[126] przerywa i nie chce palic.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam taki problem z maluchem.
Otóż gdy jest zimny to trzeba dlugo krecic zeby zapalil i czesto podczas tego zapalania tak zajebiscie glosno z tlumika strzeli.
A takze na II biegu jak z niskich obrotów wcisne gaz to go tak przydusi, szarpnie i dopiero idzie. Na luzie tak samo jak chodzi na wolnych obrotach i wcisne gwaltownie gaz to go przydusi i dopiero sie wkreci na obroty.
To jest elegant wiec zaplon nanoplex.
prosze o pomoc co moze byc nie tak, bo w niedziele mam start w kreciole i musze znalezc przyczyne.
  
 
sprawdź czy ci sie gdzieś kabelek z czujnika na kole nie złamał w izolacji, to b.częsta przyczyna w EL i cc700, lub nawet sama cewa może wywijać numery
  
 
Takie objawy to muisz zrobic podstawowe czynnosci:

1. Przedmuchac caly gaznik
2. sprawdz sobie cale okablowanie do zaplonu
3. prawdz pompke paliwa czy paliwo podaje rowno miernie


Jak nie pomoze bedzie sie myslec dalej. Objaw strzalu z rury to jest cos z zaplonem nie tak
  
 
gazior sprawdz przeczysc i w ogole wymien uszczelki sprawdz luz na przepustnicy czy sie nie zrobil. rowne masz wolne obroty ?
  
 
Zgodze sie z przedmowcami - stawiam na brudy w gaźniku .Wyczyść go i zmien stacje na ktorej tankujesz.
  
 
Nie wiem jak wy ale u mnie zawsze jak wyczyszcze gaznik to sie lepiej kreci znaczy wyrzej a pozniej jest dalej tak jak bylo przed czyszczeniem. da sie tego jakos uniknac ?
  
 
użyj calgonitu
  
 
Nie no powarznie opytam, czemu sie tak dzieje i jak tego uniknac. f. paliwa wymienic ?? niema jeszcze tysiecy, sitko w gazniku w pompce no nie wiem co jeszcze mzoe byc nie tyak.
  
 
Cytat:
Nie no powarznie opytam, czemu sie tak dzieje i jak tego uniknac. f. paliwa wymienic ?? niema jeszcze tysiecy, sitko w gazniku w pompce no nie wiem co jeszcze mzoe byc nie tyak.


Jeśli paliwo nie ma dobrego przepływu do gaxnika to może to być spowodowane brudami w baku, przypchanym filtrem ,albo pompka daje d**y.Nie jestem pewien ale takie mam przypuszczenia...
  
 
sprawdz rowniez swiece.
  
 
sprawdz pompe paliwa umnie troszke podobnie bylo i tez szczelal!po wymianie pompy przeszlo!
  
 
przeczyscilem swiece bo byly zasyfione i jest duzo lepiej ale czasami troszke go przydusi jesczze. ale na kreciola jutro juz bedzie bujał. podkrece wolne obroty i bedzie spoko.
  
 
Cholera i dalej nie wiem co jest, szczerze to nie ruszałem nic bo nie mam czasu ale może bedziecie wiedziec cos wiecej, bo zawsze rano zak chce zapalic to musze krecic z 3 razu po gdzies 5 sekund zazwyczaj po tym strzela bardzo glosno z tlumika i przy nastepnej probie zazwyczaj zapala (nie odrazu tylko tak musi zalapac). co to moze byc ze po strzale z tlumika zapala?
  
 
Jeżeli strzela z rury to znaczy że nie całe paliwo jest spalane i jego dopalanie następuje dopiero w rurze. Moim zdaniem masz luzy na przepustnicy albo inny problem z gaźnikiem. Sprawdź też ustawnienie zapłonu.

Pozdrawiam
  
 
luzu na przepustnicy nie ma, zaplon nanoplex, aha i zauwazylem ze pali teraz wiecej paliwa, moze miec to zwiazek?

[ wiadomość edytowana przez: speed555 dnia 2004-12-15 21:09:20 ]
  
 
Wiem że masz nanoplex ale sprawdź kąt wyprzedzenia zapłonu. Ale mimo wszystko uważam że sprawa tkwi w gaźniku - jak masz jakiś zapasowy lub masz możliwość pożyczenia od kogoś to przełóż go do siebie i sprawdz czy będzie to samo czy może ulegnie poprawie.

Pozdrawiam
  
 
to że masz taki a nie inny zapłon,wcale nie świadczy że nie ma możliwości się spieprzyć.NANOPLEXy tez mogą sie zepsuć.osobiście to mi wygląda na złe ustawienie kąta wyprzedzenia zapłonu.Spróbuj ten kąt sprawdzić.tak jak to się robi w "normalnych" maluchach.
  
 
Juz doszedlem - kable wysokiego napiecia - wymienilem na inne i jak reka odjął
  
 
a moj bobek na ssaniiu strzela co jakis czas w gaznik a zaplon jest anwet rtoche zapozny wiec o co tu chodzi ?? i potem jak sie nagrzeje to tez mu sie zdarza ale zadziej