Odskakuje centralny...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
wiem, ze taki watek juz gdzies byl na forum ale jakos nie moge znalezc - wybaczcie prosze

Otoz mam taki problem: gdy zamykam auto z pilota, centralny zamyka drzwi ale jakos nie do konca i po chwili je otwiera. Z kluczyka jestem w stanie zamknac wszystkie drzwi (tzn nic nie odskakuje) poza prawymi przednimi.
Aha... jezeli zamkne z kluczyka to otwierac z pilota tez nie moge...

Co zrobic ? Troche to niewygodne...

P.S. Najlepsze zyczenia swiateczne
  
 
u mnie jest problem tego typu zamykam z pilota pięknie ładnie, włancza się alarm zamek zamyka wszystkie dzrwi, ale jak chce otworzyć to wyłancza sie alerm a zamek otwiera sie a następnie zamyka i koniec, trzeba kluczykiem otworzyć, każde dzrwi osobno. Byłem w serwisie forda powiedzieli że siłownik w jednych dzwiach jest zepsuty. Wymiana sie nie opłaca chyba że na cały nowy zamek ok 900zł, więc postanowiłem z tym żyć. myślę że u ciebie będzie podobna sytuacja czyli ciś z którymś siłownikiem, kurcze ale wypracowanie mi sie napisało.
  
 
Cytat:
2004-12-25 12:03:11, fryszard pisze:
u mnie jest problem tego typu zamykam z pilota pięknie ładnie, włancza się alarm zamek zamyka wszystkie dzrwi, ale jak chce otworzyć to wyłancza sie alerm a zamek otwiera sie a następnie zamyka i koniec, trzeba kluczykiem otworzyć, każde dzrwi osobno. Byłem w serwisie forda powiedzieli że siłownik w jednych dzwiach jest zepsuty. Wymiana sie nie opłaca chyba że na cały nowy zamek ok 900zł, więc postanowiłem z tym żyć. myślę że u ciebie będzie podobna sytuacja czyli ciś z którymś siłownikiem, kurcze ale wypracowanie mi sie napisało.



Mi się ostatnio zdażyło jak było teraz kiedyś -6 stopni na dworze.
Chcę auto otworzyć a centralny się otwiera i zamyka. nawet z kluczyka sie nie dało otworzyć. chyba coś przymarzło.
udało mi się wejśc do auta w ten sposób że szybko pociągnąłem za klamkę w tylnich drzwiach miedzy cyklem otwarcia i zamknięcia.
  
 
Cytat:
2004-12-25 12:03:11, fryszard pisze:
Byłem w serwisie forda powiedzieli że siłownik w jednych dzwiach jest zepsuty.


Nie wiem czy to silownik skoro mozna zamknac z mastera... No chyba, ze przyczyna lezy w zle dzialajacym silowniku drzwi pasazera.
U mnie jest jeszcze problem z otwieraniem drzwi od wewnatrz... Zamknac mozna bez problemu ale jak sie zablokuje to na amen trzeba bardzo delikatnie otwierac - wtedy jest ok, inaczej sie blokuje.
  
 
ja sie na tym średnio znam tylko powtarzem czo powiedzieli w serwisie. chyba nawet coś mówili o dzwiach pasażera.
  
 
a spróbujcie przesmarować wszystkie linki , cięna i mechanizmy centralnego... mysle ze powinno pomóc
  
 
Cytat:
2004-12-25 18:58:31, VinCe pisze:
a spróbujcie przesmarować wszystkie linki , cięna i mechanizmy centralnego... mysle ze powinno pomóc


Przeraza mnie fakt rozbierania drzwi ale faktycznie od tego zaczne... w poniedzialek moze.
  
 
Kacza jak sie poprawi to napisz. wtedy też bym sprubował w swoim. z góry dzięki.
  
 
no u mnie pomogło... a rozbierania drzwi nie jest w sumie tak dużo.... w wakacje z micabem rozbieraliśmy drzwi w ciemnościach i klamka do dzisiaj działa więc to nic strasznego
  
 
Vince A co u ciebie było nie tak?
  
 
u mnie gdy tylko temp spadnie poniżej zera to wejście do autka graniczy z cudem ,na szczeście zwasze ten cud jakos następuje,tylko nieraz czekanie na niego 20min o piątej rano nie jest zbyt miłą perspektywą,chyba też nie czeka mały remoncik zameczków
  
 
Cytat:
2004-12-25 22:13:08, fryszard pisze:
Kacza jak sie poprawi to napisz. wtedy też bym sprubował w swoim. z góry dzięki.


No więc nie wytrzymałem i rozebrałem drzwi dzisiaj
Samo rozbieranie faktycznie nie jest aż takie skomplikowane o ile wie się jak zdjąć korbkę od szyby (Patent z podłożeniem śrubokrętu i przekręceniem korbki działa wkłada się śrubokręt między pierścień a korbkę).
Natomiast z samym zamkiem poległem Najprawdopodobniej walnięty jest siłownik bo teraz już wogóle nie reaguje na mastera.
Chyba trzeba wymienić na nowy...

A tak swoją drogą to strasznie ciasno w tych drzwiach. W porównaniu z P206 masakra
  
 
No wiec jestem po doglebnych przemysleniach
Dzieja sie u mnie straszne cuda z tym centralnym,
najpierw okazalo sie, ze odbija jedne slave bo drut jest za miekki i nie domyka zamka. Po wymianie na hartowany jest tak, ze drzwi pasazera z przodu sie blokuja ale otwarte zostaja tylne. Po odlaczeniu silownika jest dobrze (silownik byl podmieniany).
Gorzej z otwieraniem ze srodka. Praktycznie sie nie da otworzyc.