Nie działa ogrzewanie tylnej szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć wszystkim! Nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby. Po włączeniu zapala się kontrolka ogrzewania, słychać też "pyknięcie" ale efektu nie ma. Sprawdzałem bezpiecznik od ogrzewania tylnej szyby - jest ok.Cy może jest jakiś przekaźnik odpowiedzialny za tą szybę - może sie przepalił...? Kombinowałem też że może jest gdzieś przerwa na paskach ogrzewania, ale jak to sprawdzić? Proszę o pomoc!
  
 
u mnie było to samo i okazało się ze przerwał się przewód przy styczniku w tylnej klapie
  
 
Mialem ten sam problem i u mnie zkolei okazalo sie ze Styki Na Klapie nie Dotykali Podwozia, dokladnie jeden z nich. Jesli nie masz pewnosci wlez do bagaznika i powoli zamykaj klape, zobaczy czy wszystko jest oki. U mnie jeden z bolcow poprostu sie schowal z aktoryms razem i juz nie wysunal po ptwarciu klapy.
  
 
a ktory bolec konkretnie jest odpowiedzialny za ogrzewanie szyby?bo nie pamietam w tym momencie, ale czasami zacina mi się środkowy i nie odbija...
  
 
U mnie to byl skarajny bodajze ktorys, chyba 1 od lewej /patrzac z widoku srodka bagaznika / U mnie pomogla wymiana calej 3 bolcow, zaplacilem 15 zl a robota to 3,5 min. Najwyzej wyciagnij ten co sie blokuje tak zeby byl styk po zamknieciu, zamknij klape i zobacz czy dziala.
  
 
a co z przodem? od kilku dni mam to samo. Slychac "Cyk" a szyba chyba nie grzeje (diode mam uszkodzona, efekt raczej mizerny ale mrozu duzego nie bylo, i do tego obroty na jalowych nie spadaja...)
gdzie szukac w przedniej szybie? ;(
  
 
czy jeśli po włączeniu ogrzewania tej szyby słychać pyknięcie to znaczy że przekaźnik jest dobry?
  
 
A CO JEŚLI MI SIE PALI OGRZEWANIE TYLNE SZYBY 24 godziny na dobe ?? i to nawet bez zapłonu! Musiałem wyciagnąć bezpiecznik, i tak jezdze juz jakiś czase bez tego bezpiecznika... MIAŁ TAK KTOS ?
  
 
Ja też miałem urwany kabelek w środku w klapie bagarznika. Od ogrzwania jest ten pierwszy od prawej patrząc z tyłu auta.