Jaka jest impedancaja głośników?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś rozbierał drzwi od eskorta i zaglądał do oryginalnych głośników?
Chcę kupić nowe na przód i tył i muszę wiedzieć jaka tam jest impedancja. Chociaż ważniejsze jest chyba jaka jest impedancja Radia?

Pozdro
  
 
Dokladnie,wazniejsze jest radio.
Ale sprzet samochodowy to standard 4 Ohm
  
 
Cytat:
2005-01-18 14:49:39, Dahoo pisze:
Czy ktoś rozbierał drzwi od eskorta i zaglądał do oryginalnych głośników? Chcę kupić nowe na przód i tył i muszę wiedzieć jaka tam jest impedancja. Chociaż ważniejsze jest chyba jaka jest impedancja Radia? Pozdro


To jest chyba ustandaryzowane... nie mowie o glosnikach niskotonowych bo one moga miec bardzo rozne impedancje (albo przy roznych pracowac). Standardowe samochodowe maja chyba 8 Ohm.
W radiu to jest wazna koncowka mocy ewentualnie wyjscia na wzmacniacz...
  
 
Ups faktycznie 4 Ohm... przepraszam za blad...
  
 
W standardowej instalacji radiowej w samochodach głośniki mają 4om-y ale dla pewności sprawdź w specyfikacji radia do którego chcesz to podłączyc
  
 
Z regoly w instalacji samochodowej stosuje sie glosniki 4 omowe
  
 
standardowe głośniki w escorcie: 4ohm, 20watt
  
 
U nas w Polsce Vat jest chyba 22%
  
 
Sprawdziłem Specyfikację radia - 4 x 40W 4Ohm. A głośniczki były 25W 4 Ohm. Teraz już wiem czemy mi się wypluły jak przywatowałem .

Pozdrawiam
  
 
a miałeś orginalne fordowskie papierzaki ? jak tak to trzeba czym prędzej wymienic na coś lepszego (jak lubisz słuchac głośno i z basami ). jak zrobią ci zwarcie po podkręceniu radia to spali sie końcówka mocy i klops. polecam inne niż fordowskie
  
 
W nowych radiach impedancja jest od 2 do 12 Ohm
  
 
12 Ohm !?
Inferno tu troszeczke przesadziłeś
W domowym sprzęcie stosuje się głośniki 8 ohm w tych nowszych sprzętach ze względu na oszczędności prądu stosuje się 6 ohm
W samochodach zaś ze względu na moc jaką możemy osiągnąć trzeba zmniejszyć impedancję aby muc zwiększyć moc
Ale ja nie jestem elektronikiem więc moge się mylić
  
 
W sony i aiwa jakie mam jest od 4-8 ohm
  
 
Cytat:
2005-01-19 15:08:47, galowy pisze:
12 Ohm !? Inferno tu troszeczke przesadziłeś W domowym sprzęcie stosuje się głośniki 8 ohm w tych nowszych sprzętach ze względu na oszczędności prądu stosuje się 6 ohm W samochodach zaś ze względu na moc jaką możemy osiągnąć trzeba zmniejszyć impedancję aby muc zwiększyć moc Ale ja nie jestem elektronikiem więc moge się mylić



Ja tylko napisalem jakie mam dane techniczne radia i jest tam napisane 2-12 Ohm
  
 
Tzn, ze oblsuguje takie glosniki. Generalnie kazde radio obsluzy glosnik o wyzszej impedancji, ale jezeli damy glosnik o mniejszej niz jest minimalne dla radia, to spalimy koncowki mocy. Im mniejsza impedancja - tym wieksze nazwijmy to "zwarcie" na glosnikach.
  
 
no to jestem w szoku
ale cóż życie jest ciężki