Mmmmmm 407 coupe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
koledzy z listy wyszperali:
tu


tu wiecej fotek


pojazd godny orgazmu.
  
 
Widzialem juz na liscie
Jednym slowem: przepiekny. Teraz juz nikt mi nie powie ze Peugeot robi brzydkie samochody... I ten kolor... Mniam
  
 
A kto Tobie mówił, ze Peugeot robi brzydkie samochody?... Wydaje mi się, że stylistyka tych samochodów większości się podoba, potwierdza to ankieta przeprowadzona kiedyś w "Auto Swiecie", gdzie zajęły one czołowe miejsce jeżeli chodzi o design. A tak na marginesie mi akurat (ale jest to po prostu moje subiektywne zdanie) 407coupe się nie do końca podoba. Stylistyka przodu i tyłu ze sobą nie charmonizuje a tył (wiecie jak wygląda amerykańska przedostatnia toyota solara? porównajcie tylne lampy )stracił część cech charakterystycznych dla marki, jest pozatym zbyt wypłaszczony i pomimo dużego zwisu tylnego wydaje się krótki- z profilu przypomina hatchbacka. Przód jest piękny, dobrze, że nie wzięto bezpośrednio tego z sedana, nie podobają mi się tylko przypadkowo umieszczone halogeny i te "skrzela", które mają niby chłodzić tarcze hamulcowe. Widać, że nie jest to dzieło Pininfariny a troszkę mniej doświadzonych projektantów. To nie ten styl, charmonia i wysmakowane proporcje co 406coupe. Ale i tak 407 robi wrażenie!
  
 
Spotkalem sie z opinia ze najladniejsze francuskie auta robi Renault Rzecz gustu, niektorzy wola ultranowoczesna stylistyke np nowej megane lub jakiegos vel satisa czy avantime od stylistyki np 407 czy 607...
  
 
To faktycznie kwestia gustu. Peugeot od zawsze budował dość konserwatywne samochody o ponadczasowym klasycznym designie- dlatego podobały się one szerszemu gronu niż np. awangardowe citroeny. Stylistykę renault uważam za udaną ale czasami troszkę pretensjonalną- opisywanie kształtów na trójkątach (przypadek megane) jest trochę manierystyczne ale pomimo to samochód dość wdzięcznie się starzeje i wygląda świeżo, choć znam osoby które tej stylistyki zupełnie nie trawią. Ja pochwalam renault za stylistyczną innowacyjność i nadążanie za trendami światowego wzornictwa. Peugeoty (z wyłączeniem 407) są wysmakowane i po prostu piękne. Nowe Citroeny nie podobają mi sie wcale (z wyłączeniem świetnego C4 ale wyłączając C6)
  
 
Nie podoba ci sie 407?
Byc moze jestem konserwatywny ale obecne renowki wogole mi sie nie podobaja. Poprzednia generacja Laguna czy Megane mi sie podoba (szczegolnie megane po liftingu)
Co do Citroenow hmm c4 nie ogladalem dokladnie nie mialem okazji. C3 jezdzilem i jak dla mnie zabardzo okragly samochod chyba taki typowo kobiecy. C2 mi sie podoba, bardzo fajne autko takie mlodziezowe. C5 przed liftingiem bylo ladniejsze. W najnowszym Auto swiecie sa zdjecia C6 no i musze powiedziec ze na foto wyglada swietnie. Ciekawe jak bedzie na zywo.
oto moje zdanie na temat stylistyki francuzow
  
 
Co do 407 to sam nie wiem jak to z nią jest. Czasem mi się podoba (kiedyś jechałem za czarną na 17' felgach i wyglądała bardzo ponętnie- prawie się zakochałem) a czasem nie (po obejrzeniu jej w salonie stwierdziłem, że jest niezgrabna a jej "paszcza" wygląda jak w chryslerze concorde. Jest trochę dziwna, pewne jest natomiast to, że wygląda nietuzinkowo i robi wielkie wrażenie na drodze. W poprzednim poście się pomyliłem pisząc, że z brzydkich citroenów wyłączam C6, naprawdę włączam ją do niepodobających się mi (porównajcie ją z cudownymi przodkami: DS, CX, XM - po prostu nie dorasta im do pięt, nie ma co się równać do swojego starszego brata 607, ale z drugiej strony jest ładniejsza i bardziej "cytrynowa" od C5)
  
 
Czarna 407 na ladnej feldze i z chromami... Ehh marzenie, ostatnio bylem w ASO i wzialem sobie cenniki i pogadalem ze sprzedawca. Cena podstawy to 79 900. Od razu wypalilem ze jest strasznie droga ale jak popatrzylem na standartowe wyposazenie to doszedlem do wniosku ze za ta cena dostaje sie samochod kompletnie wyposazony. W opcji sa tylko takie gadzety bez ktorym mozna zyc