Inna kierownica w 2107 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Oj my z kumplem u niego w Łajdaczce też sie namęczyliśmy, a musieliśym zdjąc, bo trzeba było wymienić przełącznik zespolony.

U nas pomogło psiknięcie WD40, szarpanie i pukanie młotkiem w wieloklin przez stalową rurkę

Natomiast u mnie kierownica zeszła jak po maśle

Aha - przypomnialem sobie, ze u Pabloxa próbowaliśmy sciagnac kierownice i dupa - polegliśmy.
  
 
a ja kilka razy uderzyłem po przekatnej i sama spadła
  
 
arii zalatwil jakis "pizdzierny" sciągacz..
kilka młotków i pomogło
  
 
a oto efekt:
przed i po



[ wiadomość edytowana przez: sparky7 dnia 2006-11-16 09:10:31 ]
  
 
Fakt ciężko było ją zdjąć ale się udało, i naprawdę fajnie to wygląda.
Szkoda tylko że ja nie znalazłem kierownicy na ukrainie.
A tak przy okazji czy kiera w samarce ma taki sam skok frezu co w 110?
  
 
A ja dzisiaj powróciłem do Monte Carlo
Kierownica zeszła bez problemu...na poczatku czułem sie jakoś dziwnie bo taka mała ale z czasem coraz bardziej mi sie podobało. Dodatkowo spiłowałem lekko te odstające pióra przy włącznikach kierunkowskazów i wycieraczek - tak że teraz już nie obcieram dłońmi.





  
 
fajna...
a jak sie kreci? Mini silownia?
  
 
Cytat:
2006-12-13 10:44:07, adasco pisze:
fajna... a jak sie kreci? Mini silownia?



Tak jak kiedyś pisał Paweł - w miejscu raczej ciężko, ale w ruchu lepiej niż zwykłą sie kręci. Lepiej się trzyma bo grubsza jest ta kierownica oryginał jest za cienki. Teraz już po dwóch dniach swierdzam że jest lepiej niż ze starą kierą, więc ją zostawie
a siłownia jak zawsze
  
 
po lekturze forum rozumiem że naba do 126p i DF pasuje także do łady!?kiera od 126p także pasuje?jeśli żle mówię niech mnie ktoś sprostuje!
i jak to jest z nabami-jakie są standardy rozstawu śrub,bo mam do kupienia nabę od malucha i kierę monte carlo i zastanawiam się czy będzie pasiło wszystko!
link do naby http://www.allegro.pl/item148464812_naba_do_kierownic_sportowych_do_malucha_126p_125p.html

[ wiadomość edytowana przez: jacek2107 dnia 2006-12-15 13:02:13 ]
  
 
Na pewno kierownica z Fiata 126p pasuje do łady, bo takową ma założoną Petrox, a znów z malucha także włożysz kierę do fiata co za tym idzie z fiata będzie pasowała do łady.
  
 
już dopatrzyłem się na fotkach-kiera monte carlo nie wymaga naby,ale co zrobić żeby ją trochę odsunąć żeby nie zawadzać o przełączniki?
  
 
Cytat:
2006-12-15 13:24:24, jacek2107 pisze:
ale co zrobić żeby ją trochę odsunąć żeby nie zawadzać o przełączniki?



zamiast ja odsuwać, nie lepiej cos pokombinowac z przelacznikami?
np tak jak zax spilowac
lub wygiąć na gorąco..
  
 
kiera od malca pasuje do łądy, tak samo jak do poloneza i 125....ale sa nowsze maluchy do którtych monte carlo już nie pasuje bo mają inny wieloklin.
Monte carlo jest super, poza tym że trzeba pokombinować z przełącznikami (kierunki-wycieraczki). Nie ma sensu wydłużac osadzenie kierownicy jak w prosty sposób można załatwić sprawe (3 sposoby)

1. Metoda Pawła z Krakowa w 2103 - obcięcie przełączników o 1/3
2. Metoda Zaxa w 2107 - spiłowanie końcówek przełączników, żeby zniknęły te "pióra"
3. na gorąco odkształcenie ramion przełączników

Pewnie jest jeszcze więcej możliwości ale te wydają sie najprostsze
  
 
chyba sobię zrobię prezent na gwiazdkę
http://www.allegro.pl/item150529432__czarna_perla_monte_carlo_fiat_126p_.html
  
 
Cytat:
2006-12-15 14:37:06, jacek2107 pisze:
chyba sobię zrobię prezent na gwiazdkę



bardzo ładna kiera
jakiś dziwny linkpodajesz z mailem

prawidłowy link do kiery
  
 
Ja miałem taką Monte Carlo jak w ostanim linku. Kiera była jeszcze sporo mniejsza od kiery malucha. Dźwigienki tez miałem obciete. Ale jeździć sie na tym nie dało. Za mała. Później założyłem kiere z malca i było ok. Później jąjeszcze przerobiłem (niektórzy widzieli w Słomczynie) i wtedy bylo idealnie.
  
 
A ja mam Monte Carlo w mojej 2101 i jest OK. Ani dzwigieniek nie obcinałem ani piłowałem i mi nic nie zawadza. Tyle że faktycznie - mini siłownia na parkingu.
  
 
Witam
ja wyrwałem że szrotu koło kierownicy od Alfy Giulietta, szkoda że bez znaczka, ale ten dorobię ładowski, do tego naba z Norauto i bedzie fajna kiera, na tyle odsadzona że dzwigienek nie będę przerabiał...
  
 

Czy ktoś sie orientuje czy Monte Carlo robione były w różnych rozmiarach ?? bo moja kiera ma 35 cm a kolega mi mówił wczoraj że były tez mniejsze hmmm

kolejna seria fotek




  
 
Zax ja mam w piwnicy deczko inna z rozwalonym klaksonem , wieczorem dokononam pomiaru.
DEX