świetne audio za niewielką kasę..

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
1.Nie znam się na elektryce więc mój pomysł może się okazać totalną klapą

Mianowicie: Nie mam kasy na jakieś fajne głośniki do mojego malucha ani na radyjo...ale za to przy kompie mam głośniki creativa tzn:2 satelitki i subwoer, przed momentem podłączyłem do nich zwykłego walkmana i grają dokładnie tak samo jak podłączone do kompa...więc wpadłem na szalbierzny pomysł zamontowania ich w moim bolidzie: satelitki pod siedzenia a subwoer na tylniej półce....tyle że sęk w tym że aby z mojego komputerowego potrzeba kontaktuPP
Więc czy można odciąć końcówkę (tę co wkłada się do kontaktu) i podpiąć dwa kabelki pod akumulator???????
MOŻE KTOŚ Z WAS WIE CZY WOGÓLE COŚ TAKIEGO JEST MOŻLIWE))) ?????(jesli tak to można mieć spoko audio w samochodzie)
  
 
akumulator = 12V
kontak = 220v

myslisz ze beda graly?
  
 
da sie ale musiałbyś założyć przetwornice z 12 na 220 są takie, gdzieś widziałem ale to gra nie warta świeczki, taką jakość uzyskasz na radiu z supermarketu za 49.99 + głośniki za 25 zł a myślę, że za taką przetwornicę więcej zabulisz


EDIT:

Ale są głośniki do walkmanów co są aktywne (nie mają wzmacniacza) i podłączasz je jak słuchawki ale w kaszlu to będziesz jakieś pierdzenie słyszał a nie muzykę z takich

[ wiadomość edytowana przez: owz dnia 2004-12-22 01:18:51 ]
  
 
czyli jednak nie znam się na elektrycę;( ehhhh a już się cieszyłem
  
 
sama przetwornica kosztuje sporo ( w media markt widzialem za ok 250 zl)
  
 
panowie transformator .....................
  
 
Cytat:
2004-12-22 12:58:15, florek127 pisze:
panowie transformator .....................



właśnie, że przetwornica
  
 
transformator!


[ wiadomość edytowana przez: pterock dnia 2004-12-22 13:50:29 ]
  
 
ehh elektrycy
przeciez uklad wzmacniacza w tych glosnikach nie jest zasilany z 220V, w srodku musi byc zasilacz - przetwornica np. 220/12V. napiecia jednak nie da sie odgadnac., trzeba je sprawdzic albo odczytac. sadze, iz na 12 V z samochodowego aku bedzie to grac, ale to w srodku trzeba bedzie podlaczyc jakis stabilizator napiecia (lub nie ,to zalezy) i smigac z aku
pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2004-12-22 13:40:18, cypherius pisze:
ehh elektrycy przeciez uklad wzmacniacza w tych glosnikach nie jest zasilany z 220V, w srodku musi byc zasilacz - przetwornica np. 220/12V. napiecia jednak nie da sie odgadnac., trzeba je sprawdzic albo odczytac. sadze, iz na 12 V z samochodowego aku bedzie to grac, ale to w srodku trzeba bedzie podlaczyc jakis stabilizator napiecia (lub nie ,to zalezy) i smigac z aku pozdrawiam.



pewnie LM317
  
 
Tak ze napisze to u nas w elektryku chłopaczek woził zestaw 5,1 podpiety pod wzmacniacz ...
A wzmacniacz brał sygnał z walkmana i grało to całkiem przywoicie....
  
 
LM 317 czemu nie
czekajmy moze jeszce sie krzemowy wypowie i cos da rade zmajstrowac z tym creative, chociaz mysle ze lepiej kupic jakies zwykle glosniczki.
  
 
LM 317 to nawet ja historyk znam... ale po co stabilizator jak aku daje prad stały? nie znam sie ale tez kiedys o tym myslalem wiec powiem do jakich wnioskow doszedlem...

nie warto bo dzwiek z takich glosnikow jest z dupy na maxa!! nawet ten niby bas jest do niczego, lepiej kup sobie glosniki alpharda za 70 zł zrob poleczke (albo kup ode mnie) zakup radio "pionier" za 15 zł i bedzie ci to lepiej bralo... dziwiek z komputerowego audio to zwykly tani szit.

Ja niestety pograzam sie w audiofilskiej chorobie i w tym momencie jestem na etapie Alpine E-type i CD VDO - poki co mi wystarczaja, ale jak znam zycie to pewnie niebawem przestana...
  
 
teraz tylko nasówa sie pytanie za 100 punktów kto ma rację??
  
 
w gruncie rzeczy jeśli ktoś nawet nie ma kasy na radio PIONIER;P a ma walkmana lub discmana to może kupić zwykłe głosniczki do walkmana za 10zł;p buhahahah))))))
Ja na razie szukam jakiegoś taniego rozwiązania bo mam jeszcze parę innych rzeczy do zrobienia w moim malaczu a audio jest na samym końcu....ale coś bym czasem posłuchałPPP
****najtańsze radio w media markt 70zł elta...(((
  
 
niemusisz odrazu kupowac radia.
mozesz kupic tak jak ci radza koledzy glosniki a do nich zapodac wzmacniacz i do niego podpinasz discmena .
kumpel tak ma podpietego discmena z mp3. tyle ze za wzmacniacz robi mu stare radio blaupunkta.wpina kabel i smiga.

czasem na bazarach na starociach mozna kupic jeszcze grajace glasniki po smiesznych cenach
niewiem jak to jest ale podobno sa tanie zestawy czesci ZROB TO SAM.
instrukcja i zrobisz sobie wzmacniacz.
  
 
Ej wy sobie jaja robicie ?? ja w aucie mam pozyczony wzmacniacz plus adapter jolka .....plyta Majki jezowskiej mi przycina ale reszta chodzi okej
  
 
lepiej jezowska niz kobite na prawym fotelu coi ci skrzeczy ze kola zapiszczaly itp.
  
 
ja nie mam takich problemow.....moze dlatego ze nie mam tez potrzeby piszczec kolami
  
 
no z tym wzmacniaczem to może nie jest zły pomysł