Pomocy!!!!!!!!!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
miałem podłączone radio, tak że można było je włączyć dopiero po ustawieniu stacyjki w pozycji I, inaczej nie działało, chciałem to zmienić zacząłem przy nim grzebać, zlutowałem dwa kabelki, i podłączyłem kable w mgnieniu oka zrobiły się ciepłe, po ok 2 sekundach odłączyłem radio. po podłączeniu radia tak jak było nie wystartowało!!! co się mogło stać? sprawdziłem bezpiecznik ( ten z tyłu) ale jest sprawny. czy da się coś zrobić z radiem? ile to może kosztować?
  
 
Cytat:
2004-12-31 15:04:50, fryszard pisze:
miałem podłączone radio, tak że można było je włączyć dopiero po ustawieniu stacyjki w pozycji I, inaczej nie działało, chciałem to zmienić zacząłem przy nim grzebać, zlutowałem dwa kabelki, i podłączyłem kable w mgnieniu oka zrobiły się ciepłe, po ok 2 sekundach odłączyłem radio. po podłączeniu radia tak jak było nie wystartowało!!! co się mogło stać? sprawdziłem bezpiecznik ( ten z tyłu) ale jest sprawny. czy da się coś zrobić z radiem? ile to może kosztować?



a bezpiecznika w skrzynce nie wywaliło??
Masz napięcie na przewodach??
  
 
Jezeli wszystko oki z podlaczeniem to poszla dioda w radiu. W serwisie skasuja Cie na jakies 50 zl, jak bys byl z Lodzi to bym Ci zrobil za cene diody
  
 
No, faktycznie nie powinno to byc drogie.
  
 
Hmmm no a moze jednak bezpiecznik ? Ale kurde chopie cos Ty tam połączył ze sie cieplo zrobilo ??? Przeciez to ciezko pomylic plus do + i minus do - ... a kabel ze stacyjki wpisdu wywalic.
  
 
Cytat:
2004-12-31 16:43:20, NoSeK pisze:
Hmmm no a moze jednak bezpiecznik ? Ale kurde chopie cos Ty tam połączył ze sie cieplo zrobilo ??? Przeciez to ciezko pomylic plus do + i minus do - ... a kabel ze stacyjki wpisdu wywalic.



Hehe, zebys wiedzial, ze nawet dobry elektronik sie czasami pomyli Ja np. wzialem moje radyjko na imprezke, gdzie nie bylo pradu tylko akum 12V. I wszystko by bylo ladnie, gdyby nie to, ze ktos podlaczajac inny zestaw mial zamienione kolory kabelkow, tzn czerwony byl do minusa, a czarny do plusa. Sugerujac sie kolorami podlaczylem. Nie dzialalo. Dobre podlaczenie tez nie dawalo skutku, bo dioda poszla. Wzialem na stol, 5 minut roboty i radyjko jak nowe. Jeszcze musialem jedna sciezke naprawic, bo wywalilo w pizdu.
  
 
dzięki wszystkim. czyli radio raczej dobre? a już się wystraszyłem. zdaje się że spiołem kabel od stacyjki, plus z aku, i mase. (niezła mieszanka co??) i zaś kaska pujdzie się rżnąć.
  
 
Problem w tym, ze ta dioda jest w radiu, wiec to radio poszlo
  
 
dzięki wzsystkim, okazalo się że poszedł bezpiecznik nr 18 w instalacji samochodu. Wymieniłem radyjko działa. jeszcze raz dziękuje wszystkim i życze szczęśliwego nowego roku!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Cytat:
2004-12-31 18:31:46, fryszard pisze:
dzięki wzsystkim, okazalo się że poszedł bezpiecznik nr 18 w instalacji samochodu. Wymieniłem radyjko działa. jeszcze raz dziękuje wszystkim i życze szczęśliwego nowego roku!!!!!!!!!!!!!!!!



to znaczy że miałem rację
  
 
Ja tez, ja tez !!!
  
 
Cytat:
2004-12-31 19:11:45, NoSeK pisze:
Ja tez, ja tez !!!



no to kurcze Bartek ciekawe co wygraliśmy
  
 
GŁÓWNA WYGRAN: ODGŁOS OTWIERANEGO SZAMPANA