Głośna praca silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich,

mam troche dziwna sprawe a mianowicie:

silnik w moim fiacie nadzwyczaj głośno pracuje, nie chodzi mi o wydech, ale o sam silnik. ciezko jest mi okreslic glosnosc, ale jest zdecydowanie wieksza od normalnych samochodów. olej mam w porzadku.

jaka moze byc tego przyczyna?? a moze to naturalne moze po prostu te fiaty pracuja tak głosno??

czekam na jakies rady. pozdrawiam.
  
 
No pozytywka to na pewno nie jest ... A poduszki masz w porządku ?
  
 
poduszkini to raczej e bo tu nie chodzi o stuki silnika, tylko o głośną pracę ogólnie, jakby korbowód i wałki sie "głośno" kręciły.

pozdrawiam
  
 
Moze powinienes ustawic zawory ??
  
 
trudno jest dokonac diagnosy na odleglosc. Fiatowskie DOHC mialy fabrycznie dosc duze luzy zaworowe (0,45-0,60), wiec troche klapac musza Inna sprawa, ze moze Ci sie panewki koncza. Chy stukanie slyszalne jest caly czas czy tez np przy poderwaniu silnika (gwaltowne zwiekszenie predkosci obrotowej). U mnie np halasuje skrzynia biegow, ale tylko na jalowym. Co ciekawe- druga skrzynia i halasuje tak samo Moze u Ciebie jest podobnie? Nie cichnie po wcisnieciu sprzegla?
  
 
na biegu jałowym silnik pracuje glosno ale przy dodawaniu gazu glosnosc rosnie ale nie bardzo, tak normalnie, po prostu obroty sie zwiekszaja, ale zainteresowaly mnie te panewki. jestem jeszcze laikiem jesli chodzi o silniki i nie za bardzo wiem gdzie to jest i jaka funkcje spelnie. prosze o jakas odpowiedz.

prosze sie nie smiac. kazdy kiedys musi sie nauczyc.

pozdrawiam
  
 
Wydaje mi się, że jak pojedziesz do mechanika na przeszpiegi, to ci powie czy stukają panewki, bo to wprawne ucho (nie moje) chyba słyszy.