Do uzytkowników fiata 127 !

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mianowicie chciałbym zapytac jakie silniki wejda do 127-ki razem ze skrzynią ... lub ew na jakiej skrzyni warto robic mocnego swapa ... po drugie ... moze ktos ma jakies artykuły o swapach 127-ki ... po trzecie jakie ograniczenia przy montarzu innego silnika stwarza konstrukcja fiata 127 ... (tzn ew adaptacja komory silnika ... zby niska/zbyt krotka/wąska (na co nalezy zwrocic szczegolna uwage przy wyborze ew silnika...

z gory dzieki za kazda pomoc ....
  
 
Jezu daj sobie spokój.Temat juz nudny jak flaki z olejem.Poszukaj sobie w necie na gogolu.
  
 
Gdyby ci sie chcialo [opszukac wiedzialbys kto robi mocnego swapa w 127. wyszukiwarka nie gryuzie
  
 
długo tak jak wy tu niejestem ... szukałem i interesujacych mnie rzeczy nieznalazłem ... chodzi mi o silniki inne niz fiatowskie itp.

temat dotyczy wszystkich silników ...
  
 
cichy buduje cos konkretnego w dalszych planach 2.0 moze lepiej zastanó sie ile masz pieniedzy tzn na jaki silnik itd a najlepiej odezwij sie do niego a tak pozatym musisz miec zdrowa bude i to nawet bardzo a wiadomo ze mk1 to ciezko o igle mozna powiedziec nierealne
  
 
Topic o silnku w 127

Pozdrawiam wystarczy poszukac. Ps a centralnie to chyba z kazdej osobówki wejdzie ..
  
 
ale z Was niemiluchy,co z tego ze ten temat sie powtarza?jesli nie macie zamiaru komus pomoc to po co wogole cos piszecie?to straszne ten temat juz byl aaaaa bede krzyczal,normalnie dzieci z was
  
 
hmm ja slyszalem ze ponoc ktos z gliwic wsadzil 1,3 ze sporta - jestem w trakcie szukania kontaktu do tego kolegi

ja wkladam DOHC a jaka pojemnosc to sie zobaczy napewno na koncu bedzie 2,0 16V ale o tym jak juz bede mial tajle narazie mam blok i kupe checi (mam tez kompletnego 1,6 DOHC z Lanci) a co sie da wsadzic

jak masz migomat troche pojecia o spawaniu duzo pomyslow to powiem ze tam prawie wszystko mozesz upchnac

ja myslalem zeby kupic drugiego fiacika i zrobic w nim silnik wzdluznie i naped na tyl troche bedzie rzezby ale w lato wlasnie taki fiacik powstanie jak nie moj to takiego zbuduje dla kogos

pozdrowka
cichy
  
 
cos jak clio v6 niepozorny wymiatacz. a jaki silnik tam zapakujesz ?? v6 v8 czy cos rzedowego ?
  
 
DOHC jedyny i sluszny Fiat albo Lancia
  
 
prawdopodobnie abo na zime nastepna albo narok 2006 wp lanach budowa od podstaw małego lekkiego potworka ...

a co silnika ot niekoniecznie miałby byc fiatowski ... mi chodziło konkretnie o sillnik 2.0 -2.3 od saaba turbo .... odpowiednio 175/185 - 225 km maja wypasiony wykresik mocy ...mozment od 900-2300 obr az do gory poprostu miodzik

fajnie jakby wszedł razem ze skrzynią ... tylko saab jest troche szerszy ... jak wygladąłoby ew mocowanie polosi

puki co chchiałbym znac mozliwosci rozbudowy ... samochod ma duzy + jest lekki
  
 
skoro tak szastasz kasa to silnik z lanci delty integrale w serii 180KM - a sam popatrz ze on duzo wiecej gabarytow nie zajmuje niz zwykle DOHC
  
 
Powoli, powoli. Cichy-widziałeś kiedyś wyciągnięty silnik z Delty turbo? Miałem okazję porównać leżące obok siebie zwkłe 2.0 i 2.0 turbo z delty-ten z delty jest prawie 2 razy szerszy. Do 127 nie upchniesz-chyba, że kolektory wydechowy z turbiną będzie na zewnątrz samochodu. Silnik z Lancii ma wałki wyrównoważające, ogromny kolektor ssący pod wtrysk, wydechowy to już kolos razem z turbiną. Nie wlezie. Ale do 131 wlezie bez problemu
  
 
od razu ze szastam kasa ...
taki silnik od saaba kosztuje tyle co inne ale fakt to niejest swap do malucha dlatego plan jest dosc odległy ... pozatym silnik z lancii srednio mnie interesuje ...
taki saab seryjnie ma te 185 km i jest pewnosc ze zrobi taki sam przebieg albo i wiekszy przebieg bo fiacik 127 wazy do saaba tyle co nic

pozatym chodzi własnieo tkaie wzgledy ... na co trzeba uwazac przy doborze silnika ... tak jak poprzednim poscie ze niby ten silnik jest bardzo szeroki ...
  
 
Pakuj centralnie do siodemy tak jak napsial nizej cichy
  
 
blade: jakbys chcial, to w letniewie jest kles, ktory robi praktycznie tylko saaby Ma niedrogo. i troche handluje tymi autami.

A 2.3T chodzi zajebiscie juz w saabie Chcialem nawet kupowac 900-ke ale za duzo kosztuja czesci... Niestety nawet uzywki sa cholernie drogie.
  
 
Seru widzialem i dlatego sadze ze bedzie o o wiele latwiej wsadzic niz silnik z saaba

a ja nie mowie o centralnym silniku lecz o klasycznym rozwiazaniu silnik z przodu, skrzynia wal i most
  
 
Myslelem ze centtrala walisz :]
  
 
dzieki borys zai nfo na pewno skorzystam nawet zeby ozbaczyc jak te silniki wygladaja scignac jakies wymiary czy cos
a jakies inne propozycje ?

zostąłbym raczej przy rozwiazaniu przod silnik i przod naped ...
  
 
A ja pakuje 1.3 od sporta
Może nie bedzie jakiś straszny zwijacz asfaltu, ale nie będzie się czego wstydzić
Na razie jednak czeka mnie spawanie, spawanie i jeszcze raz spawanie... w końcu jakktoś już trafnie zauważył MK1 w stanie igła to baaardzo ciężko dorwać...
Pozdrawiam