Strumień do maluszka - fiat 126p zdjęcia wymiary itp-pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Panowie sprawa jest taka potrzebuję dokładne wymiary zdjęcia strumiennic do malucha gdyż posiadam maluszka robionego przez lato na KJS-y a pracuje w firmie gdzie jest blaszka nierdzewka i bym sobie wygioł i pospawał wszystko ładnie tylko nie znam wymiarów dokładnych strumienia(chodzi mi o sama puszke bo rurki to wiem na aucie trzeba wyginac) Prosze o zdjecia najlepiej z wymiarami lub jakies stronki pozdrawiam i licze na was.
  
 
A moglbys cos takiego na sprzedarz jedno zbudowac i ile bys chcial mniej wiecej ?>
  
 
kolego ale to nie jest tak ze sobie rurki na aucie dogniesz,bo z tego co wiem to wlasnie caly widz polega na dlugosci tych rurek...
  
 
JA wiem że wszystko gra ważną role w strumieniu, ale jak bede miał dokładne wymiary strumienia to przecierz jest jedno mocowanie wygaru wiec rurki same wyjda jakie maja byc, a po za tym pobawie sie z rurkami aby uzyskac jak najlepszy efekt. Co do poprzedniej odpowiedzi ja nie chce zarabiać na strumieniu tylko zrobic sobie jak by ktoś był tak łaskawy prosze o pomoc pozdrawiam tomii
  
 
Cytat:
2004-12-19 10:22:23, tomii pisze:
JA wiem że wszystko gra ważną role w strumieniu, ale jak bede miał dokładne wymiary strumienia to przecierz jest jedno mocowanie wygaru wiec rurki same wyjda jakie maja byc, a po za tym pobawie sie z rurkami aby uzyskac jak najlepszy efekt. Co do poprzedniej odpowiedzi ja nie chce zarabiać na strumieniu tylko zrobic sobie jak by ktoś był tak łaskawy prosze o pomoc pozdrawiam tomii


Hm wyzwanie duże ale życze powodzenia. Firma Michael też klepie BREDY niby wg projekty Pachonia ale to jest mizernia i cienizna. Prawdziwe wydechy puszczał kiedyś Pachoń...nie na darmo są żadko spotykane i kosztują po 500-600zł. A takie mają kolesie z RC. Cóż......mam nadzieje że wyjdzie Ci cosik konkret Będzie pierwszy wydech może który cosik zadziała. Pozdrawiam i życze powodzenia
  
 
Miałem okazję posiadać i przetestowac strumę samoróbkę w swoim autku. Pomimo feleru, którym niestety pojawia się problem rozrusznika, palonego kijem Bo nie ma możliwości zamocowania linki Do sedna.
Silnik naprawde zaczął oddychać pełną piersią. Owszem było mnie słychać na drugim końcu osiedla, ale warto było pochałasować. Silnik naprawde pokazał co potrafi Teraz gdy zasadziłem przelot tłumik załamałem się. Silnik tak zamula, że je nie mogę!! Tragedia Moje jest więc zdanie takie, że każda struma będzie leksza od dobrego przelotu;]

  
 
Cytat:
2004-12-19 13:03:10, DaymoN pisze:
Firma Michael też klepie BREDY niby wg projekty Pachonia ale to jest mizernia i cienizna



Hm Kopacz jeździ na takim wydechu... i jeszcze parę osób. Cienizną mi to nie zalatuje. Nie powiem mogli by niektóre detale dopracować, ale bez przesady.

Mnie to wygląda na teksty marketingowe (jak zwykle)!

EDIT:
600PLN za strumień to nówka kosztuje chyba 200PLN.



[ wiadomość edytowana przez: dommel dnia 2004-12-19 15:42:47 ]
  
 
Cytat:
2004-12-19 15:41:12, dommel pisze:
Hm Kopacz jeździ na takim wydechu... i jeszcze parę osób. Cienizną mi to nie zalatuje. Nie powiem mogli by niektóre detale dopracować, ale bez przesady. Mnie to wygląda na teksty marketingowe (jak zwykle)! EDIT: 600PLN za strumień to nówka kosztuje chyba 200PLN. [ wiadomość edytowana przez: dommel dnia 2004-12-19 15:42:47 ]


I widzisz tym się różni prawdziwa BREDA od Pachonia a jakaś padaka.....swego czasu Radtke testował tą BREDE po Michael i na dzień dobry rury sa inne dochodzące do puszki. Powiedz kto z elity RC jeździ na BREDZIE z Michael? A Kopacz hm niech stanie z elitą RC i porównamy........dla mnie wyznacznikiem jest Bruś/Brymora/Mitrocki.....

