Smierdzi spalinami?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

SLuchajcie mam wrazenie ze w moim MKV dosyc mocno czuc spalinami w srodku (na 100 nie wiem czy to spaliny dziwny malo przyjemny zapach "jakby maggi" jak powiedziala mama dziewczyny).
Wystepuje glownie przy wlaczonym "cieplym" nawiewie.
Kiedys mi ktos powiedzial, ze czuc olejem.

Jest mozliwe, ze to skutek za duzego poziomu oleju w silniku?
mam go chyba lekko za duzo. nastawiam sie na upuszczenie trochszke oleju, ale bez kanalu to chyba bedzie ciezko zwlaszcza, ze nie wiem gdzie sruba..

Przejechalem tak juz kilkaset km. naczytalem sie o wydmuchanych uszczelkach (powod - za duzy poziom oleju). Deczko sie wystraszylem slusznie?

  
 
odpowiem tak, zreszta moze to dziwne ale u mnie tak bylo w moim starym mk4 smierdzialo spalinami, bo przedostawaly sie z tylu auta do srodka... bo byla nieszczelna klapa tylna a wiadomo ze za autem jest dosc duza rotacja powietrza i wtlaczalo lekki zapaszek do srodka...
  
 
to nie koniecznie musza być spaliny. Raczej tak czuc (maggą) płyn z chłodnicy. moze masz nieszczelną nagrzewnice. sprawdz czy ci nie ubywa płynu z zbiorniczku wyrownawczym jesli tak no to masz winowajce.
  
 
Cytat:
2005-01-03 23:05:42, Rick_3 pisze:
to nie koniecznie musza być spaliny. Raczej tak czuc (maggą) płyn z chłodnicy. moze masz nieszczelną nagrzewnice. sprawdz czy ci nie ubywa płynu z zbiorniczku wyrownawczym jesli tak no to masz winowajce.




ubywa bardzo powoli - fakt mam nieszczelnosc, ale ubywa prawie niezauwazalnie.
  
 
U mnie tez kiedys smierdzialo spalinami. Mialem rozerwana odme ktora idzie od filtra powietrza Zalozylem odme od passata bo byla tansza i skonczyl sie smrod w srodki. Powodzonka...