrażenie, że inżynierowie z FSO myślą,że lanos jest produktem tymczasowym, w 95 procentach wysyłanym na Ukrainę i ne należy w niego inwestować. Świadczy o tym obecność płaskiego, polonezowego znaczka, który mógłby przecież zostać zasąpiony nowym, wypukłym. A wtym roku, na FZM podczas prelekcji, dyr. Pietrzak, którego chciałbym pozdrowić, na pytanie o "kapustę" na kierownicy odpowiedział, że "chłopaki coś tam na pewno zrobią"
  
 
kiedyś napisałem list do fso w sprawie tego znaczka na kierownicybrzmialo to tak:

ja:czemu na kierownicach w lanosach i matizach dalej widnieją znaczki daewoo?

ich odpowiedz: Szanowny panie uprzejmie informuje ,ze oznakowanie na kierownicy jest oznakowaniem podzespołu . Nadal będzie stosowany do wyczerpania jego stanu.


  
 
to duży ten stan
  
 
To znaczy do kiedy? Do wyczerpania zapasów w magazynie czy przestawieniu produkcji tych kierownic? Coś mi się zdaje, że to znaczy: "do końca produkcji samochodu". A przecież można niskim kosztem zakleić "kapustę" plastikową zaślepką w kolorze kierownicy i na tym zainstalować plastikowy, "pseudochromowany" znak fabryczny. Tak jest np. w Oplu Corsie.
  
 
Cytat:
2006-12-02 22:17:35, Dawid91 pisze:
kiedyś napisałem list do fso w sprawie tego znaczka na kierownicybrzmialo to tak: ja:czemu na kierownicach w lanosach i matizach dalej widnieją znaczki daewoo? ich odpowiedz: Szanowny panie uprzejmie informuje ,ze oznakowanie na kierownicy jest oznakowaniem podzespołu . Nadal będzie stosowany do wyczerpania jego stanu.


Na kierownicach w autobusach Jelcz M081MB Vero produkowanych na podzespołach dostawczego Mercedesa widnieje właśnie znaczek Mercedesa, mimo że z zewnątrz jest to Jelcz, i jest produkowany w Jelczu, i nie jestem do końca pewien ale chyba został skonstruowany w Jelczu.

[ wiadomość edytowana przez: Lukas_Ciech dnia 2006-12-02 22:38:23 ]
  
 
Dawid - mi napisali,że takie kierownice dostają z Korei -może trafiłeś na innego "odpowiadającego", albo oni sami nie widzą dlaczego??
  
 
kiedys na forum był chyba link do strony jakiejś polskiej firmy, która zajmuje sie robieniem kierownic do lanosa. niestety nie pamietam ktory to byl wątek...
  
 
Tak, bo tam siedzi takich kilku: jeden mówi, że do wyczerpania stanu; drugi mowi, że sprowadzają z korei, a trzeci mówi, że nie dowieżli jeszcze, a czwarty mówi, że... i tak dalej, a ja mówię, że im się to po prosu nie opłaca.
  
 
Cytat:
2006-12-02 22:35:50, Lukas_Ciech pisze:
Na kierownicach w autobusach Jelcz M081MB Vero produkowanych na podzespołach dostawczego Mercedesa widnieje właśnie znaczek Mercedesa, mimo że z zewnątrz jest to Jelcz, i jest produkowany w Jelczu, i nie jestem do końca pewien ale chyba został skonstruowany w Jelczu. [ wiadomość edytowana przez: Lukas_Ciech dnia 2006-12-02 22:38:23 ]

sam sie zdziwiłem jak wsiadłem do jednego z naszych miejskich autobusów faktycznie jest znaczek merola. powiem Ci tak, ze te autobusy są opracowane na niewielkiej ciężarówce Mercedesa, sam wiedziałem takiedo dostawczaka przód jest identyczny, czyli Jelcz pewnie tylko opracował na jego bazie swój produkt
  
 
Mam jeszcze dla Was ciekawy artykuł na temat nyskiej fabryki FSO. Otóż zaczyna tam sie dziać coś pozytywnego:
Cytat:
- Avto ZAZ na pewno nie wkłada tam pieniędzy ot, tak sobie, żeby stało - utrzymuje Smutkiewicz. - Jestem przekonany, że w fabryce ruszy coś zwiąnego z motoryzacją. Może na początek produkcja części zamiennych na ogromną skalę? Montownia, a w perspektywie produkcja małego samochodu dostawczego? Przezbrajanie któregoś z sześciu nowych modeli samochodów, które ma FSO?
Z informacji burmistrza wynika, że na bazie jednago z nich ma być produkowany mały pick-up. W Nysie?
- Mam satysfakcję, ze tym razem mówmy o konkretach, nie tylko o obietnicach - mówi Smutkiewicz.


