Panowie wazna pytanie PILNE/kupno auta a US

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie wazne pytanie. Jak kupuje fure za cene ponizej 1000zl. to musze w skarbowym cos placic czy nie ??? jak to jest ????


[ wiadomość edytowana przez: widynek dnia 2005-01-03 21:09:57 ]
[ powód edycji: temacik ]
  
 
z tego co mi wiadomo auta własnie do kwoty 1000 sa zwolnione z oplaty skarbowej... a powyzej to i tak jest 2% od wartosci czyli 20 pln by ci wyszło
  
 
DDddzieki a jak to jest jak kupie samochod ponizej tego 1000zl. to jade jeszcze do skarbowego zeby mi cos dali ze jest zwolniony zpodatku czy odrazu do urzedy konunikacji po dowod i tablice ?
  
 
Cytat:
2005-01-03 18:13:39, maskekk pisze:
DDddzieki a jak to jest jak kupie samochod ponizej tego 1000zl. to jade jeszcze do skarbowego zeby mi cos dali ze jest zwolniony zpodatku czy odrazu do urzedy konunikacji po dowod i tablice ?


jak kupisz ponizej 1000zl to nie placisz podatku, ale i tak musisz zglosic to w urzedzie skarbowym i wypelnic PIT'a
  
 
Acha czyli najpierw skarbowy a potem komunikacyjny
  
 
Najlepiej żebyś maiał tego PITa jadąc kupować auto, bo tam będzie potrzebny podpis sprzedającego.
  
 
do 1000zł nie musisz wypelniac pita tylko znaczki skarbowe i ksero umowy tak jest umnie przynajmniej ponad 1000zł to tak pita trza
  
 
Dzieki panowie to ja lece kupowac a pita mam na wszelki wypadek pozdro i jeszcze raz dziekuje
  
 
Jak kupiłem 126p i w umowie miałem poniżej 1000 to kobita w skarbowym odesłała mnie odrazu do WK i żadnych PIT'ów nie wypełniałem.....
  
 
zalezy od woli urzedasa......jak bylem na bemowie to baba chciala zeby umowa byla podbita w US.....na pradze pld z kolei juz nie.........wiec badz tu madry...najlepiej zeby dwa razy nie latac idz do US i podbij umowe ze auto jest zwolnione i miej to w dupie
  
 
nie wiem, nie znam sie, nie interesuje mnie (jak na razie) wiec nie mozna bylo jakos nazwac tego watku, chocby po to ze jak np za rok bede lub ktos bedzie mial taki problem to wpisze cos w wyszukiwarce i trach wyskoczy ten watek i juz bedzie problem z glowy. ot taka sugestyja
  
 
Cytat:
2005-01-03 19:08:01, goorek pisze:
nie wiem, nie znam sie, nie interesuje mnie (jak na razie) wiec nie mozna bylo jakos nazwac tego watku, chocby po to ze jak np za rok bede lub ktos bedzie mial taki problem to wpisze cos w wyszukiwarce i trach wyskoczy ten watek i juz bedzie problem z glowy. ot taka sugestyja



a po co? niech sie ludzie domyslaja o co chodzi
  
 
Jak kupisz auto ponizej 1 tys to placisz tylko 5 zl za znaczek wiem bo sa,m ostatnio tak mialem. I nie muai tego formulazu co masz do wypelniena dawac podpisu sprzedajacego. Wypaleniasz tylko ty jako kupujacy i tyle
  
 
W wydziale komunikacji i tak cie nie obsłuza-bez papierka z urzedu skarbowego-niezaleznie ile fura kosztowała.Tak ze tak czy tak urzad na pierwszym miejscu
  
 
Fakt moglem inaczej moja wina. tylko widzicie panowie mialem malo czasu a wyszukiwarka nie dala zadnego efektu :/ widze ze niestety zdania co do tego calego pitu sa podzielone :/ na wsze;lki wypadek i tak go mam ale zaryzykuje bez niego
  
 
a co jedziesz kupic ?
  
 
juz kupil i juz ma wsio wypełnione

trzeba bylo piotrek odrazu zapytac ....


milej jazdy i dbaj o niego !!!! bede to kontrolował


[ wiadomość edytowana przez: Marcel dnia 2005-01-03 20:23:22 ]
  
 
Bede dbal spokojna glowa Kobiecie swojej nie dam hehe