Nowe dziecko w rodzinie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po wielu miechach poszukiwań wreszcie udało mi sie znaleźć odowiednią furke (a właściwie materiał wyjściowy). O 13 dokonałem podpisania umowy i od tej chwili przepiękny czerwony DF '87 był wyłącznie moją własnością. Kupiłem go od drugiego wlaściciela, który miał go od 7 lat i własciwie cały czas trzymał w garażu. Jak na 18 lat wygląda wyjątkowo, jakby jakiś rok temu wyjechał z salonu

Troche o samochodzie:
- nadwozie MR '75, wersja wyposażenia C (ustalona na podstawie VIN'u),
- stan blach: prawie salon (nie licząc małej dziurki w lewym progu i dwóch malutkich ognisk na tylnej klapie i tylnym lewym słupku), 2 lata temu przechodziły remont u blacharza, większość została wymieniona . Chromy na zderzakach jak nowe, lakierek pięknie błyszczy w słońcu. Nie od rzeczy jest fakt że furka przez 7 lat właściwie stała w garażu (miało to też inne konsekwencje ale o tym później).
- silnik: standardowy 115C, 20k km po niewielkiej ingerencji mechanika, w całym swoim życiu nie zasmakował gazu. Nowy rozrusznik, chłodnica i układ wydechowy,
- skrzynia: V - biegów od pierdoloneza,
- podwozie: Niestety to, że samochód stał prawie nie ruszany odbiło sie na podwoziu, wszystki gumy i silentblocki nadają sie li tylko do wyrzucenia. Hamulce sie troszkę "zastały" przez co podczas jazdy próbnej o mały włos nie wyrżnął bym w płot,
- audio: charakterystyczy fiatowski gwizd, dwa głośniki ZRK, cykanie prędkościomierza i różne dźwięki wydobywające sie z deski rozdzielczej, radia brak
- stan ogólny: db+

Co do roboty:
- regulacja gaźnika (za niskie obroty biegu jałowego),
- prędkościomierz (nie pokazuje prędkości, ale zlicza km),
- mechanizm opuszczanie lewej przedniej szyby,
- lewe lusterko do dokręcenia,
- wyprostowanie zderzaka tylnego (mikrowgniecenie),
- klakson,

Wady:
- 10 - 15l/100km , przy mojej ciżkiej nodze to największa wada,

Plany:
- 2.0 DOHC na dwóch gaźnikach (raczej na razie dosyć odległy),
- gaz??,
- przeróbka wnętrza,
- centralny zamek, przeróbka zegarów+dodatkowe wskaźniki, być może wspomaganie kierownicy,
- inny zawias,
- zmiana barw (maska czarny mat, albo dach, jeszcze pomyśle),
- felgi,

Fotki:
- mam tylko te co były na aukcji, nie oddają piękna tego DF'a:







  
 
A zasmyra ze wsteku i jeden? Ile dałeś za tego kreda? Jest opłacony i ma przeglad?
  
 
No właśnie - ile na niego wydałeś!? Fajnie wygląda, czekamy na nowe fotki. DOHC'a już masz czy szukasz? Jakiegoś konkretnego czy jesteś otwarty na "szerszy rynek"?
BTW - czarna maska to spoko, ale z czarnym dachem i tylną klapą to już jest wzór zastrzeżony w urzędzie patentowym :



ps. Powodzenia w realizacji planów!
  
 
Cytat:
2005-01-09 16:50:56, Hycelius pisze:
A zasmyra ze wsteku i jeden? Ile dałeś za tego kreda? Jest opłacony i ma przeglad?



Kopa ma niezłego i nawet bokiem lata (piach na asfalcie i hamowanie lewą nogą ) Co do ceny: po długim targowaniu dałem kafla + pół litra, nie wiem czy to dużo czy mało (jest pare małych wad związanych z tym, że samochodzik dłużej stał, ale własciwie do niczego konkretnego nie można sie przyczepić), właściciel nie bardzo chciał sie z nim rozstawać. Przegląd i OC ma, ale czeka mnie niezła przeprawa związana z ubezpieczeniem (1600 + zwyżki za wiek<25 to ja niestety nie będę płacił, dlatego troche mi sie z tym zejdzie, ale myśle, że warto szczególnie że roczne OC bedzie mnie kosztowało koło 400).

Cytat:
2005-01-09 17:30:41, Race_D pisze:
DOHC'a już masz czy szukasz? Jakiegoś konkretnego czy jesteś otwarty na "szerszy rynek"?



DOHC'a mam od Argenty, ale wymaga generalnego remontu, poza tym mam zamiar przerobić go na dwa gaźniki. Jednak ze względu na koszty, tą operację przeprowadzę jak fiacik będzie w stanie perfect.

Cytat:
2005-01-09 17:30:41, Race_D pisze:
BTW - czarna maska to spoko, ale z czarnym dachem i tylną klapą to już jest wzór zastrzeżony w urzędzie patentowym :



Czarny dach łazi za mną już od dawna, a że lakiernika mam "za rogiem" i za przysłowiową flaszke to pewnie niedługo go przefarbuje.


[ wiadomość edytowana przez: jose dnia 2005-01-09 18:07:52 ]
  
 
Cytat:
2005-01-09 18:06:56, jose pisze:
(...)
DOHC'a mam od Argenty, ale wymaga generalnego remontu, poza tym mam zamiar przerobić go na dwa gaźniki. Jednak ze względu na koszty, tą operację przeprowadzę jak fiacik będzie w stanie perfect.


Skoro masz DOHC i planujesz w nim przeróbki to myśle, że powinieneś poznać też >> TEN DZIAŁ << na innym forum .
BTW - za jakiś tydzień zaczne finalizować kompilacje danych do DOHC'ów fiatowych i nie tylko...


Cytat:
Czarny dach łazi za mną już od dawna, a że lakiernika mam "za rogiem" i za przysłowiową flaszke to pewnie niedługo go przefarbuje.


Weź pod uwagę że będziesz miał srodku troche cieplej latem szczególnie i w pełnym słońcu...
  
 
Race a te felgi to od czego masz ze tak zmienie temat?? bo u moich starszych w astrze są takie jakies nawet w miare alumki ale te zawsze mi sie podobały i gdybym sprzedal te co sa teraz i założył takie jak u Ciebie we fiacie to byłoby seven heaven
  
 
Cytat:
2005-01-09 19:34:44, toki pisze:
Race a te felgi to od czego masz ze tak zmienie temat??



ATS Cup
  
 
Cytat:
2005-01-09 19:34:44, toki pisze:
Race a te felgi to od czego masz ze tak zmienie temat?? bo u moich starszych w astrze są takie jakies nawet w miare alumki ale te zawsze mi sie podobały i gdybym sprzedal te co sa teraz i założył takie jak u Ciebie we fiacie to byłoby seven heaven


Mial ktos nie dawno do sprzedania takie tylko nie wiem jaki rozmiar Poszukaj na forum.