Możemy tylko spekulować, że będzie tam produkowany:
- silnik do Aveo
- FSO Lanos VAN (zdjęcia powyżej)
- FSO Lanos Pick-Up
- FSO F100

Pełna treść artykuły w Nowej Trybunie Opolskiej
  
 
Cytat:
2006-12-03 14:40:08, mario-pl pisze:
Mam jeszcze dla Was ciekawy artykuł na temat nyskiej fabryki FSO. Otóż zaczyna tam sie dziać coś pozytywnego: Możemy tylko spekulować, że będzie tam produkowany: - silnik do Aveo - FSO Lanos VAN (zdjęcia powyżej) - FSO Lanos Pick-Up - FSO F100 Pełna treść artykuły w Nowej Trybunie Opolskiej



No ale F100 już jest produkowany - jako LDV....
  
 
I w dodatku oddaliśmy im go za darmo mniej więcej. Z tego co pamiętam to sprzedali kompletną dokumentację, wszystkie prototypy i prawa do produkcji za jakąś 1/20 kosztów przygotowania tego auta.
  
 
LDV produkowało (bo firma jest w stanie upadłości i przejęli ją Rosjanie, a dokładniej GAZ) samochód BD-100/LD-100, a to chyba nie jest to samo, co F100.
FSO F100 to: "Nowy samochód F-100 w wersji Pick-up Truck będzie produkowany (..) w Nysie, natomiast Van na Żeraniu. Pick-up Truck będzie dostępny w trzech odmianach nadwoziowych: dwuosobowej o nośności 800 kg, dwuosobowej o nośności 1000 kg i pięcio osobowej o nośności 600 kg. Zakłada się wykorzystanie wspólnej podłogi do wszystkich trzech rodzajów pojazdu, w F-100 znajdzie się w nim wiele elementów z Daewoo Lanosa... (..) Rozważana jest też koncepcja minivana... (..) W żerańskim Centrum Techniki polscy inżynierowie projektuja płytę podłogową F-100, jego wnętrze i instalację elektryczną. (..)
źródło: AUTO-Technika Motoryzacyjna 7/98, Stanisław Szelichowski

Tak na mój gust to LDV Maxus ma nie wiele wspólnego z Lanosem... FSO F100 to raczej miał być samochód w stylu Citroena Berlingo. Swego czasu w sieci była strona firmy, która miała produkowac w Polsce wnętrze (deskę rozdzielczą) do LD-100, była tam również informacja (wraz ze zdjęciem), że firma ta będzie się też zajmować produkcją wnętrza do małego samochodu dostawczego dla FSO...
  
 
Kontaktowałem się ze znajomym dziennikarzem ukraińskiego portalu motoryzacyjnego, powiedział mi, że w Nysie najprawdopodobniej będą produkowane chińskie samochody Chery. UkrAVTO zostało wyłącznym dystrybutorem saqmochodów Chery na Ukrainę. Od przyszłego roku będą one sprzedawane przez nową sieć CA Automotive niezależną od sieci UkrAvtoZAZService sprzedającej samochody ZAZ, Daewoo, Chevrolet i Opel. Dodatkowo w Zaporożu będą montowane samochody Chery - w przyszłym roku 12 000 sztuk. Docelowo ZAZ ma produkować wybrane modele Chery. Mój ukraiński znajomy twierdzi, że będą to modele QQ6 (zastąpi Tavrię i Slavutę) oraz sedan A5 pozycjonowany wyżej niż Lanos. Nie wykluczył przy tym, że samochody te będą również produkowane (montowane) w Polsce, co sugerowała też "Rzeczpospolita". To tego celu idealna byłaby Nysa. Chery nie wchodziłby w drogę General Motors. Obie firmy się nie lubią odkąd Chery wypuściło na rynek pirackie kopie matiza (QQ) i magnusa/evandy (Oriental Son/Eastar). W FSO mówią, że profil Nysy zostanie zachowany, co może sugerować, że produkowany tam będzie Chery Karry (A1.


  
 
tego chery QQ6 nie widziałem ale skoro ma zastąpić tavrie i slavute to moge sie domyslic poza tym wszystko co wiąże sie z chińską motoryzacją jakoś mi się nie podoba myślałem że ZAZ będzie tworzył własne konstrukcje a skoro rdzennie ukrainskie auta ma zastapić jakiś chiński wyrób to niezbyt msie to podoba. Nie podobają mi się chińskie auta wogóle!! a to że mają być montowane/produkowane w nysie... też mnie nie zachwyca.Jedyne co mnie pociesza to to że chińskie auta juz są w sprzedaży a ja naszczęście żadnego na drodze jeszcze nie widziałem
  
 
czytam na kilku innych forum-forach (jaka jest liczba mnoga od forum, bo skleroza mnie złapała) opis tego autka i większość widzi w nim przód poloneza ( po lekkim odmłodzeniu)-a już myślałem że tylko ja mam wypaczony wzrok
  
 
Cytat:
2006-12-05 21:42:33, maku pisze:
(jaka jest liczba mnoga od forum, bo skleroza mnie złapała)


Forumach