Dioda przy zegarku

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
moze ktos wie do czego jest dioda przy zegarku w essim V

po odpaleniu ona swieci ale zaraz po chwili gasnie

co to jest
  
 
w mk VII dioda jest od immobilizera. czy twoja dioda miga na postoju? jeśli tak to też może być immobilizer. ale moge się mylić bo mam mk VII więc niech się wypowie ten kto ma mk V
  
 
jest alarm i miga na postoju

ale to swiecenie na postoju
  
 
hm. troche dziwne, bo u mnie nie ma zadnej diody kolo zegarka.
chyba ze jestem jakis slepy, lecz w to watpie.
Moze ktos przy zakladaniu alarmu czy czegos tam innego sobie to zrobil. W kazdym badz razie u mnie nie ma zadnej diody ani kolo zagarka ani gdzie indziej co by mi migala.

pozdro 600
  
 
w RSach byly takie male czerwone diody
a do czego one to nie wiem
  
 
No ja tez mam V i nie ma tam nic oprocz zegarka. Brak jakichkolwiek diód.
  
 
A ja mam kombi mk5 i mam diode czrwoną taki mały prostokącik ale nie wiem od czego jest.
  
 
Ja miałem MKV Ghia i była tam dioda migała po zamknięciu drzwi był to fabryczny alarm i ponoć test komputera jak dioda po odpaleniu gasła znaczyło to, że wszystko jest ok.
  
 
a jak nie gasnie?
u mnie ta dioda jest i ona na pewno nie jest od alarmu ani immobilaisera.
U mnie tak czasem jest ze nie gasnie od razu po odpaleniu. Normalnie to gasnie razem z kontrolka plynu spryskiwacza.
Ostatnio jednak pali sie dluzej (jakies 5 moze 7s dluzej) i wiem ze auto nie chodzi tak jak trzeba. nie bardzo juz wiem gdzie szukac bo kiedys (moze z rok temu) tez byl okres kiedy palilo sie dluzej. ciekawe czy nie pokazuje one bledow w kompie bo
a) za ktoryms tam odpaleniem gdy nie ma bledow to sa one kasowane i to by tlumaczylo czemu rok temu samo przeszlo
b) czuje ze mi sie zle zaprogramowal teraz komp. Bo wyciagalem aku i wkladalem go poznym wieczorem. no i w instrukcji jest napisane ze po pdpaleniu tam kilka minut badz 8km roznym stylem. ja odpalilem, pochodzil chwile, obroty falowaly znacznie (ale chyba to normalne przy adaptacji).....i zgasl pierwszy raz sie mu zdarzylo aby zgasl przy adaptacji.
chyba zrobie rest kompa profilaktycznie.
Pytanie teraz. czy po zresetowaniu
-od razu jechac
-niech chodzi na wolnych
-zapiac klemy na zimnym silniku
-zapiac klemy na cieplym silniku
  
 
U mnie w MKVII też jest dioda. Znajduje się między przyciskami do ustawienia zegarka. Zapala się przy odpalaniu i po kilku sekundach gaśnie. Od czego ona i do czego słuzy to nie mam bladego pojęcia
  
 
Cytat:
U mnie w MKVII też jest dioda. Znajduje się między przyciskami do ustawienia zegarka. Zapala się przy odpalaniu i po kilku sekundach gaśnie. Od czego ona i do czego słuzy to nie mam bladego pojęcia

...to jest dioda imobilaisera ...nigdy Cię to nie interesowało, dziwne bo ja lubię wiedzieć

A co do świecenia a dokładniej migania w trakcie postoju to nie wszystkie essiki tak mają, że kazdemu miga
  
 
jak immobilizer działa poprawnie to dioda miga jak coś z nim nie tak to diioda naie miga lub zapala sie podczas jazdy.
  
 
Jest to dioda wskazująca zasilanie całego układu silnikowego prądem i ma trzy fazy świecenia :

1. Kluczyk może być w stacyjce ale NIE przekręcony - dioda miga co sekundę,
2. Kluczyk został właśnie przekręcony (układ elektryczny jest poddawany kontroli i świecą się lampki kontrolne oleju, hamulców itp.) – dioda świeci się bez przerwy przez cały test,
3. Kluczyk jest przekręcony, silnik już jakiś czas chodzi – dioda nie pali się w ogóle, zgasła po pomyślnym przejściu testów.
  
 
no dzieki za wszelkie informacje
  
 
szkoda ze te wszytskie informcje to do Mk7
  
 
Wiecie co, jezeli chodzi o te diode to mam swoja teorie Tzn, ja np. nie mam fabrycznego alarmu, ale immo mam - wiec dioda zapala sie tylko podczsa testu immo, ale nie mruga - bo nie sygnalizuje istnienia alarmu. Natomiast w Essich, ktore maja fabryczny alarm, dioda mruga po wylaczeniu zaplonu. Czy mozecie potwierdzic te teorie?
  
 
Toć właśnie o tym pisałem nie u każdego miga
  
 
Cytat:
2005-01-07 05:45:09, tjmdm pisze:
Toć właśnie o tym pisałem nie u każdego miga



Hehe, niom, tylko wlasnie mnie zastanawia, czy to mruganie uzaleznione jest od alarmu
  
 
ja mam fabryczny i alarm i po przekreceniu kluczyka w zamku sie wlacza(ato zamkniete) i zaczyna migac dioda
apo otwariu gasnie
  
 
A ja mam mkV Ghia i żadnej diody przy zegarku nie mam? Szkoda bo ja też chciałbym, żeby mi migało!!!