P.S.200zł to nawet rury u Pachonia o tej samej długości do puszki nie kosztują....
  
 
Cytat:
2004-12-19 16:14:18, DaymoN pisze:
.....swego czasu Radtke testował tą BREDE po Michael i na dzień dobry rury sa inne dochodzące do puszki...



Inność rur to faktycznie powód do zmartwień! Może jakieś konkrety?

Cytat:
2004-12-19 16:14:18, DaymoN pisze:
...A Kopacz hm niech stanie z elitą RC i porównamy........dla mnie wyznacznikiem jest Bruś/Brymora/Mitrocki.....



Hm myślałem, że poruszamy tu temat wpływu wydechu na osiagi a nie umiejętności kierowców


PS
Pachoń twierdzi, że to co wypuszcza Michael jest wg jego projektu i nie różni się w istotny sposób od prototypów jeżeli chodzi o osiągi.
  
 
Cytat:
2004-12-19 19:46:55, dommel pisze:
Hm myślałem, że poruszamy tu temat wpływu wydechu na osiagi a nie umiejętności kierowców PS Pachoń twierdzi, że to co wypuszcza Michael jest wg jego projektu i nie różni się w istotny sposób od prototypów jeżeli chodzi o osiągi.



Hm, różni się i to dużo....wierz mi...
  
 
Daymon, widzę, że znowu zaczynasz wywód z serii "wiem, ale nie powiem" . Jak mi znajdziesz kupców na starą "prawdziwą" bredę za 500-600 to wal do mnie
  
 
No tak pani z ukrainy twierdziła, że wyleczy raka za 31000PLN
  
 
Cytat:
2004-12-19 20:11:10, widynek pisze:
Daymon, widzę, że znowu zaczynasz wywód z serii "wiem, ale nie powiem" . Jak mi znajdziesz kupców na starą "prawdziwą" bredę za 500-600 to wal do mnie


Co mam powiedzieć...nie znam wymiarów...wiem że rury miały inną długość i coś zaczepiało o rozruch. Oryginalna BREDA wchodzi bez stresu jedynie z półką po lewej trzeba się bawić to all.
  
 
ja widzilem na wlasne oczy brde ktora zeby zamontowac do malara trzeba bylo:
ciac pas tylny, ciac pulke, sciagac obudowe termostatu i jeszcze tam pare tuningow dokonac. oryginalna ona czy nie ?? a dlugos rur wg. mnie ma zasadnicze znaczenie.
  
 
Mi to wsio ryba, czy będę miał pułeczkę z boku, belka już jest podcięta i wzmocniona, puszka termostatu to jednak strata, ale najważniejsze by rozrusznik się mieścił;]
  
 
Ja tam mam Michaela i nie narzekam Dommel chyba tez bo widac ze mu troche odblokowalo autko

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-12-20 11:15:49, Pulpit pisze:
Ja tam mam Michaela i nie narzekam Dommel chyba tez bo widac ze mu troche odblokowalo autko Pozdrawiam



ja niebawem też zaopatrze sie w produkt michaela , zobaczymy co z tego bedzie
  
 
A ja ostatnio wygonilem tekle i zalozylem przelot... na niskich obrotach nie czuc duzej roznicy ale na wysokich to jest duuuza roznica... no wiadomo ze nie to co strumien, ale roznica jest wyczuwalna. Na strumien nie ma cza$u i silnika odpowiedniego narazie.
powodzenia w budowie wydziora
  
 
a ile kosztuje ta od michaela nowka?
  
 
Cytat:
2004-12-20 18:13:47, speed555 pisze:
a ile kosztuje ta od michaela nowka?



Katalogowo to 200 lub 220PLN (z nierdzewki). Za tyle są w stanie wysłać, a przesyłka to jakieś 35PLN więc jak byś był u nich w Żorach to się targuj o jakieś 30-40 mniej od tego co ci powiedzą wg katalogu.

Można też podobno kupić w Rako w Wieliczce za 195PLN.

Ceny nie obejmują mocowania, które trzeba wykonać we własnym zakresie - najlepiej z płyty alu.